מצפה הילה

גלית מילצ'ן
2014-12-04 00:00:00
2014-12-04 00:00:00

בימים אלו עולה לאוויר בערוץ דיסני (המשודר ב-YES ) סדרת ילדים ונוער חדשה בשם "כוכב הצפון". אחת מכוכבות הסדרה היא הילה לוזיה (17.5) מרעות. לוזיה, למי שהשם או המראה מוכרים, כיכבה עד לפני כ-3 שנים בסדרת הילדים "קופיקו" ששודרה בערוץ ג'וניור בלווין, בתפקיד אורנה, האחות הבכורה בין שלושת ילדי משפחת לזר. בסדרה החדשה, היא משחקת בתפקיד גל (שמה האמצעי במציאות), נערה בגיל תיכון, אחת מתוך חבורה של שמונה בני נוער, שעובדים במלון "כוכב הצפון" בחופשת הקיץ שלהם. הסדרה, פרי יצירתה של מיכל קופר קרן, עוסקת בחייהם וחוויותיהם של בני החבורה, כולל האהבות הראשונות, התככים, בדיקת גבולות ועוד. גל מתוארת בסדרה כנערה חמודה שיודעת לעמוד על שלה, אך בהמשך עוברת התקפי קנאה לבן זוגה בגלל הפחד לאבד אותו לטובת נערה אחרת. הילה מודה שהדמות שונה מאופייה שלה, למרות שהיא יכולה למצוא נקודות דמיון בהתנהלותה לאורך הסדרה.

על המסלול כמו גדולה

הילה בת שלישית במשפחת לוזיה (מתוך 4 ילדים), תמיד היתה ילדה יפה. החיבור לדוגמנות ולמשחק החל בגיל צעיר מאד. אמה מספרת שסבתה לקחה אותה עמה לצפות בתצוגת אופנה והילה הקטנה ביקשה ממנה לעלות גם היא על הבמה. סבתה שמה לה צעיף והילדה הקטנה, שעלתה בביטחון רב על הבמה וצעדה על מסלול הדוגמנות לצדן של הדוגמניות המקצועיות, זכתה למחיאות כפיים מסביב.

כשהייתה בת 5 פנתה אל אימה חברת המשפחה ליאת אריאב, בעלת משרד יחסי ציבור, כדי לקבל את רשותה לצרף את הילה לצילומי הקטלוג של "גלי" ומשם הכול התחיל. הילדה שבתה את עיניו של צלם הקטלוג, שהשתומם מכך שהיא מתנהלת מול המצלמה כמו מקצוענית ואין צורך להעמיד אותה. בהמשך היא הצטלמה לקטלוגים של חברות אופנה ידועות וכן לפרסומות רבות בארץ ובחו''ל, בין היתר לקמפיין הפרסום של האגודה למלחמה בסרטן ושל מכון ויצמן.

מי שליוותה אותה לכל האודישנים וההפקות הייתה אמה אמילי, שהפכה למנהלת האישית שלה, עד שלפני מספר שנים מונה חיים שרגא להיות מנהלה המקצועי. לשמחתה הילה ידעה ליהנות מפירות עבודתה ובחרה לממן לעצמה קייטנות בחו''ל מכספי עבודתה. בסוף כתה ו' היא נקראה לאודישנים לסדרות טלוויזיה ונבחרה להשתתף בסדרת הטלוויזיה המצליחה "קופיקו" על פי סדרת הספרים המצליחה של הסופרת תמר בורשטיין לזר. בהמשך השתתפה בתפקידי אורח בסדרות "הבורר" לצידם של השחקנים משה איבגי ויהודה לוי וב"חטופים" בכיכובו של אסי כהן.

בין ההפקות והאודישנים הילה זכתה להכיר את המלהקים של ערוץ דיסני. כשהחלו האודישנים לסדרת הנוער החדשה "כוכב הצפון" הם פנו אליה להגיע להיבחן. חשוב לציין, שבכדי להתקבל לסדרה המופקת על ידי ערוץ דיסני, היה עליה לעבור אישורים של הנהלת הערוץ בארה''ב, כולל בדיקת דף הפייסבוק האישי שלה ותכני אינטרנט שפרסמה בעבר, על מנת לוודא שאין בסביבתה תכנים שאינם הולמים ילדים ושהיא יכולה להוות דמות לחיקוי לילדים ונוער. לוזיה, ילדה טובה רעות, עברה את הבדיקות כבר לפני יותר משנה ולאחר שהתקבלה לקאסט העדיפה לשחק את התפקיד של גל שהתאים ללוח הזמנים הצפוף שלה, שכלל הדרכה בתנועת הנוער, לימודים לבגרויות וריקודי ג'ז זו השנה השישית במרכז למחול של צביקה ואיילה.

כמה זמן נמשכו הצילומים לסדרה?

הילה: "הצילומים ארכו כ- 3 חודשים. במשך 3 חדשים קמנו כל בוקר עוד לפני השעה 5 לצילומים עד הלילה. התחלנו חודש לפני תחילת הקיץ האחרון וצילמנו לאורך כל הקיץ. אחד הדברים שאני הכי זוכרת, זה שצילמנו באמת במלון בצפון, בשדה אליעזר שברמות נפתלי. הצימר המדובר היה בנוי כולו בקתות עץ מפוארות סביב בריכת שחיה מרכזית. צוות ההפקה היה מאד נחמד ומתחשב, כולל השחקנים שלצדי, כמעט כולם בגילאים שאחרי צבא".

איך באמת היתה האווירה על הסט?

"על הסט התפתחו יחסי חברות הדוקים עם שאר השחקנים. במיוחד התחברתי עם השחקנית לין אשרוב המשחקת את דמותה של נועה. לרוב, השחקנים האחרים שכחו שאני תלמידה והתייחסו אליי כמו בוגרת. דווקא הבמאי עופר ויצמן, שיש לו ילד בגילי, התעניין לפני כל אחת מהבגרויות אם למדתי כמו שצריך."

איך מתמודדים עם לחץ הבחינות תוך כדי הצילומים?

"היו כמה משברים בדרך. למשל תוך כדי החופש הגדול, הייתי בעומס של מבחנים ובגרויות יחד עם ארגונים לקראת מחנה הקיץ בו הדרכתי, וקיבלתי הודעה שמחר בבוקר תאסוף אותי מונית ליום השלמות צילומי אולפן. הסתבר שאנחנו עומדים לצלם 24 סצנות שלא הייתי מוכנה לקראתן. נכנסתי ללחץ והתחלתי לבכות. אחרי כמה רגעים וסיבוב רגיעה עם הכלב מחוץ לבית, התיישבתי ללמוד את הטקסטים לתוך הלילה. ב- 5 בבוקר כבר הגיעה מונית ולקחה אותי לצילומים במה שהיה לבסוף יום הצילומים הכי מוצלח שלי." ועוד סיפור: "ביום של הבגרות באנגלית, הגיעה מונית ב- 4 בבוקר לאסוף אותי מהבית. נסענו לצילומי סנפלינג בצוק מנרה בצפון, הספקתי לחזור בחמישה לשלוש אחה''צ, להחליף בגדים לחולצת בית ספר ונעלים סגורות וטסתי עם המילון ביד לערוך את הבחינה. הגעתי הביתה אחרי הבחינה עם עיניים אדומות מרב עייפות."

אפשר חתימה?

עוד מסתבר, שאחד התנאים שלוזיה הציבה להשתתפותה בסדרה, היה שהיא לא מוותרת על יציאה עם חניכיה (כיתות ז' שהדריכה) למחנה הקיץ של הצופים. ההפקה שלא הייתה מוכנה לוותר על לוזיה, דווקא התחשבה, ושינתה את סדר הצילומים כך שבימים של המחנה היא לא תצטרך להגיע להצטלם. "אני ממש מעריכה את המאמץ שדיסני עשו לקראתי, אני יודעת שזה ממש לא מקובל לשנות סדר צילומים, אבל הם הבינו כמה חשוב לי להיות בפעילות סוף שנה של הצופים."

מי שמאד עזר לשכנע את ההפקה להתחשב באילוצים של לוזיה, הוא המנהל האישי שלה חיים שרגא, המלווה אותה כבר כמה שנים. להילה חשוב מאד לפרגן לו. כמנהלה האישי הוא דאג להילחם עבור האינטרסים שלה, לדאוג לתיאום ימי הצילומים שלה ולבדוק לפני ואחרי כל נסיעה מה מצבה, איך עבר יום הצילום ואם התנהגו אליה יפה.

אמילי אמה גם לא שוכחת לפרגן לבתה על האחריות האישית שהפגינה: "היא דאגה לקום בעצמה לימי הצילומים השכם בבוקר, התארגנה בלי להעיר אף אחד מבני המשפחה והתנהלה לאורך כל ימי הצילום בין ההפקות ללימודים ולשאר המחויבויות".

השבוע נערכה פרימיירה בסינימה סיטי בגלילות, רגע לפני עליית הסדרה לאוויר. את פניה של הילה ושאר השחקנים קיבלו עשרות מעריצים נלהבים. "קצת קשה לי עם ההערות מסביב, זה ממש מביך אותי כשמבקשים ממני חתימות ואני עדיין לא כ''כ רגילה לגילויי ההערצה, אבל כנראה שחלק מהעניין זה גם להתאזר בסבלנות ולקבל זאת עם חיוך", היא מודה. "לפעמים כשאני נמצאת עם החברים ומישהו מסביב מזהה אותי מסדרה כלשהי החברים מתחילים לצחוק עליי וזה הופך להיות הבדיחה של החבר'ה. אני זוכרת שבכתה ט' הגעתי לבית ספר יסודי עם חבריי לקורס ההדרכה לגייס חניכים לצופים, ורק אחרי שהיינו מוקפים עשרות ילדים הבנו שהם מזהים אותי מהסדרה "קופיקו.".

אחרי כל פעם שלוזיה מופיעה בפרסומת או בסדרת טלוויזיה, החברים שמזהים מתקשרים הביתה לפרגן, אבל היא, שנבוכה מאד משתדלת להצניע את ההתלהבות. מבחינתה מדובר בעבודה שכיף לצידה.

אבל בימים אלו הכי חשוב לה לסיים את הלימודים בהצלחה עם בגרויות מלאות ולקחת חלק פעיל בקהילה ובתנועה, וכמובן הכנות קדחתניות לקראת תפקיד משמעותי בצבא. הילה כבר הודיעה להפקה שאם היא תתקבל לתפקיד הנחשק שהיא שואפת אליו, היא תוותר על השתתפותה בעונה הבאה של הסדרה העומדת בפני הצלחה גדולה אצל בני הנוער.

בתמונה: לוזיה: "זה ממש מביך אותי כשמבקשים ממני חתימות" (צילום יח"צ דיסני ישראל)

כתבות נוספות

צפירת אמת

פרשת החיילות-סוהרות שהוקרבו בידי שירות בתי הסוהר כדי להשיג "שקט תעשייתי" היא מהחמורות שידעה המדינה

דלתות מסתובבות

אחרי עונה טובה בקריית שמונה נדב נידם, שגדל בעירוני מודיעין, רצה לחזור למכבי תל אביב ואל המאמן שנתן לו צ'אנס ראשון בליגת העל. מבול ההחתמות הביא אותו בסופו של דבר בהשאלה אל הפועל ירושלים

כשמימון וצה"ל נפגשים במודיעין

השבוע בעיר: שירי מימון מגיעה לעיר עם להיטיה הגדולים ובליווי תזמורת צה"ל, לילה של כוכבים בגבעת רגב, חגיגת קיץ במע"ר והופעה של הגרובטרון

טובה לסביבה?

אישור תכנית המתאר החדשה קבע עובדות בשטח גם בנושא סוגיות סביבתיות רבות, ובקרב הפעילים הירוקים הדעות חלוקות

צפירת אמת

פרשת החיילות-סוהרות שהוקרבו בידי שירות בתי הסוהר כדי להשיג "שקט תעשייתי" היא מהחמורות שידעה המדינה

המשך קריאה »

דלתות מסתובבות

אחרי עונה טובה בקריית שמונה נדב נידם, שגדל בעירוני מודיעין, רצה לחזור למכבי תל אביב ואל המאמן שנתן לו צ'אנס ראשון בליגת העל. מבול ההחתמות הביא אותו בסופו של דבר בהשאלה אל הפועל ירושלים

המשך קריאה »

טובה לסביבה?

אישור תכנית המתאר החדשה קבע עובדות בשטח גם בנושא סוגיות סביבתיות רבות, ובקרב הפעילים הירוקים הדעות חלוקות

המשך קריאה »