ציון המיצ"ב המשוקלל של מודיעין: 77

איילת לוין
2014-06-22 01:00:00
2036-04-05 02:52:00

אתר מדלן פירסם את מדד ההישגים הבית ספרי של כל בתי הספר בארץ (יסודיים וחטיבות ביניים), המשקלל את ציוני בית הספר בבחינות המיצ"ב בשנים 2009-2013 בארבעת מקצועות ליבה – מתמטיקה, אנגלית, מדעים ושפת אם (עברית או ערבית). המדד המקסימאלי הוא 100, על פי האתר מדד ההישגים הממוצע הארצי הוא 60 (ציון 6 ממוצע בארבעת מקצועות הליבה), ומודיעין ממוקמת מעל הממוצע עם ציון משוקלל: 77.

זה לא הנתון היחיד שניתן ללמוד עליו באתר לגבי בתי הספר: מופיעים בו גם נתונים על האקלים הבית ספרי, מה אחוז הילדים והמורים שמרוצים מבית הספר, אחוז האלימות בו ונתונים מספריים אחרים כמו באיזו שנה הוקם בית הספר, מספר התלמידים בו, מספר התלמידים הממוצע בכיתה ועוד.

בחינות המיצ"ב עליהן מבוסס דו"ח מדלן העדכני נערכו בבתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים כאמור בשנים 2010-2013, במהלכן תלמידי כיתות ב', ה', ו-ח' נבחנו פעמיים (הבחינות התקיימו עד כה פעם לשנתיים) בארבעה מקצועות הליבה.

במשך שנים לא פורסמו תוצאות המיצ"ב בגלל סירוב משרד החינוך, שחשש מהשלכות חברתיות ומקצועיות לא טובות. עתירת התנועה לחופש המידע לבג"ץ הביאה להפיכת ההחלטה וכעת יכולים ההורים למקם את ילדיהם ולהשוות את נתוני בית הספר שבו הם לומדים לבתי ספר אחרים בעיר מגוריהם ובשאר הארץ.

המדד מחושב כממוצע המיקום היחסי (עשירונים) של בית הספר במקצועות השונים, מוכפל ב-10.

אז איפה מודיעין?

בדו"ח מופיעים תוצאות המיצב של 2,796 בתי ספר בארץ. מדד ההישגים הארצי הממוצע הוא 60, כשבכל מקצועות הליבה הציון הממוצע הוא 6. במודיעין הממוצע הוא 77, כשהחלוקה לפי מקצועות היא: מתמטיקה – 8, אנגלית – 8, מדעים – 8 ושפת אם – 7.

בצמרת בתי הספר היסודיים נמצא במקום ה-14 בית הספר הממלכתי דתי ממודיעין – "דרכי יהודה". (הדירוג בו חלקי מאחר ורק חלק מציוני הליבה בו פורסמו).

ובתוך מודיעין בתי הספר המובילים הם: בית הספר היסודי, ממלכתי-דתי, "דרכי יהודה" עם ציון 100, תיכון מו"ר עם ציון 98, בית הספר היסודי הממלכתי עם ציון 95 ולאחריהם: חט"ב אמי"ת בנות (דירוג חלקי), ביה"ס היסודי קציר, ביה"ס היסודי קשת. בתחתית הרשימה נמצא בית הספר הדמוקרטי ע"ש נדב עם ציון 44. 

(אילוסטרציה צילום ארכיון)

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »