אחותי, אפשר חתימה?

ערן קמינסקי

ליום הראשון ללימודים הגיעו התאומות מאיה ורותם סבג בסטטוס שונה לחלוטין מזה בו היו ביום הלימודים האחרון בשנה החולפת. אחרי הכל, כמה מחבריהן לכיתה כיכבו במהלך החופשה בתוכנית הקיץ של ערוץ הילדים "הבנים והבנות", זכו לעשרות דפי מעריצים שנפתחו עבורן ומחזיקות חשבון אינסטגרם אחריו עוקבים עשרות אלפים?

רותם ומאיה בנות ה-14 התחילו בשבוע שעבר את שנת הלימודים בתיכון עירוני ג' במודיעין. לתוכנית הן הגיעו לאחר שראו פרסום באינטרנט והחליטו לגשת לאודישנים. "הבנים והבנות" היא תוכנית הקיץ של ערוץ הילדים, במסגרתה מתחרות קבוצות הבנים והבנות אחד בשנייה במגוון משימות. בכל פרק בתוכנית שתי הקבוצות מבצעות משימות שניתנות להם על ידי המנחים דנה פרידר ועודד פז, כאשר התוכנית מצולמת בווילה ורוב המשימות מתקיימות בבריכת השחייה שבה. על כל משימה מקבלת הקבוצה הזוכה מספר "כפכפים" (נקודות) מסוים. בסוף השבוע, הקבוצה שהשיגה את מספר הנקודות הנמוך ביותר במהלך השבוע מועמדת להדחה. הצופים מצביעים באתר ערוץ הילדים למתמודד שהם רוצים שימשיך לשבוע הבא, והמתמודד שקיבל את מספר הקולות הנמוך ביותר עוזב את התוכנית. לאחר עשר הדחות מתקיים פרק הגמר. בגמר מבצעות שתי הקבוצות משימות שונות. בסיום כל המשימות, הקבוצה שהשיגה את הניקוד הגבוה ביותר זוכה בתוכנית. היא זוכה בתואר "שליטי הקיץ" ובאוזניות לכל חברי הקבוצה.

בנות, כמה קשה היה להתקבל לתוכנית?

מאיה: "כשהחלטנו ללכת לאודישן לא חשבנו שזה יתגלגל עד כאן. הגענו לאודישן הראשון ועברנו אותו, ואז היה עוד אחד ועוד אחד. עברנו חמישה או שישה אודישנים עד שהודיעו לנו שהתקבלנו. לא חלמנו על זה בכלל".

רותם: "באודישנים שאלו אותנו על עצמנו, מה התחביבים שלנו ואיזה מפורסמים אנחנו אוהבות. הלכנו לזה בשביל החוויה, זה בעיקר מה שעניין אותי. היו בתוכנית משימות מיוחדות וזה משהו שלא חווים כל יום".

דמיינתן שתהפכו ל"סלביות"?

מאיה: "לא חשבנו שייפתחו 120 עמודי מעריצים ושכל כך הרבה ילדים יעקבו אחרינו ואינסטגרם. לא חשבנו שזה יהיה כל כך משמעותי".

ואיך זה מרגיש?

רותם: "האמת שזה ממש כיף. עוצרים אותנו ברחוב ואנחנו מקבלות מלא אהבה".

מאיה: "אנחנו מקבלות תגובות גם טובות וגם רעות, אבל משתדלות להתעלם מהרעות. הצטרפנו לתוכנית לא מההתחלה וישר אנשים שפטו אותנו על פי המראה והמשקל שלנו. אחר כך באו ילדים וביקשו סליחה".

רותם: קיבלנו המון תגובות רעות כי לא נכנסנו לתוכנית כמו כולם. הצטרפנו באמצע בהפתעה וחלק מהצופים קיבלו את זה לא יפה. קיללו והגיבו בצורה לא הוגנת, אז כתבנו באינסטגרם שלנו והסברנו את הכל וביקשנו מהילדים לתת לנו צ'אנס להוכיח את עצמנו. הכי קל להסתכל רק על הצד החיצוני וישר לשפוט לפי המראה".

כאן מתערבת האם חמוטל ומספרת עד כמה הרגישה גאה בבנותיה בעקבות הפוסט שכתבו. כאמור, צמד האחיות נכנסו במהלך העונה וקיבלו באותו שבוע חסינות מהדחה. אותה חסינות לא עזרה להן בסופו של דבר, כאשר שתיהן הודחו באותו סוף שבוע. לאחר מכן, בשלב חצי הגמר, התקיים פרק בו כל המודחים התחרו על הזכות לשוב לתוכנית.

