בדרך להיכל התהילה

ערן קמינסקי

מתי בפעם האחרונה הייתם בהופעה מוזיקלית שכללה גם את באך, מוצרט וצ'ייקובסקי וגם מוזיקת ג'אז, שירי סשה ארגוב ורוק קלאסי דוגמת אליס קופר?

לפני כשבועיים ערכו תלמידי מגמת המוזיקה של תיכון עירוני א' את המופע הקלאסי של המגמה. עומר רז, מנצח המקהלות במגמה ובוגר המכללה לחינוך מוזיקלי, מספר: "זה היה מופע שמאגד את כל ההרכבים הקלאסיים במגמה. הופיע הרכב גיטרות שניגן מוצרט, תזמורת שביצעה קטע של צ'ייקובסקי והרכבים קאמריים של 2-3 נגנים שעשו קטעים של באך ובטהובן. בנוסף הופיעו גם שתי המקהלות של המגמה, של החטיבה והתיכון, שביצעו חומר מגוון מקלאסי ועד לעיבודים של אליס קופר, סשה ארגוב ושירי שנות השישים. כל הערב היה בנושא לילה וחלומות והיה מופע מאוד מגוון".

מגמת המוזיקה בעירוני א' מכשירה תלמידים בכיתות ז'-י"ב לבחינת הבגרות בהיקף של חמש יחידות לימוד. למגמה מתקבלים מדי שנה תלמידים השרים או מנגנים במסגרת מסודרת, אחרי שעמדו בתהליך הקבלה הכולל מבחן תיאורטי ומעשי וריאיון אישי. את המגמה מרכז שחר גלינה, סקסופוניסט בוגר אוניברסיטת ברקלי, אשר עובד מזה שנים רבות במגמות מוזיקה בתיכונים שונים וריכז בעבר את מגמת המוזיקה בבית הספר הדמוקרטי במודיעין והגיע לתיכון עירוני א' לפני כארבע שנים.

הפעילות במגמה מכשירה את התלמידים להיות מאזינים קשובים, נגנים ומלחינים. לפי רז, "התלמידים נמצאים בסביבה תומכת לנטייתם המוזיקאלית הטבעית ומבלים עם תלמידים נוספים שבחברתם ימצאו שפה משותפת על רקע עניינם המשותף במוזיקה ואמנות בכלל. יחדיו יעשו גם את הצעדים הראשונים על הבמה המקצועית. התלמידים נחשפים למוזיקה אמנותית מכל הסוגים. התוודעות זו נעשית בהנחיית מורים למוזיקה מן המעלה הראשונה ורמה מקצועית גבוהה. תלמידי מגמת המוזיקה ניגשים בסוף כיתה י"ב לבחינת בגרות בהיקף של חמש יחידות. שלוש במקצוע 'ידיעת המוזיקה' (תולדות וספרות) ושתיים במקצוע 'תורת המוזיקה' (פיתוח-שמיעה תיאוריה וסולפז'). בנוסף יכולים התלמידים שהגיעו לרמת נגינה גבוהה במיוחד לגשת לבחינה אישית בנגינה ("רסיטל") בהיקף של חמש יחידות לימוד נוספות. ניתן להיבחן בבחינות בגרות במוזיקה בהיקף של עד עשר יחידות לימוד בסך הכל".

בצוות מורי המגמה נמצא גם רמי שולר, שהוציא שישה אלבומי סולו כמלחין ומעבד ובשנת 2012 זכה בפרס ראש הממשלה לקומפוזיציה בתחום הג'אז. מורה נוסף הוא רוני כהן, נגן כלי מיתר קלאסי, אשר מנצח על מספר מקהלות ביניהן גם התזמורת האנדלוסית אשקלון.

"במשך כל השנה אנחנו עורכים הופעות רבות", מספר עומר רז, "אנחנו מנגנים בלובי של היכל התרבות וכאשר יש הופעות ג'אז בהיכל, התלמידים שלנו מופיעים כחימום".

היום (רביעי, ה-18 בחודש) יעלו תלמידי המגמה על במת אולם עינן את המופע השנתי של המגמה. רז: "תהיה שם טעימה ממה שאנחנו עושים במשך כל השנה. כל הרכב יבצע שני קטעים מקלאסי, דרך פופ ורוק ועד לג'אז. בנוסף יבצעו התלמידים גם חומר מקורי שלהם שעיבדו בעצמם". 

בתמונה: מופע החימום לפני חודש, גם הוא ב"עינן" (צילום: מגמת המוזיקה)

2015-03-19 00:00:00
2015-03-19 00:00:00

כתבות נוספות

סופסוף יש להם בית

לאחר עיכוב בן חצי שנה נפתח מתחם הדיור לצעירים על הרצף האוטיסטי במודיעין, בו יתגורר 24 דיירים בשלוש דירות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך