מנהל "שבטי ישראל", עבר שימוע

ערן קמינסקי
2015-11-19 00:00:00
2015-11-19 00:00:00

אבי ברגר, מנהל בית הספר "שבטי ישראל", עבר השבוע שימוע במשרד החינוך בעקבות פתיחת הכיתות הלא תקניות ודרישת עיריית מודיעין לפטר אותו. ההחלטה בעניינו של ברגר תתקבל בימים הקרובים.

ברגר הגיע לשימוע מלווה בעורך דינו ונפגש עם מנהל המחוז והיועצת המשפטית. ל"מודיעין News" נודע כי עיקר הטענות כלפיי ברגר שלא עדכן בראשון לספטמבר את משרד החינוך לגבי הסיטואציה בבית הספר. ברגר התנצל והביע חרטה על כך. כרגע עדיין לא ברור אם פיטוריו של ברגר, בעל ותק של 16 שנים כמנהל שהועלה בדרגה בקיץ האחרון, עומדים על הפרק.

בשבוע שעבר פרסמנו כאן כי העימות בין ברגר, עיריית מודיעין ומשרד החינוך החל לאחר דרישת משרד החינוך לסגור לאלתר שתי כיתות לא תקניות בשכבות ג'-ד' בבית הספר  – שתי כיתות שנפתחו למרות שמספר התלמידים בשכבה היה קטן משמעותית מזה הדרוש לפתיחתן. כרגע מי שמשלם את המחיר הן שלוש מורות ומורה נוסף, אשר אינם מקבלים שכר ממשרד החינוך מאז תחילת השנה. גורמים בבית הספר אמרו השבוע כי הם מנסים לסייע להם בהלוואות.

בעוד שבעירייה הפנו בשבוע שעבר אצבע מאשימה אל המנהל וטענו כי פעל שלא לפי הנהלים, בבית הספר תולים בעיריה את האחריות למצב שנוצר וטוענים כי הבעיה נגרמה לאחר שבמנהל החינוך לא עדכנו את בית הספר במספר התלמידים הצפוי, לאחר שזה השתנה ממש לקראת פתיחת שנת הלימודים. בשבוע שעבר אמר גורם בבית הספר: "אנחנו קיבלנו ממינהל החינוך את רשימות התלמידים באמצע יולי ועל פי המספרים האלו נערכנו לקראת פתיחת שנת הלימודים. גייסנו מורים ותיכננו את התקציב ואת תקני שעות הלימוד. על פי המספרים שהועברו לנו תיכננו פתיחת שתי כיתות נוספות בשכבות הנ"ל. שכבת ד' סיימה את השנה שעברה עם 112 תלמידים ובאמצע יולי העירייה דיווחה לנו על תשעה נוספים שיצטרפו. כלומר 121 תלמידים, שלפי התקן מאפשרים פתיחת כיתה רביעית. בראשון לספטמבר גילינו ש'שתו' לנו חמישה תלמידים. הם לא טרחו לעדכן אותנו לפני על התלמידים, שבסוף נרשמו לבית ספר אחר. עם התנהלות תקינה של מינהל החינוך כל זה לא היה קורה".

הורי התלמידים והנהגת ההורים נמנעו בשבוע שעבר מלהפנות אצבע מאשימה אל ברגר וביום רביעי שעבר נפגשו עם בתיה שוכן, ראש מינהל החינוך בעיריית מודיעין. ביום שני השבוע, מספר שעות לאחר השימוע שנערך לברגר, התקיימה פגישה נוספת בה נכחו ראשי הנהגת ההורים הבית ספרית, הילה בן אליעזר (מחזיקת תיק החינוך בעירייה) ומנהל המחוז מטעם משרד החינוך. בפגישה הובהר כי משרד החינוך מצפה מכל הצדדים לפתור את הבעייה, ואף הציע מסלול עוקף כדי לפתור את המצב שנוצר בו עיריית מודיעין עצרה את העברת הכספים דרך עמותת סחלבים לטובת מורי התל"ן בבית הספר.

בן אליעזר אמרה לאחר הדיון: "אנחנו מנסים להבחין ולהפריד בין הבעיה בהתנהלות המנהל, שהיא חמורה ועמדנו על כך שתטופל בידי משרד החינוך, לבין טובת הילדים ומה עושים בנקודת הזמן הנוכחית כדי לפתור את הבעיה. הועלו כמה אפשרויות שיעזרו למנוע את הפגיעה בילדים, ביניהן שהכיתות יאוחדו אבל יהיו גם לימודים בקבוצות קטנות בעזרת השעות הבית ספריות. צריך לזכור שיש לנו עוד כיתות שערב פתיחת שנת הלימודים ביקשו לפעול ככיתות קטנות ולא תקניות. וכאשר אנחנו פנינו בתחילת השנה למשרד החינוך בבקשה שלא לאחד אותן, הבקשה נדחתה והן אוחדו. חשוב להסתכל על העניין בראייה כלל עירונית ולבחון את ההשלכות גם על שאר בתי הספר בעיר". 

צילום אילוסטרציה אינגריד מולר

כתבות נוספות

לחגוג את חייו, אחרי מותו

לפני חודש וחצי הלך לעולמו גדי אייזקס, חייל בן 19 ממודיעין, ובמוצאי שבת יקיימו חבריו מסיבה לזכרו: "כשדיברנו לפני הגיוס מה יקרה אם ניהרג בצבא, גדי רצה שאחרי האבל נחגוג"

משוגעים עליכם

גם על במת התיאטרון מצליח הצמד עמיר את סביון להפגין כשרון גדול בקומדיה המשובחת "משוגע עליה". משחק מעולה של כל הקאסט. שאפו.

לחגוג את חייו, אחרי מותו

לפני חודש וחצי הלך לעולמו גדי אייזקס, חייל בן 19 ממודיעין, ובמוצאי שבת יקיימו חבריו מסיבה לזכרו: "כשדיברנו לפני הגיוס מה יקרה אם ניהרג בצבא, גדי רצה שאחרי האבל נחגוג"

המשך קריאה »

משוגעים עליכם

גם על במת התיאטרון מצליח הצמד עמיר את סביון להפגין כשרון גדול בקומדיה המשובחת "משוגע עליה". משחק מעולה של כל הקאסט. שאפו.

המשך קריאה »

חגיגה או הסתרה?

את האווירה החגיגית באירוע הגאווה העירוני העכירו טענות מצד עיתונאי הארץ וחברי סיעת מודיעין חופשית, שטענו כי המשטרה הורתה להסתיר את האירוע מהעוברים ברחוב וכי העירייה לא פרסמה מספיק את האירוע, מה שהביא למיעוט משתתפים • העובדות: פריסת בד אטום מאחורי בימת ההופעות היא אחת מהדרישות לקיום אירועים המוניים, והעירייה פרסמה את האירוע בשלטי חוצות ובפלטפורמות הדיגיטליות

המשך קריאה »