מאיה: "עשינו בתוכנית הכל ביחד. שמחנו, צחקנו, בכינו. כבר התחרינו אחת מול השנייה והתחושה הייתה הכי עצובה, אבל ידעתי שאם אנצח רותם תהיה שמחה בשבילי וגם אני הייתי שמחה בשבילה".

רותם: "התחרינו במשימת זיכרון ומשם רק אני חזרתי ישר לגמר שהיה בשידור חי. זה היה די מלחיץ. אני ועוד שלוש בנות התחרינו על תואר "שליטות הקיץ" נגד הבנים. כשהודיעו שזכינו צרחנו מאושר וקפצנו למים בבגדים יחד עם המנחים וכולם".

מה היה הפרס בו זכיתן?

רותם: "הפרס היה להשתלט על ערוץ הילדים ליום שלם. נכנסנו לשידור, הנחינו מעברונים ובכלל כל היום היה סביב הבחירות שלנו בתוכניות ושירים. לפני זה עשו לנו הכנה בעמידה מול מצלמה וגם היינו די מוכנות כי כבר התארחנו לפני בתוכנית "הכל טום".

איך היו התגובות שקיבלתן מהחברות בבית?

מאיה: "רוב החברות הקרובות פרגנו ותמכו, למרות שחלק התחילו לצחוק עלינו. כמעט כולן רצו שנעלה איתן תמונות לאינסטגרם, כדי שגם להן יהיו עוקבים. בסך הכל, זה כיף לקבל את כל האהבה הזאת".

מה יהיה כשייגמרו 15 דקות התהילה שלכן?

מאיה: "אנחנו מקוות להמשיך בתחום המשחק, אולי גם להתפתח לשירה. יש לנו כבר סוכנת ואני מקווה שייצאו מזה דברים חדשים".

איך זה להיות תאומות?

רותם: "יש המון רגעים מאוד כיפים ומצחיקים, כי יש מישהו שהוא בדיוק כמוך. מישהו שיודע מה חזק אצלך ומה חלש ומה את אוהבת ומה לא. לפעמים זה גם קשה. אנשים חושבים שבגלל שאנחנו תאומות אז אנחנו צריכות לעשות אותם דברים ולהתלבש ולהיראות אותו דבר. אנחנו לא מתלבשות אותו דבר, למרות שיש לנו סטייל דומה".

מאיה: "אנחנו מאוד מאוד דומות אז אנשים מתבלבלים, אפילו סבתא שלנו מתבלבלת לפעמים. אבל רוב החברות שלנו כבר למדו להבדיל בינינו. אנחנו דומות מבחוץ, אבל מבפנים אנחנו הפכים". 

 (צילום: ניר עמוס)

2015-09-08 01:00:00
2015-09-08 01:00:00

כתבות נוספות

מוניות השירות יגיעו לעיר?

משרד התחבורה מקדם תכנית שתאפשר לרשויות כמו מודיעין להפעיל את השירות באמצעות מפעילים שייבחרו במכרז, כאשר השירות צפוי לפעול גם בשבתות • אור גרינפלד: "אין ספק שהפיתרון הנכון הוא להעביר את הסמכויות לידי הרשויות המקומיות"

הדרך לגימלים קלה יותר

לאחר שנים של תלונות מצד חיילי מודיעין על השירות הלקוי לו הם זוכים בסניף ביקורופא המקומי, מסתמן כי עידן חדש בפתח: הסניף יוגדל, שעות הפעילות יורחבו ותתאפשר הזמנת תור מראש

מוניות השירות יגיעו לעיר?

משרד התחבורה מקדם תכנית שתאפשר לרשויות כמו מודיעין להפעיל את השירות באמצעות מפעילים שייבחרו במכרז, כאשר השירות צפוי לפעול גם בשבתות • אור גרינפלד: "אין ספק שהפיתרון הנכון הוא להעביר את הסמכויות לידי הרשויות המקומיות"

המשך קריאה »

הדרך לגימלים קלה יותר

לאחר שנים של תלונות מצד חיילי מודיעין על השירות הלקוי לו הם זוכים בסניף ביקורופא המקומי, מסתמן כי עידן חדש בפתח: הסניף יוגדל, שעות הפעילות יורחבו ותתאפשר הזמנת תור מראש

המשך קריאה »

מלונות R

רוצים למצוא מלון איכותי לחופשה הבאה שלכם? אתר של מלונות R יעזור לכם למצוא את המלון המתאים ביותר

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך