ניצחתם, עכשיו תשלמו

ערן קמינסקי
2017-03-19 00:00:00
2017-03-19 00:00:00

לאחר זכייתה של נבחרת הרובוטיקה של עירוני ד' בתחרות הארצית וקבלת הבשורה כי הזכייה מקנה להם את ההשתתפות בתחרות הבינלאומית שתתקיים בארצות הברית, מתפנים חברי הקבוצה והוריהם לגיוס המימון הדרוש לשם כך.

בשבוע שעבר זכתה הנבחרת, שבה עשרה תלמידי כיתות ז'-ח', במקום הראשון בקטגוריית תכנון מכני ובמקום השני בביצועי הרובוט שבנו. השנה עסקה הנבחרת בנושא פליטת גזי החממה מן המשק החי, בהתאם לנושא השנתי של התחרות שהוא Animal Allies. הנבחרת תכננה מערכת חדשנית לסינון גזי מתאן ופחמן דו חמצני, ובנתה רובוט מלגו, שמטרתו לבצע את המשימות שנקבעו על ידי מארגני התחרות.

את עלויות המימון של נבחרות הרובוטיקה השונות במהלך עונת התחרויות, מבלי לדבר על טיסות לחו"ל כמו במקרה הנ"ל, מגייסות הנבחרות השונות בעצמן. עלות נסיעה כזו יכולה להיות גם 10 אלפים שקל ויותר. כעת החלו ההורים והתלמידים בקמפיין גיוס כספים שפתחו ב"הד סטארט", במסגרתו הם מנסים לגייס 30 אלף שקלים לטובת הטיסה לארצות הברית. במסגרת הקמפיין מציעים התלמידים למי שיתרום סכום של 1,500 שקל הכרה כספונסר רשמי, או הפעלה לילדים שיעבירו חברי הנבחרת בנושא רובוטיקה. תמורת סכומים קטנים יותר מוצעת חולצה רשמית של הנבחרת או מפגש עם חבריה וספר הפרויקט.

אחד ההורים סיפר השבוע כי בינתיים ההורים פועלים בכל הכיוונים. "יש כל מיני דיבורים ופניות לארגונים וגופים שונים כדי שייתנו חסויות. נצטרך לחכות ולראות מה יהיה עם זה. בינתיים אני הצלחתי לגייס ממקום העבודה שלי סכום שמהווה עזרה קטנה והורים אחרים גם מנסים לרתום את מקומות העבודה לטובת העניין".

בעירייה סיפרו השבוע כי היות וזאת כבר נבחרת הרובוטיקה השלישית שטסה לחו"ל בשנים האחרונות, נוסחו ונקבעו נהלים ברורים  לקבלת תמיכה מהעירייה. לא מדובר על סכומים גדולים, אבל ככל הנראה יזכו חברי נבחרת הרובוטיקה של עירוני ד' בתמיכה כלשהי גם מעיריית מודיעין על פי הקריטריונים שנקבעו.  

גם הנבחרות המודיעיניות האחרות ממשיכות בעונת התחרויות, רגע לפני התחרות הארצית שתתקיים בהיכל נוקיה בתל אביב. חברי נבחרת ELYSIOM 1937 של תיכון מו"ר הגיעו עד לשלב רבע הגמר בתחרות המחוזית שנערכה בשבוע שעבר, וישתתפו השבוע בתחרות מחוזית נוספת בתל אביב. באותה תחרות יתחרו גם חברי PRIMO 4586 מעירוני ב', שאף הם סיימו את התחרות המחוזית הראשונה בשלב חצי הגמר ואף זכו בפרס השופטים על עיצוב הרובוט שבנו. 

בתמונה הנבחרת של עירוני ד'. זה הזמן לפתוח את הארנק (צילום פרטי)

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »