אחד החשודים ברצח יגאל יהושע: פלסטיני מבית ליקיא

כתבי מודיעין NEWS
2037-06-20 04:24:00
2037-06-20 04:24:00

כמאל דיף אללה, תושב הכפר הסמוך למודיעין, נעצר בסוף השבוע בחשד שהשתתף בלינץ' בלוד במהלך המהומות

(צילום: דוברות המשטרה)

כמאל דיף אללה, תושב הכפר הפלסטיני בית ליקיא הסמוך לכביש 443 ולמודיעין, נעצר בסוף השבוע במבצע משולב של משטרת ישראל והשב"כ, בחשד כי היה מעורב בלינץ' ביגאל יהושע, תושב לוד בן 57 שנרצח במהלך המהומות בסבב הלחימה האחרון. המשטרה פרסמה הבוקר את שמות החשודים, כאשר שישה מהם הם תושבי העיר לוד ושניים פלסטינים ששהו בשטח ישראל ללא אישור.

על פי ממצאי החקירה, ב-11 במאי החליטו החשודים להשליך אבנים על רכבים של יהודים שעברו באקראי באזור, ונעזרו בחסימות בכביש שהקימו צעירים ערבים באזור גן האירועים ברחוב המסגר, ושבעקבותיו נאלצו רכבים שהגיעו לסביבת המקום להאט את מהירות נסיעתם. החשודים נעמדו במיקומים שונים בזירת הפיגוע, וכשזיהו את רכבו של יהושע ככזה שבו נוהג יהודי רגמו אותו באבנים בעוצמה רבה ומטווח קרוב ביותר. יהושע נפגע מהאבנים שהושלכו לעבר רכבו, נעצר לזמן קצר בסמוך לגן האירועים ולאחר מכן המשיך בנסיעה לעבר ביתו בשכונת גני אביב בעיר. שכן שהבחין ברכבו של יהושע פוגע ברכב חונה, הגיע אל רכבו ומצא אותו כשהוא פצוע. יהושע הובהל לבית החולים במצב קשה, ולאחר  שישה ימים נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.  עוד עלה בחקירה כי לאחר יידוי האבנים והפגיעה ביהושע, פעלו חלק מהחשודים בניסיון לטשטש את מעורבותם בפיגוע וניסו לפגוע במערכת מצלמות האבטחה בזירה. עוד עלה מממצאי החקירה כי חלק מהחשודים קשור גם לאירועי יידויי אבנים חמורים נוספים בעיר לוד כנגד יהודים. 

הבוקר (ראשון) הגישה הפרקליטות הצהרת תובע נגד 7 מהחשודים, כאשר כתב האישום צפוי להכיל עבירות של רצח בנסיבות מחמירות ובקשה למעצר עד תום ההליכים.

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »