אהלן וסהלן

ערן קמינסקי
2014-12-30 00:00:00
2014-12-30 00:00:00

עידן ישראלי, תלמיד מגמת הערבית בתיכון עירוני ב', זכה ביום ראשון שעבר בתעודת הצטיינות של מחוז ירושלים בכנס הארצי למורים לערבית ולעולם הערבי והאסלאם שנערך המרכז האקדמי בבית ברל. הכנס נערך במעמד בכירים בפיקוח ובהם המפקחת הארצית סיגלית שושן, יו"ר ועדת המקצוע, פרופ' אליעזר שלוסברג, מפקחים מחוזיים ומורים רבים.

בעירוני ב' ציינו בסיפוק כי "תעודת ההצטיינות מהווה כבוד גדול לבית הספר ולעיר כולה, שכן בתעודה הנכספת זוכים שני תלמידים בלבד מכל מחוז".

ישראלי, אותו ליוותה המורה לערבית רעות לב, זכה בתעודה בשל הצטיינותו בלימודים ותרומתו ללימוד השפה והתרבות הערבית בכיתתו. במגמת הערבית של בית הספר לומדים התלמידים ברמת חמש יחידות לימוד את השפה הספרותית. השנה התחילו התלמידים להיחשף גם לדיאלקט בשפה המדוברת. במגמה המונה כשישים תלמידים מכיתות י'-י'ב לומדים מכללי השפה, אוצר מלים מעשיר המכין את התלמידים לקריאת טקסטים חדשותיים. כמו כן בשיעורים לומדים תלמידי המגמה שירים בערבית, שירים קלאסיים וגם מודרניים, התלמידים מעבירים הרצאות בנושאים שונים בענייני ערבית ומזרח תיכון דרך מצגות ופעילויות.

הכיתה נפגשת לערב סרט שנוגע בנקודה שונה בערבים ובאסלאם ובכל שבוע אחד התלמידים מעביר תקציר של אקטואליה שקשורה לעולם הערבים והאסלאם. בנוסף בכל שנה יוצאים חברי המגמה לסיור בארץ במטרה להיחשף בצורה בלתי אמצעית למנהגים, לתרבות, ולעניינים המעסיקים את החברה הערבית בארץ ובעולם הערבי. השנה נסעו תלמידי כיתות י'א-י'ב לחיפה, ביקרו בגנים הבהאים, הכירו את האחמדיה בשכונת כבאביר, סיירו בעוספיא והכירו את הדרוזים ואת הקשר העמוק והמורכב בינם ובין מדינת ישראל והחברה הישראלית.

בתמונה: עידן ישראלי קוטף את התעודה (צילום: דובר העיריה)

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »