אולי זה ירגיע קצת את החרם על ישראל

ערן קמינסקי
2015-06-08 01:00:00
2015-06-08 01:00:00

22 אנשי חינוך, מנהלי בתי ספר ומרצים ממדינות שונות בעולם הגיעו ביום שני האחרון לבתי הספר מעוז המכבים ואבני חן בכדי להתרשם מהאופן שבו מלמדים בהם מדעים וטכנולוגיה. הנציגים הם חלק ממשלחת של "מש"ב" –  סוכנות הסיוע הלאומית של ישראל במשרד החוץ. מדובר במחלקה לשיתוף בינלאומי היוצרת קשרים עם מדינות מתפתחות בעולם במטרה להציג להם היבטים שונים בישראל על מנת להביא לפיתוח במדינותיהם.

חברי המשלחת נחשפו ללמידה חוץ כיתתית, חקרנות, למידה במאה ה-21 וסביבת למידה מגוונת. בתי הספר אבני חן ומעוז המכבים נבחרו לייצג את ישראל יחד עם עוד שני בתי ספר מהארץ.

היום נפתח במעוז המכבים, כאשר חברי המשלחת התלוו לשיעורים בנושא מדעים. במהלך השיעור השתמשו האורחים בתוכנת סריקת קודים בטלפונים הניידים שלהם וקיבלו משימות שונות הקשורות בנושאים שנלמדו במהלך השנה, וזאת בסביבות למידה שונות ומגוונות כמו חדר צרכנות נבונה, חדר אמנות במחזור וגינה אקולוגית.

בבית ספר אבני חן הוכנה תערוכה של פרויקט "אינג'ניר" –  פרויקט המתקיים במספר מדינות ובו מציגים תלמידי כיתות ד' וה' את הפרויקטים שיצרו בתחומי הנדסה ומדעים. כמו למשל נעליים מבודדות קור למדינות קרות.

הביקור התקיים התקיים בשפה האנגלית ותלמידי בית הספר דוברי האנגלית לקחו חלק פעיל בהעברת התכנים וליווי המשלחת.

(צילום דובר העיריה)

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »