את הקיץ תרגישו בכיס

ערן קמינסקי
2015-05-27 01:00:00
2015-05-27 01:00:00

בשבוע הבא תסתיים ההרשמה המוקדמת לקייטנות סחלבים בגנים העירוניים ובבתי הספר,  וזה הזמן לסכם את מחאת הורי מודיעין נגד העלויות הגבוהות ולעשות סדר בתוצאות וסיכומים שהושגו לבסוף לאחר פגישות בין ראש העירייה, ראשי הנהגת ההורים העירונית ומובילות המחאה.

העדכון האחרון בנושא היה כי קייטנת הבוקר תוארך עד לשעה 13:30 באותה עלות – 1,060 שקלים.

עוד הוחלט כי עמותת סחלבים תאפשר פיצול של קייטנת ההמשך (28-31.7) כך שהורים יוכלו לרשום את ילדיהם רק לחצי יום. מחיר היום הקצר בקייטנת ההמשך (שתהיה עד 13:30) יהיה 180 שקלים.

הודעה זו מתווספת לעדכון המחירים שערכה העירייה לפני שבועיים. כזכור, מחירי קייטנות הקיץ של סחלבים "החופש לבחור" המיועדת לילדים מגיל גן חובה עד לבוגרי כיתה ד' הוזלה ב-270 שקלים המהווים כ-18%: 1,311 שקלים במקום 1,581.

כמו כן העירייה פתחה קייטנה נוספת לילדים בכיתות ג' ו-ד' במתכונת של קייטנות בית הספר של החופש הגדול בעלות של 1002 שקלים, אופציה הזולה ב-579 שקלים המהווים הוזלה של כ-35% מהמחיר המקורי. הקייטנה החברתית תהיה במתכונת של בית הספר של החופש הגדול מבחינת תוכן ופעילות בהתאמה לגיל הילדים בתוך בתי הספר בהפעלת מורים או סטודנטים ותכלול פעילויות העשרה שתהיה בעלות הדומה לתמחור עלויות של בית הספר של החופש הגדול.

עו"ד עינת אלמלם, ממובילות המחאה, מדובר בהישג או שהמחירים עדיין גבוהים?

"בעיני זה הישג. ביבס ישב איתנו ארבע שעות והראה לנו דוחות וכל דבר אפשרי כדי שנשתכנע שאין דרך להוריד את המחירים עוד יותר. אני לא אגיד שמרוצה במאה אחוז, אבל בנסיבות האלה ורגע לפני שמסתיימת ההרשמה המוקדמת, אז זה בהחלט הישג טוב. בכל מקרה, נקבע שאנחנו נשב יחד עם הנהגת ההורים והעירייה על תקציב 2016 כדי לוודא שהמחירים בשנה הבאה יהיה זולים יותר".

למה בעצם אי אפשר להוריד את המחירים עוד יותר כבר עכשיו?

"בסחלבים כבר שילמו למפעילים והם מחוייבים לחוזים. בנוסף יש הסכמי עבודה עם הסייעות בגנים שהן בעדיפות מול מטפלות חיצוניות ולכן העלויות גבוהות יותר. זה מה שמכביד על העלויות".

איזה תגובות קיבלת מההורים?

"היו כאלו שהודו לנו והיו גם תגובות לא יפות, ש"מרחו" אותנו. היה מצער לשמוע את זה, בעיקר כי אני לא מבינה מה אנשים ציפו, שיהיו גם בגני הילדים הורדות של מאות שקלים? כן הייתה הוזלה משמעותית בקייטנות בבתי הספר, אבל בגנים היה הרבה יותר קשה להוזיל".

אם העירייה הסכימה להוזיל את העלויות בבתי הספר, למה מלכתחילה דרשו מחיר יקר?

"למה? כי למה לא לקחת אם כולם משלמים? אם לא הייתי מתעוררת ההורים היו ממשיכים לשלם".

אמציה דויטש, יו"ר הנהגת ההורים העירונית, חושב גם הוא כי לא היה ניתן להוזיל את הקייטנות בגני הילדים עוד יותר: "עשינו משא ומתן לא פשוט וגם הצד השני היה די קשוח. אני לא חושב שאפשר היה להוציא יותר מזה. לגבי השנה הבאה יש כבר התחייבות מהעירייה שיישבו יחד איתנו וביחד נבנה קייטנות שמתאימות מבחינת המפרט והעלויות למה שההורים מחפשים. אני לא מסכים עם הטענה שבסחלבים דרשו מחיר גבוה כי ההורים התרגלו לשלם מבלי להתנגד. אם בעמותה נשארים עודפים בסוף השנה, הכסף חוזר אל הגנים מהם נגבו הכספים. מלבד זה, לגבי העלויות הגבוהות של הסייעות הקבועות, אני רואה פה גם עניין ערכי. יש עיריות בהן הסייעות האלו מפוטרות מדי קיץ. יש עניין ערכי שאם הן עובדות אצלנו כל השנה אז למה שלא יעבדו גם בקייטנה ויקבלו משכורת גם בקיץ?"

בתמונה: אמציה דויטש. "הצד השני היה קשוח" (צילום ארכיון)

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »