הגן הירוק תמיד

איילת לוין
2014-04-30 01:00:00
2014-04-30 01:00:00

הגנים: כלנית, יסעור, זהבן, עירית ושקמה הם גנים שעל פי משרד החינוך והמשרד להגנת הסביבה מחנכים ומטמיעים ערכים סביבתיים בערכי הגן. גנים אלה ביצעו תכנית עבודה שנתית אינטגרטיבית המשלבת את נושאי החינוך הסביבתי עם פעילות קהילתית סביבתית ומתן ביטוי התנהגותי וחזותי לחינוך סביבתי באורח החיים בגן. בגנים ישנם מרכז מחזור, מרכז חומרים לשימוש חוזר, וגינות ירק, לצד פרחי בר, כמו כן מתנדבים בגנים אלו, ובגנים נוספים, גמלאים במסגרת פרויקט "מצמיחים לדורות", שמעבירים הדרכות בגינה לילדי הגן.

גן "שקמה", שקיבל את פרס "הגן הירוק" כבר לפני ארבע שנים זכה השנה בתואר היוקרתי "גן ירוק מתמיד", כאשר גן זה הוא הגן היחיד שקיבל פרס זה במחוז ירושלים.

ענת שטח, מנהלת גן שקמה: "עלינו, המחנכות, הגננות והמורות, מוטלת האחריות והחובה להקנות לילדים, הערכה וכבוד לאוצרות הסביבה ורצון להגן עליהם. על מנת ליישם את כל השאיפות הסביבתיות יש צורך במהפך המתחיל מגן הילדים, בחינוך סביבתי. המסרים יגיעו לבתי הילדים דרך הגן ובכך נתחיל לצעוד אל מחר טוב יותר. הילדים הם שגרירים חשובים שיעבירו את הרגליי החשיבה החדשים האלו לביתם, על מנת שימשיכו לשמור על העולם גם היום וגם בעתיד. מצופה, שהנחלת הערכים בהווה תהווה אבן דרך להתנהגויות רצויות ואורח חיים מתחשב בסביבה בעתיד ובעזרת ילדי הגן בהווה יועבר המסר לדורות רבים בעתיד".

צילום דוברות העיריה

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »