תרגיל פשוט בחשבון

ערן קמינסקי

שר החינוך נפתלי בנט הציג השבוע את התכנית לחיזוק לימודי המתמטיקה בבתי הספר, יחד עם נשיא המדינה לשעבר שמעון פרס וראשי חברות הייטק. מטרת התכנית היא להכפיל את מספר התלמידים הניגשים לבגרות בחמש יחידות בתוך ארבע שנים, ל-18 אלף תלמידים בשנה. עלות התכנית היא 75 מיליון שקלים  ובמסגרתה מתוכננת פתיחה של מאה מגמות לימוד חדשות לחמש יחידות בבתי הספר, כדי לאפשר לכל תלמיד בארץ לגשת לחמש יחידות. בין השאר, באמצעות הורדת רף המינימום לפתיחת מגמה מ-15 תלמידים בכיתה לשישה בלבד.

בנוסף, משרד החינוך יוסיף השנה 15 אלף שעות הוראה למקצוע ואף מתוכננת הכפלה של מספר המורים לכאלפיים בתוך ארבע שנות יישום התכנית. את התכנית מלוות כמה חברות הייטק, ביניהן מארוול ישראל, אינטל, סאנדיסק ומיקרוסופט, שבכיריהן יקיימו מפגשים עם התלמידים בבתי הספר ויעבירו להם הרצאות וסיורים. סעיף נוסף בתכנית מבטיח לסטודנטים למתמטיקה מימון מלא של שכר הלימוד, בתמורה להתחייבות לעסוק בהוראה במשך חמש שנים.

בנוסף הוחלט כי בפעם הראשונה יאפשר משרד החינוך לכל התיכונים בארץ ללמד 5 יחידות לימוד מתמטיקה. לדברי השר בנט "נגמרו הימים שילד רצה לגשת לבגרות של חמש יחידות, אבל בשל מקום מגוריו הוא לא היה יכול". במשרד החינוך החליטו להגדיל את הבונוס במקצוע ולפיכך נקבע כי כל תלמיד שייבחן ב-5 יחידות לימוד מתמטיקה יזכה ב-30 נקודות בונוס בחישוב ציוני הקבלה לאוניברסיטאות.

בתיה שוכן, ראש מינהל החינוך בעיריית מודיעין, בירכה על הבשורה ואמרה: "אני מאמינה כי תלמידים ותלמידות הלומדים מתמטיקה ברמות הגבוהות מפתחים את יכולת החשיבה שלהם באפיקים רבים ומגוונים. המתמטיקה היא שפה וכמו כל שפה, כשיודעים אותה נפתחות אפשרויות רבות ושערים ענקיים להמשך ההתפתחות של הבוגרים במערכת החינוך".

עד כמה הבשורה של שר החינוך עומדת בקנה אחד עם מה שכבר קורה במודיעין?

"אצלנו השגת יעד זה אינה מטרה חדשה. העיר השקיעה עד כה בקורסים ייעודיים ותוספתיים בכדי שיותר ויותר תלמידים ותלמידות ילמדו מתמטיקה, דבר המשתלב עם קידום המדעים והטכנולוגיה אך לא רק".

כמה מתלמידי מודיעין לומדים כיום חמש יחידות מתמטיקה?

"כיום כ35%-40% מהלומדים בשנתונים השונים לומדים וניגשים לבחינות הבגרות ב-4 ו-5 יחידות לימוד, אחוז הנחשב לגבוה ביותר, ולשמחתי התלמידים שלנו מצליחים בהן. אנו שואפים להמשיך ולשמור על אחוז גבוה זה ואף להגדילו. מהבחינה הזו היוזמה שמוצעת ע"י שר החינוך עומדת בקנה אחד עם יעדי העיר".

מה דרוש לכם כדי לפתוח עוד מגמות של חמש יחידות בעיר?

"למימוש היעד והגשמתו נשמח לקבל את התוספות התקציביות הייעודיות לשעות הוראה, כך שנוכל לקיים קבוצות לימוד קטנות ו/או שעות תרגול נוספות. חשוב לציין שיש לפעול בנחישות, בעקביות ובהתמדה בגיוס כוחות הוראה מתאימים, הכשרתם והסבתם ואף מתן תגמול ראוי לאותם מורים מיוחדים ומקצועיים שבאמצעותם נוכל ללמד את הדור הצעיר את תחום המתמטיקה באופן המתאים והמצוין ביותר".

(צילום אילוסטרציה: photobucket)

2015-09-06 01:00:00
2015-09-06 01:00:00

כתבות נוספות

סופסוף יש להם בית

לאחר עיכוב בן חצי שנה נפתח מתחם הדיור לצעירים על הרצף האוטיסטי במודיעין, בו יתגורר 24 דיירים בשלוש דירות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך