איך לטפל בחרדות המתעוררות בימי הקורונה?

תוכן פרסומי

ישראלים רבים החלו ללקות בחרדות שונות הקשורות באופן ישיר ועקיף למשבר קורונה ולהשלכותיו

(צילום: freepik)

במהלך החודשים האחרונים, עם פרוץ מגפת הקורונה בעולם ובישראל בפרט, חייהם של אנשים רבים השתנו באופן משמעותי ודרסטי. בעוד בימים עברו, שגרת היומיום התבססה על עבודה, בית ספר, טיפול בילדים ויציאה לבילויים בערבים ובסופי השבוע, כיום נדמה כאילו החיים נעצרו בבת אחת וטרם חזרו למסלולם. כתוצאה מכך, ישראלים רבים החלו ללקות בחרדות שונות הקשורות באופן ישיר ועקיף למשבר קורונה ולהשלכותיו.

חלק מהאנשים חרדים בגין המצב הבריאותי, בין אם מתוך חשש להידבק בנגיף ובין אם מדאגה להורים ולבני משפחה מבוגרים הנמצאים בקבוצת הסיכון. רבים אחרים חרדים בגין המצב הכלכלי שנוצר במשק הישראלי, בו ענפי תעסוקה רבים עדיין לא חזרו לשגרה, ובתחומים אחרים עובדים הוצאו לחל"ת או איבדו את מקום עבודתם כליל. לצד אלו, החרדות עלולות להתעורר בשל חוסר השליטה שאנו מרגישים על חיינו, או המגבלות השונות שיוצרת המציאות הנוכחית. במקום להעצים את מערבולת החרדות, ולהגביר את התחושות הקשות שהיא מעוררת, ננסה בדברים אלו להכניס מעט אוויר והקלה, ולהציע מספר פיתרונות שיכולים לסייע.

אז כיצד ניתן להקל על החרדה בתקופה זו?

אחד הדברים החשובים ביותר שיש לעשות בכדי להקל על החרדות המתעוררות בימי קורונה, הוא להמעיט את החשיפה לדיווחי החדשות. אין זה אומר לחיות בבועה באופן מוחלט ולא להיות מעורים בהנחיות הנדרשות לאור המצב. במקום זאת, כדאי להפחית את שיעור הצפייה בחדשות, גלישה באתרי אקטואליה ושמיעת דיווחים ברחוב. נסו למדר את הדיווחים וההנחיות ולצרוך אותם אחת ליום, או אחת לכמה ימים. זאת, מאחר ששפע המידע והדיסאינפורמציה המאפיינת את התקופה הנוכחית עלולים להעצים את תחושת החרדה.

לאחר שהורדתם את ווליום הדיווחים והחדשות, ניתן להקל על החרדות באמצעות תרגילי הרפיה, נשימה ודמיון מודרך. ברשת האינטרנט ישנם סרטונים רבים המדריכים כיצד לבצע תרגילים אפקטיביים להרגעת המערכת הגופנית והנפשית. אחד מהם הוא לשבת פעם ביום, בשעה מוגדרת וקבועה, לעצום עיניים, לנשום מספר נשימות עמוקות ולדמיין מקום בטוח וכיפי שאתם אוהבים ללכת אליו. גם אם לא תוכלו ללכת אליו באופן פיזי, עצם המחשבה עליו עשוי לעורר את אותן תחושות מרגיעות וטובות שאתם מרגישים כשאתם שם. דרך טובה נוספת להקל על תחושות החרדה היא לאמץ תחביב אפקטיבי ונחמד, שמשיק לתחומי העניין שלכם. בהתאם לכך, אם אתם אוהבים ליצור ולעבוד עם הידיים, תוכלו לצייר, לפסל בקרמיקה ובפימו או ליצור תכשיטים באבני חן. מנגד, אם תחומי האמנויות אינם מעניינים אתכם, תוכלו ליהנות מתחביבים מרגיעים אחרים, כגון יוגה או גינון.

לצד אלו, אפשרות טובה נוספת להקל על תחושות החרדה היא כמובן להיעזר באנשי מקצוע מוסמכים. ישנם כיום מטפלים רבים העוסקים בתחום ומציעים מגוון אפשרויות חדשניות עבור טיפול בחרדות ואלמנטים נוספים הנוגעים לבריאות הנפש. באמצעות שיחה וייעוץ עם גורם מקצועי, תוכלו לבטא את תחושותיכם ואת החרדות המתעצמות בתקופה זו, ולזכות בפידבק ובנקודת מבט אחרת מבעלי ניסיון והסמכה בתחום.

>> מעוניינים לקבל פרטים נוספים כיצד טיפול בחרדה יכול לסייע גם לכם? קראו כאן.

2036-07-14 08:15:00
2036-07-14 08:15:00

כתבות נוספות

סופסוף יש להם בית

לאחר עיכוב בן חצי שנה נפתח מתחם הדיור לצעירים על הרצף האוטיסטי במודיעין, בו יתגורר 24 דיירים בשלוש דירות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך