הגיעו למקום הקובע

איילת לוין

תלמידי כיתה ח' מבית הספר "אור" שבכפר האורנים הוזמנו לישיבה מיוחדת של ועדת הכנסת לזכויות הילד. בישיבה הם הדגימו את הפיתוח שעליו שקדו חודשים רבים: ה-BABYSAVE – מתקן למניעת שכחת ילדים ותינוקות במכונית. המניע העיקרי לפיתוח היה מותו לפני כשנתיים של חנוך חיים, פעוט בן ממודיעין עילית, שנשכח במכונית של ה"מלמד שלו".

חגית עגני, רכזת המדעים של בית הספר, מדווחת כי התלמידיטם לא התרגשו מהמעמד ולקחו חלק פעיל בשיחות ובדיונים. עגני: "הילדים לא היססו להגיב אפילו בפורום נכבד זה. יו"ר הוועדה, אורלי לוי, לא הפסיקה להחמיא להם וסובבי השולחן פנו אליהם בשאלות. בסוף המצגת שהכינו הילדים והדגמת פעולת המכשיר באב טיפוס הם קיבלו מחיאות כפיים. זו גאווה גדולה".

מה בחינתכם ייחשב להצלחה?

חגית: "אם נצליח למנוע את השכחה של הילד הבא באוטו זה יהיה שיא ההצלחה".

גלעד שוהם, כותב התוכנה של המתקן, יש חידושים נוספים במכשיר?

"המערכת הקודמת הייתה מבוססת על מעגל חשמלי פשוט. כעת הכנסנו שבב פנימה שמקבל פקודות ממחשב. לפני כן כשההורה שם את הילד על כסא הבטיחות ועדיין לא התיישב במושבו, המערכת ציפצפה – עד שהנהג התיישב או אם אחת הדלתות הייתה פתוחה. עכשיו זה לא קורה. הוספנו גם מנגנון השהייה. אם ההורה קם למספר רגעים – לתדלק או לקנות קפה למשל, והוא מודע שהילד ברכב, הוא ילחץ על כפתור ההשהייה וכשישוב ילחץ עליו שוב והמערכת תשוב לפעול".

איך אתם מנסים לקדם את המוצר?

"אנחנו מנסים לפנות לכל גורם רלוונטי, קודם כל פנינו למשפחות וביקשנו מהם שיחשבו על דרכים לעזור לנו כדי לקדם את המוצר, לעמותת 'אור ירוק', פנינו לד"ר שי סופר, המדען הראשי של משרד התחבורה והוא זה שהזמין אותנו אל הועדה בכנסת ואחרים. לכל אחד יש תפקיד בקבוצה – עומר עובדיה ואריאל אדרי הם הדוברים שלנו והם אלו שעסקו בעיקר ביצירת קשרים אלו שציינו ואחרים. היום, רז פרי, שקד שכטר ויובל דפרין נרשמו לאתר שדרכו מוצאים משקיעים וממנים headstart, מימונה ועוד אתרים אחרים שניתן למצוא בהם תומכים. רצינו להשתתף בתוכנית החדשה 'המיזם', אבל צריך להיות בן 18 ומעלה".

(צילום ארכיון לינור לוי)

2014-06-12 01:00:00
2014-06-12 01:00:00

כתבות נוספות

סופסוף יש להם בית

לאחר עיכוב בן חצי שנה נפתח מתחם הדיור לצעירים על הרצף האוטיסטי במודיעין, בו יתגורר 24 דיירים בשלוש דירות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך