שגרה ברוכה. טוב שחזרת

איילת לוין

קיץ לא פשוט עבר על כוחותינו. עקב המצב המדיני היה קשה לשמוח ולבלות וגם על פי הוראות פיקוד העורף העירייה נאלצה לבטל אירועי קיץ רבים לילדים, בני נוער ולהורים.  נותרו מספר שבועות לחופש הגדול ובעקבות הרגיעה והפסקות האש הרוב חזרו לשגרה, חשים בהקלה ומעוניינים לנצל את הזמן שנותר בהנאה גדולה ככל האפשר. עם תום המתיחות הבטחונית (נכון לזמן סגירת העיתון) – כל הפעילויות ואירועי הקיץ שתוכננו הוחזרו.

גם בני הנוער בעיר חוזרים ליהנות מפעילויות לחופשת הקיץ והשבוע בתוכנית: מסיבת בריכה ענקית (19.8) ופעילויות מיוחדות במתחם מודיעין וויליג', במועדון הנוער ובבית עם הגג האדום.

הויליג' מיועד לבני נוער מכיתה ט' ומעלה, במקביל אליו פועלים מועדוני הנוער בעמק דותן והגג האדום עבור הגילאים הנמוכים יותר. גם בהם מתקיימות פעילויות מגוונות. בגג האדום תתקיים ביום חמישי ה- 14.8 הופעת פרידה של הלהקה שרדהד, שהתפתחה במועדון עד עזיבתם לחו"ל. ביום רביעי ה- 20.8 תתקיים במקום סדנת אמן מוזיקאלית ללהקות המועדון ויינתנו טיפים מאמנים מוכרים.

האירוע המרכזי של השבוע עבור בני הנוער הוא ללא ספק מסיבת הבריכה שתתקיים בבריכה העירונית ביום שלישי 19.8 עם הדיג'יי והמפיק המוזיקלי אופיר מלול – מחלוצי הסצנה האלקטרונית בישראל. ב-28 לאוגוסט יתקיים אירוע סוף הקיץ לנוער בפארק הטכנולוגי, עם הופעה של מוש בן-ארי.

קבלו פיצוי בסוכות

בשבוע שעבר חזר לפעילות מתחם הנוער "מודיעין ויליג'" שבפארק מוריה (סקייטפארק), אליו מגיעים בכל יום מאות צעירים. בימי הפעילות הקבועים שלו, ראשון, שלישי וחמישי, יש במקום משחקי מולטימדיה, שולחנות משחק, פינות ישיבה של "קפה בוואדי", המתקנים של פארק האקסטרים, מגרשי ספורט מוארים למשחקי כדורסל, כדורגלי, קט רגל ואפילו כדורעף חופים. לאורך כל הלילה נמצאים יחד עם בני הנוער מדריכים מוסמכים מטעם יחידת הנוער של העיריה, בין 12-14 מדריכים בכל לילה.

בנוסף לפעילות הרגילה – ביום חמישי הקרוב, ה- 14.8, יוצבו במתחם מתנפחי אקסטרים, ביום ראשון ה- 17.8 תתקיים במתחם סדנת גרפיטי בצבעי אולטרה וביום שלישי תתקיים סדנת בצק סוכר. יוצבו גם במקום תא הקלטות לזמרים שביניכם. כמו כן ביום חמישי הבא ה- 21.8 יוצב במתחם מתקן מבוך אימה מפחיד.

ניתן להגיע למתחם באמצעות "אוטובוס הטרמפים", המסיע את בני הנוער ללא תשלום למתחם הויליג' ובחזרה. האוטובוסים יוצאים בשני מסלולים החל מהשעה 21:30 ועוברים ברחבי העיר.

עוד הוחלט בעיריה כי הוויליג' יפתח בפעם הראשונה גם בתקופת חופשת סוכות, כדי לפצות את בני הנוער על מה שהפסידו. המופע העיקרי של מסיבת פתיחת הוויליג' באביב יהיה של מוקי, ויהיה גם את ערב "כוכבי הבמה", שבוטל הקיץ.

"העיר ריקה. כולם פה"

הגענו לביקור במתחם ביום ראשון בשעה 23:00. מוזיקה נשמעה ברקע, כשבני הנוער מחליפים כל מספר שירים את הסגנון לפי מה שבא להם באותו רגע (שניים שלושה שירי מזרחית ואז מעבר חד לשירי רוק וכן הלאה). על מגרשי הספורט המוארים באור בוהק התרוצצו הבנים ששיחקו במשחקי הכדור השונים. בצמוד למגרשים חלק שיחקו טניס שולחן והיו בני נוער ששיחקו נגד המדריכים דמקה ושש בש. בספסלים המפוזרים בשטח הפארק נראו קבוצות של בני נוער, שתי בנות בצד אחד של הפארק, חבורה רועשת יותר של בנים ובנות המנסים לגבור בקולם זה על זו בצדו השני. הפארק משתרע על שטח גדול ומרוחק משכונות המגורים (בשלב זה בכל מקרה), כך שלמרות המוזיקה ונוכחות יפה של בני הנוער, לא הרגיש כאילו המקום הומה אדם ויש רעש  גדול או מסיבה המונית.

פגשנו שם גם את יובל ותמר, שתיהן עולות לכיתה י', בבית הספר עירוני ג' ועירוני ב', שסיפרו על התרשמותן מהוויליג': "זו הפעם הרביעית שלנו פה, ממש כיף. זה שובר שגרה, במיוחד אחרי התקופה האחרונה. יש מקומות אחרים שאנחנו יכולים לשבת ליד הבית, אבל יש הרבה בתים מסביב וזה מפריע. גם בגינות אחרות יש הרבה ילדים ששותים אלכוהול ואנחנו לא מתחברות לזה. פה זה מרוחק מבתי מגורים,  שקט ויש אווירה נעימה". 

עברנו לחבורת בנים ובנות שישבו על ספסל, עם נרגילות. וגם עם נער אחד סורר, שהביא בירה והורחק מהמתחם. הילדים סיפרו שלפני שהתוודעו לויליג' מקומות המפגש שלהם התרכזו בפארקים אחרים בעיר וגינות ציבוריות או בבתים של חברים ובתי הקפה שאינם מיועדים לגילם. "הם לא פתוחים עד השעות הקטנות של הלילה וגם חבל לנו לבזבז כסף כשאפשר לשבת ביחד בחינם".

למה הגעתם לפה?

"בגלל שנמצאים פה מדריכים מוסמכים וסיירת ההורים מרשים לנו להישאר עד שעות מאוחרות יותר. אנחנו נשארים עד שהאוטובוס האחרון יוצא. מה אנחנו צריכים יותר מפארק ונרגילה? אז אחלה פה".

בלי אלימות בבקשה

הרעיון מאחורי "מודיעין ויליג'" היה לאסוף את בני הנוער מהפארקים והגינות הציבוריות ברחבי העיר ולהביא אותם למקום אחד באזור שקט ומפוקח וזו השנה השנייה לפעילותו. "זה מורגש בעיר", מספר נועם רון, מפעיל המתחם מטעם מחלקת הנוער בעיריה. "אנחנו שומעים מהתושבים ומקבלים גם דיווחים מהמשטרה על פחות הסתובבויות פחות רעש וונדליזם. ביום ראשון העיר ריקה. מי שמסתובב –  נמצא פה".

על מה מדברים? מה מעניין את בני נוער?

"פחות על המצב המדיני. הם מודעים לו ומדברים על זה, אבל יותר על מה שמפריע להם ביום יום, כמו האם לשתף את ההורים או לא בהתמודדויות שונות שלהם. בעיות בין חברים, בעיות בלימודים, בינו לבינה, בעיות מהחיים. דברים שיותר קל להם לדבר איתנו מאשר עם ההורים שלהם ולקבל הכוונה ועצה ממבוגרים מהם ויועצים מוסמכים".

נתקלתם במקרי אלימות במתחם?

"אנו מכירים את בני הנוער ויודעים לתפוס את זה לפני. היה מקרה של ויכוח בין חברות נערים. ראינו את זה עומד לקרות ופתרנו את העניין לפני שהתפתחה אלימות". 

(צילום: איילת לוין)

2014-08-16 01:00:00
2014-08-16 01:00:00

כתבות נוספות

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

בריא וצבעוני

השבוע במדור: מרק כתום חורפי עם טוויסט מרענן, וירקות פריכים בטעמים מפתיעים

צפוף פה, צפוף

חודשיים אחרי הפתיחה החגיגית של מועדון הגריי במע"ר ומבקרים רבים במקום מדווחים על צפיפות בלתי נסבלת: "אי אפשר לזוז, אפילו המלצרים לא מצליחים להגיע לשולחנות" • בעלי המועדון: "נמשיך להביא מוזיקה ותרבות איכותית שישמחו את תושבי מודיעין"

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

צפוף פה, צפוף

חודשיים אחרי הפתיחה החגיגית של מועדון הגריי במע"ר ומבקרים רבים במקום מדווחים על צפיפות בלתי נסבלת: "אי אפשר לזוז, אפילו המלצרים לא מצליחים להגיע לשולחנות" • בעלי המועדון: "נמשיך להביא מוזיקה ותרבות איכותית שישמחו את תושבי מודיעין"

המשך קריאה »

שיטפון של מאומתים

מספר המאובחנים חיובי לקורונה זינק השבוע ועומד על 4,489, כשקרוב ל-1,300 מהם תלמידי מערכת החינוך • תושב אחד מאושפז במצב קשה ובעירייה חידשו את מתווה החירום לסיוע לקשישי העיר

המשך קריאה »

המכה החמישית

אמנם שר האוצר טען כי בתי העסק במודיעין מלאים עד אפס מקום, אולם בשטח תמונת המצב שונה לגמרי ובעלי העסקים בעיר מדווחים על ירידה של עד ל-80% בתנועת הלקוחות: "אנשים מפחדים להגיע. אנחנו משאירים את העובדים בבית וחיים מהחסכונות" • ויש גם מי שמרוויח מהמצב

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך