מחפשים להעשיר את עולמכם בזמן הפנסיה?

הראל משה/ליהי

יציאה לפנסיה מציינת את סיומן של שנות עבודה רבות. הפרישה לגמלאות כבר לא צריכה להפחיד את בני הגיל השלישי, כי מדובר על הזדמנות מצוינת לשפר את איכות החיים ולהביא לידי ביטוי את תחומי העניין האישיים.

בני גיל 60 ומעלה יכולים היום לחיות כמו בני 20 וללא דאגות מיותרות. הפנסיה מאפשרת להם למצוא תחביבים חדשים, לקחת חלק בפעילויות מאתגרות ובמקרים מסוימים אפילו להרוויח מזה כסף. אז מאיפה מתחילים? הנה כמה אופציות שכדאי להכיר.

פעילות גופנית עצמאית או במסגרת חוג

התחביב המומלץ ביותר לבני גיל הזהב שפורשים לגמלאות הוא פעילות ספורטיבית. לא צריכים להיות בעלי רקע בספורט מקצועני כדי להשתלב בפעילויות שחיה, הליכה וריצה. אפשר גם לרכז קבוצות חברים כדי לשחק יחד כדורגל או כדורסל, להירשם לחוג טניס ולהגשים את החלום של תחרות מול אנשים אחרים.

 

פעילות גופנית במסגרת חוג שונה מפעילות עצמאית כי היא מתבצעת תחת הדרכה. הפעילות הזו מלווה בנוכחות של אנשי מקצוע שמכירים את הצרכים ואת הדרישות של בני גיל הזהב, והיא גם נחשבת בטוחה יותר. הפעילות הגופנית יכולה להעשיר את עולמם של הפורשים ולשפר את איכות החיים שלהם מבחינה בריאותית.

כתיבה: בין קורות חיים לכתיבה יוצרת

מי שלא אוהב להתבטל יכול לנצל את הזמן הפנוי שעומד לרשותו כדי לעסוק בפעילויות כתיבה. אפשרות אחת היא למשל לכתוב טופס קורות חיים, לשפץ אותו לפי הדרישות של המעסיקים ולאחר מכן להגישו למקומות עבודה רלוונטיים או ארגוני התנדבות. כתיבת קורות חיים ידועה כפעולה שמשפרת את הדימוי העצמי והיא חיונית גם למי שרוצה להגדיל את מקור ההכנסות.

בנוסף, פעילויות כתיבה מתייחסות גם להיבט היצירתי. כתיבה יוצרת מאפשרת לקשישים ומבוגרים בטווח רחב של גילאים להביא לידי ביטוי את תפיסת העולם שלהם. ניתן להצטרף לחוג כתיבה יוצרת כדי להתמקד בספרות, שירה, פרוזה, פובליציסטיקה ועוד. כל מה שצריך לעשות הוא למצוא את המסגרת המתאימה ולתת דרור למחשבות ולרעיונות.

הדור הקודם פוגש את הדור הבא בחוג מחשבים

הרבה גברים ונשים שיוצאים לגמלאות לא מוכנים לוותר על הכלים הטכנולוגיים החדשים שעומדים לרשותם. הדרך שלהם להכיר את הכלים האלה מקרוב יכולה להיות הצטרפות למסגרת של לימוד מחשבים ייעודי. החוג מאפשר להם לעבור הדרכה יסודית או מתקדמת על תוכנות מחשב, להבין כיצד פועלות מערכות מקוונות ובמקרים מסוימים גם להשתתף בפרויקטים לתכנות, עיצוב גרפי ועוד.

המטרה המשותפת לכל הפעילויות היא להעשיר את עולמכם בזמן הפנסיה. חפשו פעילות שמאתגרת אתכם ברמה האישית ואל תפחדו לחשוב מחוץ לקופסא כדי להתנסות בחוויות חדשות. 

2016-11-15 00:00:00
2016-11-15 00:00:00

כתבות נוספות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

צפוף פה, צפוף

חודשיים אחרי הפתיחה החגיגית של מועדון הגריי במע"ר ומבקרים רבים במקום מדווחים על צפיפות בלתי נסבלת: "אי אפשר לזוז, אפילו המלצרים לא מצליחים להגיע לשולחנות" • בעלי המועדון: "נמשיך להביא מוזיקה ותרבות איכותית שישמחו את תושבי מודיעין"

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך