"מאבק הצהרונים מתחדש"

ערן קמינסקי

מספר חודשים לאחר שהחל מאבק הורים להוזלת מחירי הצהרונים במודיעין  – נראה כי החיכוך בין קבוצת ההורים המובילה את המאבק לבין העירייה רחוק מסיום. השבוע פירסמו ההורים בקבוצה כי בניגוד להסכמות אליהן הגיעו בפגישה עם ראש העירייה בסוף נובמבר, עמותת סחלבים עדיין לא משתפת אותם בפרטים המלאים המופיעים בספרי החשבונות.

באמצע חודש אוקטובר הצטרפו גם קבוצת הורים ממודיעין למאבק המתנהל ביישובים רבים בארץ נגד מחירי הצהרונים הגבוהים שמפעילות עמותות עירוניות דוגמת סחלבים במודיעין. מחירי הצהרונים בעיר עומדים השנה על 970 שקל לחודש. לטענת ההורים מדובר על "גביית יתר", כשעודפי הגבייה משמשים למעשה לצרכים אחרים. לאורך הדרך טענו ההורים כי ניתן להוזיל את העלויות ומחו על כך שבעמותת סחלבים מסרבים לשתף עימם פעולה ולאפשר להם לבחון את המספרים לעומק. בסוף נובמבר נערכה לבסוף פגישה בין נציגי ההורים לבין מנכ"ל עמותת סחלבים, יו"ר העמותה וראש העיריה.

עו"ד מיכאל זץ, הפעיל בקבוצה, מה סוכם בפגישה?

"בפגישה המשיכו נציגי העירייה וסחלבים לטעון שהיתרה שנשארת אחרי גביה היא 16 שקל לילד וגם הסכום הזה מועבר לטובת פעילות הגיל הרך. עוד נאמר לנו שחלק ממרכיבי העלות של הצהרונים זה תשלום עבור חשמל ומים והוצאות חומרי ניקוי שהסכום הנגבה מכל ילד עומד על 90 שקל בחודש. תכפיל ב-3,000 ילדים בצהרונים ותקבל סכום דימיוני של 270 אלף שקל, שלטענתם הולך ל'כיסוי חשבונות'. אנחנו טוענים שזה בעצם דמי הניהול שסחלבים טוענים שהם לא גובים, ושאין מצב שהצריכה של הצהרונים בעיר בחודש מסתכמת בסכום הזה. להזכירך, צהרונים עובדים רק שעתיים וחצי ביום. אנחנו טוענים שהסכום משמש את סחלבים כ'משק פתוח' לדברים אחרים. ראש העיר נענה לבקשתנו לפתוח את הספרים והורה לעשות כן למנכ"ל סחלבים".

ומה קרה מאז?

"המנכ"ל החדש ביקש שבועיים ללמוד את הנושא ושמחנו להיעתר. אחר כך המנכ"ל נסע לחו"ל ושוב הפגישה נדחתה.שלחנו מיילים שלא נענו ללשכה שלו, דיברנו איתו ישירות והוא אמר 'תקבע פגישה'. בשבוע שעבר הוא התקשר לרותם (רותם שמעונוביץ. מנציגי ההורים. ע.ק)  ואמר שהוא רוצה לתאם פגישה מצומצמת לו, לחשב סחלבים, לרותם ולנציג הנהגת ההורים. מבחינתו אנחנו רוצים שכל מי שהיה בפגישה המקורית יהיה גם בפגישה עם החשב ונראה את הדו"חות הכספיים. מכיוון שאנחנו לא אנשי כספים מובהקים ביקשנו לצרף לפגישה גם רואה חשבון מטעמנו. מנכ"ל סחלבים שמע, נבהל, גימגם, לא נתן תשובה ונעלם. ושוב לא עונה, לא קובעים פגישה. כנראה שיש להם משהו שהם לא רוצים לחשוף, כי אחרת מה הבעיה שלהם שהפגישה תהיה בפורום יותר רחב וישאלו שאלות מקצועיות? בשורה התחתונה – מאבק הצהרונים מתחדש".

מהעיריה נמסר בתגובה: "נציגי העירייה ועמותת סחלבים נפגשו עם הנהגת ההורים בנושא תשלומי הצהרונים, ובקרוב צפויה להיערך פגישת המשך. לפנים משורת הדין הוזמן גם התושב להצטרף לישיבה. העירייה ועמותת סחלבים יוסיפו לעבוד מול הנהגת ההורים, כפי שנעשה עד כה".

צילום ארכיון

2017-01-22 00:00:00
2017-01-22 00:00:00

כתבות נוספות

סופסוף יש להם בית

לאחר עיכוב בן חצי שנה נפתח מתחם הדיור לצעירים על הרצף האוטיסטי במודיעין, בו יתגורר 24 דיירים בשלוש דירות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך