לטיול (לא) יצאנו

ערן קמינסקי
2015-05-06 01:00:00
2037-08-25 04:58:00

ביום רביעי שעבר הפגינו תלמידי כיתות ז'-ח' בבית הספר עירוני ב', במחאה על ביטול הטיול השנתי שלהם. גם בבית הספר עירוני ג' נפגעו התלמידים לאחר שהטיול צומצם מיומיים ליום.

הבעיה החלה בנובמבר אשתקד, כאשר ארגון המורים העל־יסודי הודיע על ביטול הטיולים השנתיים נוכח החלטת הפרקליטות להעמיד לדין גורמים בבית ספרו של נער בן 16, שטבע למוות בבריכה בחמי טבריה במהלך טיול שנתי. עם אלה שיועמדו לדין נמנים מנהל בית הספר, רכז השכבה ומחנך הכיתה שבה למד הנער. בארגון המורים דרשו ממשרד החינוך להעניק חיסיון משפטי למורים המלווים את התלמידים בטיולים השנתיים, כדי להגן עליהם במקרים דומים שעלולים להישנות בעתיד.

בעקבות החלטת אירגון המורים התארגנו תלמידי תיכון בכל הארץ לשביתות ספונטניות (כולל במודיעין), שהביאו לביטול ההחלטה. אך זה היה אשתקד. השנה חזר אירגון המורים לתוכנית הביטולים, והתוצאות לא איחרו לבוא. 

בית הדין הארצי לעבודה קבע לפני קרוב לחודשיים כי המורים לא יוכלו לנקוט עוד עיצומים שיפסיקו את הפעילויות החוץ בית-ספריות – אך למרות זאת נמשכו העיצומים, כאשר בתי הספר נאלצו לתמרן על מנת שיוכלו להוציא את הטיולים כסדרם. כך לדוגמא, בבית ספר בו רוב או כל המורים שייכים לארגון המורים העל יסודי לא יצאו טיולים כסדרם כדוגמת מקרה עירוני ב'. בבתי ספר אחרים בהם רוב המורים משתייכים להסתדרות העובדים – הצליחו להוציא טיולים.

השבוע נענה בית הדין הארצי לעבודה בירושלים לבקשת משרד החינוך וארגון ההורים הארצי והורה לארגון המורים להפסיק מיידית את העיצומים בנושא הטיולים בכל בתי הספר בארץ, זאת עד לדיון נוסף שיתקיים בבית הדין בנושא.

ממשרד החינוך נמסר: תלמידי כיתות ט' מבית הספר עירוני ב' יצאו לטיול שנתי. כמו כן, תלמידי כיתות ז' ח' יצאו במועד מאוחר יותר במהלך השנה. אשר לעירוני ג', יודגש, כי מדובר בהחלטה של בית הספר.

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »