לפעמים הרעיון הפשוט הוא הטוב ביותר

ערן קמינסקי

עוד מעט יגיע חג הפסח ועימו ימי חול המועד, בהם המוני בית ישראל יוצאים אל החופים והיערות. אחת מתופעות הלוואי המוכרות כל כך של הימים בהם הציבור הישראלי יוצא בהמוניו אל הטבע, היא כמובן תופעת ההרי האשפה הנותרים ל"קשט" את פיסות הטבע הישראלי.

תלמידי בית הספר אמי"ת בנים, שהשתתפו לאחרונה בתחרות "יזמים הצעירים עושים עסקים" מטעם חברת אל-על, אולי יהיו אלו שיתרמו את תרומתם הצנועה לפתרון הבעיה הנ"ל.

מדובר על תחרות בה השתתפו 150 יזמים צעירים מכל רחבי הארץ, ביניהם גם תלמידי כיתות ט' באמי"ת בנים, המשתתף בתחרות לראשונה השנה. במסגרת התחרות עוברים התלמידים תהליך ממושך, בו הם נחשפים אל עולם היזמות והעסקים הישראלי, ומתנסים הקמת חברה עסקית, פיתוח מוצר, ייצורו ושיווקו.

תלמידי אמ"ית בנים, שזכו במקום הראשון בתחרות, פיתחו השנה את המוצר pic-nic, שהוא למעשה מפת ניילון ההופכת בסיום הארוחה לשקית זבל. מפת השולחן המיועדת למטיילים, מיוצרת מחומרים ממוחזרים, "מתלבשת" על השולחן כך שלא תתעופף ברוח והופכת בסיום כאמור לשקית אשפה. כדי להפוך את המוצר למעניין ואטרקטיבי יותר, הדפיסו המפתחים על גבי המפה משחקי חברה וטריוויה בנושאי ידיעת הארץ.

עד כה מכרו התלמידים מעל ל-700 מפות במחיר של 25 שח לזוג מפות. התכנון העסקי שלהם הוא לכסות את עלויות היצור ולתרום את היתרה לטובת איכות הסביבה.

רועי אהלי, תלמיד כתה ט ומנהל שיווק בחברת שהקימו, סיפר השבוע: "זה מדהים אותי שאנחנו רק בכיתה ט' ואנחנו באמת מוכרים מוצר למבוגרים. אני שמח שאני מקבל כבר בגיל צעיר כלים לחיים כמו דיבור בפני קהל, שיווק מוצרים, והכי חשוב, עבודת צוות שכל אחד תורם משהו אחר לחברה".

הרב איתמר חייקין, מנהל אמי"ת בנים, מוסיף: "לא ניתן להסתפק בהוראה ישנה  במאה ה21 ואנחנו מפתחים כל הזמן כיוונים חדשים. פרוייקט יזמים צעירים בן פתחנו השנה היא כזה. התלמידים מפתחים יזמות, חשיבה יצירתית, תכנון אסטרטגי, עבודת צוות, תהליך הקמת חברה, פיתוח מוצר שיווק ועוד ועוד. כך אנחנו מטפחים את המובילאיי הבא".

בתמונה עם השקית המנצחת. "כאן יפתחו את המובילאיי הבא" (צילום פרטי)

2017-04-06 01:00:00
2017-04-06 01:00:00

כתבות נוספות

סופסוף יש להם בית

לאחר עיכוב בן חצי שנה נפתח מתחם הדיור לצעירים על הרצף האוטיסטי במודיעין, בו יתגורר 24 דיירים בשלוש דירות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך