השביתה שלא היתה

איילת לוין
2014-01-15 00:00:00
2014-01-15 00:00:00

תלמידי תיכון עירוני ד' כבר הכינו את עצמם לחופש ביום רביעי השבוע, במסגרת שביתת מחאה על עיצומי המורים. ביום שלישי הודיע אירגון המורים העל יסודיים כי הוא מוריד את רף העיצומים, בצורה שלא תפגע בטיולים שנתיים וכד' – והתלמידים נאלצו לבטל את השביתה המתוכננת.

עומר רוזין ממועצת התלמידים, אצלכם לא ביטלו טיולים שנתיים. למה עמדתם לשבות?

"אנחנו מזדהים עם תלמידים כמונו וגם פחדנו שזה יכול בהמשך להגיע גם אלינו".

חוץ משביתה היה עוד משהו בקנה?

"עלה רעיון שנגיע באותו יום להגיע עם שלטים, אבל ידענו שבמידה ונודיע לכולם שיש שביתה רובם המוחלט יעדיפו לא להגיע ביום חופשי"

איך ההורים הגיבו?

"להורים שלי לא הייתה שום בעיה עם זה. הם הבינו שזו החלטה של התלמידים וזה מקובל מבחינת בית הספר ולכן זה היה מקובל גם מבחינתם. המנהלת אישרה את המכתב ששלחנו ואף עדכנו אותנו שלא ירשמו לנו חיסורים ולא נקבל עונשים". 

בתיכון עירוני ב' החלו להרגיש בהשפעת עיצומי ארגון המורים. לתלמידי כיתה י"ב התבטל סיור לבית המשפט העליון, טיול לכנסת גם של תלמידי כיתה י"ב היה אמור להתבטל, אבל הצליחו להביא מורים המשתייכים להסתדרות המורים ובזכות הכך הסיור לא בוטל. בעדו מספר שבועות תלמידי כיתות י' היו אמורים לצאת לטיול שנתי והיה חשש שיבוטל.

(צילום: ורד פרנק ותמנה דיין)

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »