אל תישברי לי

יהודה גולן
2018-12-24 00:00:00
2018-12-24 00:00:00

(צילום: דובר העירייה)

רוצים לזכות בנסיעה זוגית לאיטליה? * תאגיד המיחזור "תמיר" קורא לכם להדביק פרטים על אריזות זכוכית שתשליכו לפח הסגול – לקוות שהפתק ישרוד את ההתנפצות – ואולי לעלות בהגרלה

 

זוהי כנראה ההגרלה הראשונה בהיסטוריה שפתקי ההשתתפות בה הם באמצעות שברי זכוכיות, אבל מה לא תעשו כדי לזכות – אולי – בכרטיס טיסה זוגי לאיטליה.

תאגיד מיחזור האריזות "תמיר" השיק מבצע כזה שבו הוא קורא לתושבי הארץ, ומודיעין בכללם, למצוא את הפח הסגול הקרוב למקום מגוריהם, להשליך לתוכו פסולת זכוכית  ולהדביק עליה את פרטיו כדי שאם שמו יעלה בהגרלה – כרטיס הטיסה יישלח אליו. נשמע מוזר, אבל ההגרלה אמיתית לגמרי. ההשתתפות, אגב, אפשרית עד יום שני הקרוב – ה-31 בדצמבר.

למעוניינים להשתתף שימו לב – עליכם להדביק על גבי אריזת זכוכית הריקה את פרטיכם הכוללים שם, שם משפחה, כתובת וטלפון. לאחר מכן עליכם לקוות שפתק ההגרלה שלכם ישרוד את הזכוכית המתנפצת בתוך המיכל.

בדקנו עם תאגיד "תמיר" אם אכן ההשתתפות היא באמצעות הדבקת פרטים על אריזות זכוכית ודוברת התאגיד אישרה את הדברים. לדבריה – ראשית תיערך הגרלה של 24 פחים סגולים מכל רחבי הארץ, ואת אלה יסרקו אנשי המיון במסגרת ההגרלה. הם אכן ישלפו ארבע אריזות והפרטים שעליהן יזכו את השולחים בכרטיס טיסה זוגי לאיטליה (כולל שהות). היעד – "אי הזכוכית" בונציה.

פחים סגולים למיחזור זכוכית נמצאים ברחבי מודיעין. מהעירייה נמסר כי רשימה מלאה של מיקומם ניתן למצוא באתר העירייה בלשונית "איכות וסביבה" – מיחזור.  

בהודעה לעיתונות שפירסם תאגיד המיחזור נכתב כך: כיום פזורים ברשויות המקומיות 4,438 מתקני מחזור לזכוכית המשרתים מעל ל-5 מיליון משפחות במדינת ישראל. אריזות הזכוכית הנאספות מהפחים ברחבי הארץ מועברות לאתר מיון והפרדה בצפון שם מנקים את  הזכוכית, לאחר מכן עובר למפעלי המיחזור. במפעלים עוברת הזכוכית תהליך של מיון על פי צבעים ומשם היא מותכת, מומסת והופכת למוצר חדש. הסיבה לכך שאריזות הזכוכית מופרדות מיתר האריזות המושלכות לפח הכתום היא משום שערבוב של זכוכית עם אריזות נוספות מהווה פגיעה בחומרים הנוספים ומקשה על מיון האריזות לסוגיהן ועל כן הוחלט על זרם נפרד".

מנכ"ל התאגיד, תמיר רני איידלר: "הפרדה ומיחזור אריזות זכוכית הם אמצעים חשובים למניעת שימוש במשאבי הטבע מתכלים וזאת לאור העובדה כי ניתן למחזר זכוכית אינספור פעמים. אודה לכל תושבי מודיעין שיצטרפו ויחלו להפריד בשגרה גם את אריזות הזכוכית בביתם". 

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »