גן אחד – 14 ילדים חולים

איילת לוין
2014-05-26 01:00:00
2036-06-18 01:53:00

אתמול (יום ראשון) לא הגיעו לגן בשכונת הנביאים (השם שמור במערכת) 14 ילדים, שהוריהם דיווחו כי חלו במהלך סוף השבוע. מדיווח ההורים עולים תסמינים דומים של חום, שלשולים והקאות. מהודעה רשמית של העיריה (על-פי דיווח הגננת) – שניים מהילדים אף נזקקו לאישפוז בבית חולים. היום כבר הגיעו לגן שלושה מהילדים שנעדרו אתמול.

אחת האמהות של ילד שאושפז סיפרה כי תחילה בנה לא חש בטוב וסבל מהקאות, חום גבוה ושלשולים. מאוחר יותר מצבו החמיר, הוא לא הגיב והחל לפרכס, והם הזמינו לו מיד אמבולנס.  

לפי ההורים המחלה היא דיזנטריה. לא נמסר לכך אישור רשמי.

הורים לילדים בגן טוענים גם כי ההתפרצות אירעה בגלל צרכי חתולים המצויים בחול שבחצר הגן. לטענתם, החול לא הוחלף מזה שנים. טענה זו עומדת בסתירה להצהרת העיריה, כי החול הוחלף בתחילת השנה.

על פי הנחיות משרד החינוך ומשרד הבריאות יש להחליף את החול בגנים פעמיים בשנה, על הגננות והסייעות לגרוף מדי יום את החול שבארגז החול בחצר, ובסוף כל יום לכסות את הארגז בברזנט למניעת כניסת בעלי חיים.

מהעיריה נמסר בתגובה: "ביום שישי האחרון לא הגיעו לגן ארבעה ילדים מחשש כי הם חלו, כשמקור המלה עדיין אינו ברור. עם קבלת המידע שלחה העירייה צוות לניקוי וחיטוי הגן וסביבותיו. הצוות ניקה את הגן פעמיים: ביום שישי ובמוצאי שבת. הצוות נמצא בקשר עם הילדים החולים והוריהם. הילדים ישובו לגן לאחר שיציגו אישור רפואי שיקבע כי הם בריאים. החול בגן עבר טיפול יסודי בתחילת שנת הלימודים הכולל החלפה וניקוי כפי שעוברים כל גני הילדים בעיר". 

עוד כתבות בנושא

לא משחקות בחול

(אילוסטרציה מתוך אתר "עצומה")

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »