תצא בחוץ!

ערן קמינסקי

מקרה חריג אירע בשבוע שעבר בבית הספר אבני החושן, לטענת הורה לתלמיד. לפי האב, הילד הושאר מחוץ לכיתה במשך מספר שעות כעונש על התנהגותו. מדובר בתלמיד הלומד בכיתת החינוך המיוחד, שלפי האב "סובל מבעיות רגשיות, עבר וועדת השמה ושובץ בכיתה קטנה שמיועדת מראש לילדים עם כל מיני בעיות".

מה קרה?

"יש לבן שלי חיכוך עם ילד אחר מהכיתה שפוגע בו. הבן שלי ילד מאוד רגשי והוא מאוד נעלב ונפגע ממנו. באותו יום, לאחר עוד עימות כזה, הבן שלי הרביץ לאותו ילד. באותו יום סוכם עם המורה שלמחרת בבוקר הבן שלי יגיע אל משרד המנהלת ולאחר מכן ייכנס לכיתה".

מה קרה למחרת?

"באותו יום הם היו אמורים להכין יחד ארוחה בכיתה והבן שלי מאוד ציפה לו והתרגש לקראתו. קנינו לו את כל המצרכים שהיה אמור להביא, הורדתי אותו בבוקר בבית הספר ביום קר במיוחד והמשכתי בדרכי. לקראת השעה 12:30 אני מקבל שיחת טלפון מהבן שלי שסיפר שמהבוקר לא הרשו לו להיכנס לכיתה והוא בילה ארבע שעות בישיבה במזכירות. הוא סיפר שהמנהלת דיברה איתו בבוקר, הורתה לו להישאר מחוץ לכיתה למשך השיעור הראשון ואחר כך לשוב ללימודים. אבל אחרי שהמנהלת הלכה סגניתה לא אישרה לו לחזור לכיתה ואמרה שהיא קיבלה הוראה שהוא לא ילמד כל היום. הוא אמר שגם לא הרשו לו להתקשר אלינו ובסוף הוא פשוט לקח את הטלפון איתו וחייג אלינו מהשירותים".

לדברי האב, כאשר פנה לסגנית המנהלת בבקשה להסבר לעונש החריג, לא קיבל תשובה מספקת: "הגעתי לבית הספר וראיתי את הבן שלי לא בכיתה עם כל האוכל שקניתי לו. שאלתי את סגנית המנהלת מדוע לא התקשרו להודיע לנו שהוא לא ילמד כל היום והיא ענתה לי שלא רצתה להפריע לשגרת היום שלנו".

האב פנה לעיריה וגם שם לא קיבל תשובות שהשביעו את רצונו. כעת הוא מתכוון לפנות אל המפקח האחראי על החינוך המיוחד במשרד החינוך. "הילד פגוע, נרגם לו נזק רגשי. מאז המקרה הילד בבית ולא הסכים ללכת לבית הספר. הוא מפחד שהמורה שוב תשלח אותו למנהלת. אני לא מבין את מה שקרה שם. יש בעיה עם הילד? תתמודדו. ולמה אף אחד לא עדכן אותנו שהילד מושעה לכל היום מהלימודים? ואם הוא מורחק מהכיתה, אז למה לא העסיקו אותו מחוץ לה? כבר שלושה ימים שהילד שלי בבית וחוץ מסמס אחד מהמורה אף אחד לא התקשר אלינו. הילד פגוע, כואב ובוכה".

מהעיריה נמסר בתגובה: "כידוע, העירייה אינה דנה במקרים פרטיים מעל גבי העיתון. ככלל, כל מקרה חינוכי שמגיע למינהל החינוך העירוני מטופל באופן מידי על ידי הגורמים הרלוונטיים, כפי שקרה גם במקרה הנוכחי, אשר נמצא בבדיקה ובטיפול של מנהלת מחלקת בתי הספר היסודיים".

בתמונה: אבני החושן. למה לא ידעו את ההורים בזמן אמיתי? (צילום ארכיון)

2016-12-26 00:00:00
2016-12-26 00:00:00

כתבות נוספות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

צפוף פה, צפוף

חודשיים אחרי הפתיחה החגיגית של מועדון הגריי במע"ר ומבקרים רבים במקום מדווחים על צפיפות בלתי נסבלת: "אי אפשר לזוז, אפילו המלצרים לא מצליחים להגיע לשולחנות" • בעלי המועדון: "נמשיך להביא מוזיקה ותרבות איכותית שישמחו את תושבי מודיעין"

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך