יש תמורה בעד העוז

ערן קמינסקי

מורי ארבעה תיכונים במודיעין יקבלו במשכורתם הקרובה מענק מיוחד, בגובה של 8,219-4,109, בעקבות השגי התיכון שבו הם מלמדים. משרד החינוך פירסם השבוע את רשימת 277 מוסדות החינוך, בחטיבות העליונות, אשר הצטיינו בשנת הלימודים הקודמת "מבחינה ערכית, חברתית ולימודית", שמזכה את הצוות במענק כספי בהתאם למדיניות שנקבעה ברפורמת "עוז לתמורה".

בין מוסדות החינוך נמצאים גם ארבעה בתי ספר ממודיעין – תיכון ברנקו וייס, תיכון עירוני א', האולפנה והישיבה התיכונית בני עקיבא.

זו השנה הרביעית בה מחלק משרד החינוך את המענקים. הקריטריונים לדירוג הנע בין 1-4 נקבעו במסגרת הסכם "עוז לתמורה" לפני מספר שנים. 277  בתי הספר הזוכים נבחרו מתוך כ-700 חטיבות עליונות שעמדו בתנאי הסף. בתי הספר יתוגמלו על ההישגים הבאים: הישגים חברתיים שכוללים מניעת נשירה ורמות שונות של קרבה לזכאות לתעודת בגרות, הישגים ערכיים שמתייחסים לקליטת תלמידי חינוך מיוחד, שיעור גיוס לשירות צבאי, אזרחי או לאומי גבוה, הישגים לימודיים שמודדים זכאות לתעודת בגרות, הצטיינות במבחני בגרות, זכאות לתעודת בגרות איכותית, וכן קידום התלמיד על פי יכולותיו ולא רק בממד של זכאות לבגרות.

פרט לאלה נמדדים בתי הספר גם על היחס של צוות ההוראה למצוינות במקצועות הומניים, בנוסף להצטיינות במקצועות מדעיים ומתמטיים, ועל השמירה על טוהר הבחינות ואיכות תהליכי ההערכה בבתי הספר. הקריטריונים לתגמול מכוונים לבתי הספר שחוללו את השינוי המשמעותי ביותר בקרב הלומדים, ולא לבתי הספר בעלי ההישגים הגבוהים ביותר.

עשרה אחוזים מבתי הספר, בעלי ההישגים הגבוהים ביותר, יזכו לתגמול של 8,219 שקלים. עשרת האחוזים הבאים יזכו לתגמול של 6,164 שקל. עשרת האחוזים הבאים יזכו לתגמול של 4,109 שקלים ואלה אחריהם יזכו ל-3,082 שקלים. סך התקצוב לכל בתי הספר נאמד ב-50 מיליון שקלים.

79  בתי ספר קיבלו את הדירוג הגבוה ביותר – 1, ביניהם גם תיכון ברנקו וייס ברעות, היחיד בעיר שזכה לדירוג המקסימלי ומוריו יקבלו כאמור 8,219 שקל כמענק במשכורתם הקרובה. עירוני א' והאולפנה דורגו ברמה 2 (המורים יקבלו 6,164 שקל) ואילו הישיבה התיכונית בני עקיבא דורגה ברמה 3 (המורים יקבלו 4,109 שקל).

בסך הכל, ברמה הארצית, כ-60 אחוזים מבתי הספר שזכו למענקים הם מהחינוך הממלכתי, כ-23 אחוזים מהחינוך הממלכתי-דתי, כ-11 אחוזים מהחינוך הלא-יהודי (ערבי, דרוזי ובדואי) וכ-5.5 אחוז במגזר החרדי.

בתמונה ברנקו וייס. זכה לדירוג המקסימלי. המורים יקבלו מענק של 8,219 שקלים. צילום דובר העיריה

2016-08-22 01:00:00
2018-05-13 01:00:00

כתבות נוספות

סופסוף יש להם בית

לאחר עיכוב בן חצי שנה נפתח מתחם הדיור לצעירים על הרצף האוטיסטי במודיעין, בו יתגורר 24 דיירים בשלוש דירות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך