"לילה של פעם בחיים"

איילת לוין
2014-05-28 01:00:00
2014-05-28 01:00:00

נשף הסיום של תלמידי י"ב יתקיים בחודש הבא וההכנות בעיצומן. השמלות נתפרות, חלק בדרכן מחו"ל, הבנות קובעות תורים אצל מאפרות ומעצבות שיער מקצועיות, אולמות האירועים משוריינים, הטעימות בקרוב, והשטיח האדום מחכה להיפרש. בבתי הספר שעם תלמידיהם שוחחנו המארגנים שכרו מפיק או חברת הפקות שיעזרו להם לארגן "ערב של פעם בחיים". יהיו שם צלמים, חלוקת פרסי "אוסקר", אמנים אורחים, רקדניות ברזיליאות, אלכוהול והרבה הפתעות ומתנות.

אז מה הולך להיות בנשפים שהשמיניסטים כל כך מחכים להם? הנה מדגם מייצג:

עירוני ב' – מיהו האמן הסודי?

בחודשיים האחרונים היו סתיו בסון, שקד אביטבול ועמית מלר עסוקות עד מעל הראש בהכנות לאירוע. הנשף יתקיים ב-30.6 באולמי גאלה בראשל"צ. יהיו הסעות באוטובוסים וכמובן יהיה מי שיבחר להגיע בלימוזינה פרטית.

הן כבר שכרו את המפיק עידן מזרחי ויצאו לסיבוב אולמות. בקרוב יהיו ערבי טעימות. יחד איתו הן חשבו על רעיונות עיצוביים וקונספטואליים למסיבה, בחרו די.ג'י, צלמים, תאורה ועוד. בכניסה הזוגות יצעדו על פני שטיח אדום, הבנות יקבלו ורדים והבנים סיגרים, בתחילת הערב תהיה קבלת פנים – שמציינת למעשה את החלק הראשון של האירוע שהוגדר כ"ניו יורק הקלאסית", כשברקע יוקרנו סרטים במסכי הווידאו בשחור ולבן. החלק השני של האירוע יהיה בסימן הקרנבל בברזיל ולחלק השלישי, שיחל בין אחת לשתיים בלילה יגיע אמן אורח (זהותו עדיין סודית) והאווירה בו תהיה בסגנון מסיבת ה"פול מון" בתאילנד.

אין נושא לנשף ואין קוד לבוש, אבל חלק מהבנות כבר החלו לתפור את שמלת הנשף שלהן אצל מעצבת או תופרת, ונמצאות כרגע בשלב המדידות.

יהיה טקס חלוקת פרסי "אוסקר", יחולקו פרסים גם בהקשר שכבתי על דברים שתלמידים עשו במהלך השנה ויהיו פרסים הנוגעים לערב עצמו, כמו "הזוג הכי יפה", "השמלה היפה ביותר" ועוד.

עלות לתלמיד: 330 שקל.

עירוני ג' – רקדניות ברזילאיות

הנשף ייערך ב-24.6, 12 ימים לאחר מסיבת הסיום שגם היא תלווה במסיבת אפטר פארטי בגן אירועים (עלותה – 120 שקלים).

הנשף יתקיים באולם "איסט תל אביב", מתחם אירועים המשלב לוק של מבנה תעשייתי לשעבר רחב ידיים וחצר ירוקה ומוארת. מעיין ימין ועוד תשעה מתלמידי י"ב איחדו כוחות יחד עם חברת ההפקות BBG כדי לארגן ערב בלתי נשכח, שיהיה בסגנון שיקלע לכמה שיותר אנשים. גם שם השמיניסטים יצעדו בכניסה על שטיח אדום כמיטב המסורת, בקבלת הפנים יקבלו שמפניה וצ'ופרים אחרים, יקבלו את פניהם צלמים והם יוכלו להצטלם זוגות זוגות לפני "קיר התהילה". הקבלה תלווה בכנריות שינעימו את האווירה.

לאורך הערב שש תחנות האוכל תהיינה מלאות בכל טוב, יהיו מיני המבורגרים ומאכלים נוספים משביעים, וכפי שאמרה ימין – "חשוב לאזן את כמויות האלכוהול הגדולות שירוצו בערב זה עם מזון". הטעימות בקרוב. גם הבר יפעל במהלך הערב כולו. בני ה-18 ומעלה יקבלו צמיד ורק הם יורשו לקבל שתייה אלכוהולית.

ועכשיו זמן המסיבה: הבנות תקבלנה כפכפים כדי שיוכלו לקרוע את רחבת הריקודים. הדי.ג'יי ינגן מגוון סגנונות על פי בקשות המארגנים מראש, ירקדו יחד עם המסיימים רקדניות ברזילאיות ולקראת סוף האירוע יעלה אמן טראנס. מתוך 220 תלמידי השכבה, 202 כבר רכשו כרטיסים.

עלות כרטיס לנשף: 300 שקל. (תצאנה הסעות מבית הספר)

מעיין, יהיו לדעתך בנות שיגיעו עם שמלה שלא נרכשה במיוחד לנשף?

"אני לא מכירה מישהי כזו. כולם קונות שמלה לנשף ויש כאלו ששמעתי שהזמינו מחו"ל באלף שקל. גם הרוב משקיעות בשיער ואיפור אצל בעלות מקצוע".

תיכון מו"ר – בחרו באופציה היקרה

הנשף של תיכון מו"ר יתקיים לאחר מסיבת הסיום – ב-25.6, בגן האירועים "האגם" שביקום (כביש החוף).

גם לכאן יגיעו התלמידים לבושים במיטב מחלצותיהם ויצעדו על השטיח האדום, יקבלו את פניהם הצלמים וכוסות השמפניה ולאחריה תגיע המסיבה עם די.ג'י, אוכל והרבה אלכוהול (לבני 18+), תהיה מסיבה נטו ללא הופעות אורח.

עלות כרטיס: 450 שקל.

המחיר גרם לחלק מהתלמידים להתרעם על יוקר הכרטיס ומספר קטן מהתלמידים אף לא רכש כרטיס בגלל כך, זאת לדברי א', אחד השמיניסטים, שלמרות שאימו מוכנה לרכוש עבורו את הכרטיס ולמרות שהיה רוצה להגיע החליט שלא. הוא ניסה לארגן מסיבה אלטרנטיבית, אך ללא הצלחה.

לדברי אחד המארגנים, העלות היקרה נבעה מכך שהתלמידים ביקשו אולם יפה במיוחד והתאריך שנקבע לנשף בצמוד למסיבת הסיום הוא תאריך מבוקש ועליו משלמים תוספת. יש לציין כי לפני סגירת האולם והתאריך מועצת התלמידים שלחה מכתב ובו ביקשו מהתלמידים להצביע בין שני תאריכים כאשר הדגישו כי בתאריך אחד עלות הכרטיס תהיה 350 שקל ואילו עלות הכרטיס ל-25.6 תהיה 450 שקל. רוב התלמידים הצביעו לתאריך ה-25.6.

למרות שא' לא היה היחיד שחשב שמדובר בעלות כרטיס יקרה במיוחד לעומת שאר בתי הספר מתוך שכבה בת 279 תלמידים, 260 רכשו כרטיסים.

המחיר האמיתי – מעל 1,500 שקל

כרטיס הכניסה הוא רק ההתחלה. גם הבנים יכולים למצוא את עצמם מוציאים הרבה מעבר למתוכנן על המסיבה, אבל אצל הבנות – כמעט אין ברירה והן "חייבות" להפגיז את הארנק:

  • כרטיס כניסה לנשף (ממוצע): 350 שקל.
  • שמלה: 800 שקל. (יש כאלו שרוכשות שמלה ב-1,500 שקל).
  • שיער+ציפורניים: 300 שקל.
  • נעליים: 300 שקל.
  • אקססוריז: 300 שקל.

(צילום: סטודיו פביאן)

 

כתבות נוספות

צפירת אמת

פרשת החיילות-סוהרות שהוקרבו בידי שירות בתי הסוהר כדי להשיג "שקט תעשייתי" היא מהחמורות שידעה המדינה

דלתות מסתובבות

אחרי עונה טובה בקריית שמונה נדב נידם, שגדל בעירוני מודיעין, רצה לחזור למכבי תל אביב ואל המאמן שנתן לו צ'אנס ראשון בליגת העל. מבול ההחתמות הביא אותו בסופו של דבר בהשאלה אל הפועל ירושלים

כשמימון וצה"ל נפגשים במודיעין

השבוע בעיר: שירי מימון מגיעה לעיר עם להיטיה הגדולים ובליווי תזמורת צה"ל, לילה של כוכבים בגבעת רגב, חגיגת קיץ במע"ר והופעה של הגרובטרון

טובה לסביבה?

אישור תכנית המתאר החדשה קבע עובדות בשטח גם בנושא סוגיות סביבתיות רבות, ובקרב הפעילים הירוקים הדעות חלוקות

צפירת אמת

פרשת החיילות-סוהרות שהוקרבו בידי שירות בתי הסוהר כדי להשיג "שקט תעשייתי" היא מהחמורות שידעה המדינה

המשך קריאה »

דלתות מסתובבות

אחרי עונה טובה בקריית שמונה נדב נידם, שגדל בעירוני מודיעין, רצה לחזור למכבי תל אביב ואל המאמן שנתן לו צ'אנס ראשון בליגת העל. מבול ההחתמות הביא אותו בסופו של דבר בהשאלה אל הפועל ירושלים

המשך קריאה »

טובה לסביבה?

אישור תכנית המתאר החדשה קבע עובדות בשטח גם בנושא סוגיות סביבתיות רבות, ובקרב הפעילים הירוקים הדעות חלוקות

המשך קריאה »