להשאיר את טומי

רותי בוסידן
מאז פרוץ המלחמה מביא עימו לעבודה המאבטח בנתיב זבולון, תושב העוטף, את כלבו שחרד מהדי הפיצוצים בעזה. מאז הפך הכלב לאטרקציה, עד שהגיעה ההוראה שאוסרת על כניסתו למתחם. העירייה: "הנושא בבדיקה"
צילום: פרטי

בבית הספר נתיב זבולון קיבלו לאחרונה באכזבה רבה החלטה, שלא ברור מי עומד מאחוריה, לאסור על כניסתו למתחם של אורח מיוחד ואהוב.

מדובר על הכלב טומי, כלבו של המאבטח איתי לביא המגיע למודיעין מדי יום מביתו בעוטף עזה, שהפך מאז פרוץ המלחמה לחלק מהקהילה. את טומי, כלב מבוגר בן 14, החל לביא להביא עימו לעבודה משום שזה חרד מהדי הפיצוצים מרצועת עזה הסמוכה ואינו יכול להישאר לבד בבית למשך שעות ארוכות. מאז התאהבו בטומי הילדים, ההורים ואפילו המורים, שחלקם אפילו נעזרים בו כדי להרגיע ילדים הסובלים מקשיים שונים.

בשבוע שעבר התבשר לביא כי החל מהשבוע נאסר עליו להביא עימו את טומי לבית הספר, הודעה אותה קיבל באכזבה רבה. "אני תושב קיבוץ רוחמה, יחסית רחוק מהגבול, אבל עדיין שומעים את הפיצוצים מצפון הרצועה. עם חידוש הלימודים, שבועיים לאחר פרוץ המלחמה, פניתי בבקשה מיוחדת להביא את הכלב איתי, כי לא רציתי שהוא יישאר לבד ברוחמה, כי טומי לא מגיב טוב לפיצוצים. אישרו לי להביא אותו באישור זמני, ואני הבנתי שזה תקף עד סוף המלחמה".

כאמור, לדברי לביא והורים לילדי בית הספר, הכלב השקט הפך לחלק מהקהילה. "הילדים, ההורים והצוות, כולם נקשרו אליו", הוא מספר, "זה מדהים. הם מחכים כל יום לראות את הכלב. כשהיו כמה ימים שלא הבאתי אותו הייתה אכזבה ממש גדולה. בהפסקות הוא תמיד מוקף בילדים, מורות באות עם ילדים באמצע שיעור לכמה דקות ומבקשות שיהיו עם הכלב, ההורים בבוקר מתעכבים ליד הכלב עם תינוקות זוחלים שמנשקים אותו. זה כלב בן 14, לא צעיר, לא נובח, לא קופץ. יושב בשקט. כולם מרוויחים. עכשיו, כשאמרו לי לא להביא אותו, כולם מאוד מאוכזבים".

עוד מספר לביא כי את ההוראה קיבל מחברת האבטחה בה הוא מועסק, שם טענו כי זו "הגיעה מלמעלה". "אם לא אקבל אישור אני לא אביא אותו יותר, אני לא אפעל נגד ההוראות. אצטרך לקשור אותו בבית בחצר בחוץ, כי אני חוזר רק בערב. הוא ממש נלחץ מהפיצוצים, נצמד אליי כמו תינוק, מיילל ובוכה".

מדוברות העירייה נמסר: "הנושא נמצא בבדיקה מול משרד החינוך והווטרינר העירוני".

 

כתבות נוספות