"במדד ה'שופוני' של החבר'ה ממודיעין אני נותן להם ניקוד של 7.5"

ערן קמינסקי,

לפני שנים רבות אימצו שמיניסטי ישראל את המנהג האמריקאי לסיים את הלימודים בנשף מפואר. כשהתחילה התופעה לחדור לארץ נפוצו בכלי התקשורת הכתבות על הלימוזינות, שמלות הערב וחליפות הטוקסידו שהפכו לחלק הכרחי בתפאורה. בשנים האחרונות נראה היה שהעסק נרגע מעט, אולם נשפי הסיום וההתגנדרות המתבקשת עדיין לגמרי איתנו ואין כמעט תיכון בארץ בו לא מקיימים השמיניסטים את הנשף החגיגי. אז החוגגים ממודיעין לא מגיעים לערב הנוצץ בלימוזינות, אבל הם בהחלט חוגגים באולמות אירועים ומתלבשים ומתכוננים בהתאם.

מדובר בהפקות יוקרתיות המתקיימות בגני אירועים ומסתיימות בשעות הבוקר המוקדמות. מזנוני אוכל, תקליטנים, דיילות שיסתובבו בין התלמידים עם מנות אוכל ושתייה, שטיחים אדומים שייפרשו בכניסה וצלמים שייתעדו את האירוע הגרנדיוזי, כל אלה יהיו חלק מהאירוע, שיכלול גם לא מעט בני נוער הלומי אלכוהול. אגב, האיסור על הגשת אלכוהול למי שמתחת לגיל 18 נאכף ברוב המקרים, אולם בדרך כלל האלכוהול ימצא את דרכו אל קיבתם בדרך זו או אחרת. תפריט האוכל נקבע כמובן לאחר שבנות הוועד מגיעות לארוחת טעימות, ובערב האירוע יוגשו מגוון רחב ממש כמו בחתונה. על המוזיקה יופקד דיג'יי מקצועי בעלות של אלפי שקלים ומלבד זה יהיו גם אטרקציות כמו רקדניות ברזילאיות, סיגרים והרבה מאוד אלכוהול איכותי.

כדי להבין עד כמה התופעה עמוקה די לציין כי בשנים האחרונות נערך מדי שנה "יריד פרום" בדיזינגוף סנטר בתל אביב, המציע לנערות להגיע ולמצוא את כל מה שצריכות לרכוש במקום אחד: שמלות, נעליים, אקססוריז, שירותי סטיילינג, ייעוץ איפור ואפילו דוכן להשכרת לימוזינות. כל אלו במחירים "נוחים יחסית"- טווח מחירים של 299-1,500 שקל.

* * *

מי שמכיר את נשפי הסיום מקרוב ומפיק בעצמו כאלו מדי שנה, הוא מוטי לסרי – בעליה של חברת "חוגגים הפקות". בשנים האחרונות הפיק לסרי את נשפי הסיום של כמה מתיכוני העיר וכעת החברה שבבעלותו עוסקת בהפקת "אפטרים" לאותם שמיניסטים. "החברה הי"בתניקים כיום הם חבר'ה מאוד מוכשרים ויודעים לעשות הכל בכוחות עצמם", הוא מספר.

אז למה בעצם הם צריכים מפיק אירועים?

"בגלל שאף בעלים של אולם אירועים לא מסכים לערוך משא ומתן עם תיכוניסטים. יש מקומות שאחד מההורים לוקח את זה על עצמו, אבל בדרך כלל הם לא בעניין. לכל שכבה יש את ועדת הנשף שלה, איתם אני נפגש וביחד מגבשים את הקונספקט. זה יכול להיות ברוח לאס וגאס, מסיבת פול מון ועוד מלא דברים. אחרי שקבענו את הקונספט מתחילים לעשות לאירוע באזז".

איך נראים האירועים שאתם מפיקים להם?

"אנחנו עושים אירועי 'היי סוסייטי', מה שנקרא. העלות היא 450 שקל לילד כשהאירוע נערך בגני האירועים הכי מפוארים בארץ. אנחנו מביאים את האמנים הכי חמים. אם זה סטטיק ובנאל, קפה שחור חזק, אליעד נחום או אמני סטנד אפ כמו שחר חסון. המחשבה להביא אמנים כאלו מגיעה לפעמים מההורים, שאומרים לילדים 'אל תשקיעו באלכוהול אלא באמנים'. זה הופך להיות כמו אירוע חברה יוקרתי".

כמה עולה נשף כזה לשמיניסט המודיעיני הממוצע?

"העלות הממוצעת היא 300-350 שקל לילד. יש היום בתיכונים יוזמה מאוד יפה שבאה לעזור לאלה שאין להם את הסכום הנדרש. יש בערך עשרים אחוז כאלה, ותלמידי השכבה עורכים ירידים, שוטפים מכוניות ועושים כל מיני דברים כדי שכולם יוכלו להשתתף. אין דבר כזה יותר שילד לא יגיע לנשף הסיום מסיבה כלכלית. אבל ההוצאות ממש לא מסתיימות בזה. מה שהולך היום זה שמלות נשף של מעצבות אישיות שעולות בין 500-3,500 שקל. יש כאלו שמשכירות שמלה ליום האירוע בעלות של 400-600 שקל, יש כאלו היום שלוקחות ליום הנשף חבילת יופי שכוללת שיער ואיפור וגם עולה בין 300-450 שקל".

ומי משלם את כל זה, ההורים?

"מה שיפה היום בחבר'ה ממודיעין זה שהם משלמים את כל זה בעצמם. זה מאוד יפה. שאלתי איזה י"בתניק שעובד אצלי למה הוא מוציא כל כך הרבה כסף על הנשף. הוא ענה לי שהוא עובד בשביל זה ועבורו זאת הוצאה של שתי משמרות בעבודה. מבחינתו זאת הזדמנות אחרונה לחגוג עם חברים שהיה איתם 12 שנים. הרי אחרי סיום הלימודים והגיוס לצבא מה שנשאר מהשכבה זה חבורות של כמה חברים, כך שאת באמת ההזדמנות האחרונה שלהם לחגוג יחד".

עד כמה פרועים הנשפים המודיעיניים?

"פרועים, פרועים. למרות שבסך הכל מדובר פה על חבר'ה מאוד איכותיים. בנשפים שאני עושה לשכבות י"ב במקומות אחרים בארץ אני מגלה בסוף הנשף שחצי שכבה נעלמה לי. האוטובוס יוצא חזרה חצי ריק… גם פה פרוע, אבל בגבולות הסביר. יש קראחנה אבל הם מודעים להשלכות. תשמע, גם פה בעיר אין אף מועדון רציני אליו הם יכולים לצאת ופתאום הם מתארגנים למסיבה הכי גדולה שלהם אז זה חייב להיות 'בום'".

עד כמה גם אצלנו יש את הרצון לעשות את הכל הכי גדול והכי נוצץ?

"במדד השופוני של החבר'ה ממודיעין אני נותן להם ניקוד של 7.5".

עוד מספר לסרי כי למרות התדמית הצנועה, גם בבתי הספר הדתיים כמו הישיבה התיכונית לא מפספסים את ההזדמנות לחגוג בגדול. "אצל הדתיים יש את מה שנקרא 'הכתרה': מכתירים את מלך השכבה וכולי. זה יכול להיות גם בעלויות של 60-70 אלף שקל וכבר שמעתי על מקרים בהם מלך השכבה הוכנס לאירוע במסוק. יש שם אירועים מטורפים". 

צילום ארכיון ממסיבת נשף

2017-06-11 01:00:00
2017-06-11 01:00:00

כתבות נוספות

מוניות השירות יגיעו לעיר?

משרד התחבורה מקדם תכנית שתאפשר לרשויות כמו מודיעין להפעיל את השירות באמצעות מפעילים שייבחרו במכרז, כאשר השירות צפוי לפעול גם בשבתות • אור גרינפלד: "אין ספק שהפיתרון הנכון הוא להעביר את הסמכויות לידי הרשויות המקומיות"

הדרך לגימלים קלה יותר

לאחר שנים של תלונות מצד חיילי מודיעין על השירות הלקוי לו הם זוכים בסניף ביקורופא המקומי, מסתמן כי עידן חדש בפתח: הסניף יוגדל, שעות הפעילות יורחבו ותתאפשר הזמנת תור מראש

מוניות השירות יגיעו לעיר?

משרד התחבורה מקדם תכנית שתאפשר לרשויות כמו מודיעין להפעיל את השירות באמצעות מפעילים שייבחרו במכרז, כאשר השירות צפוי לפעול גם בשבתות • אור גרינפלד: "אין ספק שהפיתרון הנכון הוא להעביר את הסמכויות לידי הרשויות המקומיות"

המשך קריאה »

הדרך לגימלים קלה יותר

לאחר שנים של תלונות מצד חיילי מודיעין על השירות הלקוי לו הם זוכים בסניף ביקורופא המקומי, מסתמן כי עידן חדש בפתח: הסניף יוגדל, שעות הפעילות יורחבו ותתאפשר הזמנת תור מראש

המשך קריאה »

מלונות R

רוצים למצוא מלון איכותי לחופשה הבאה שלכם? אתר של מלונות R יעזור לכם למצוא את המלון המתאים ביותר

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך