אמר החלוץ: אמבפה גדול, אבל קבאני יותר

אבירם שקד
2018-07-04 01:00:00
2018-07-04 01:00:00

כפיר מלול, מלך השערים של מודיעין בכל הזמנים, נותן ציונים לגדולי שחקני תבל שנקבצו למדשאות ברוסיה • זה כולל בעיטה באחוריים של מולר • וגם דיווח אישי מסוצ'י

נכון ליום שני בשמונה, שעתיים אחרי שנגמר המשחק בין ברזיל למקסיקו ושעה לפני שבלגיה ויפן נכנסות לפעולה, מניין השערים במונדיאל רוסיה 2018 עומד על 138 ב-53 משחקים. ממוצע נאה של 2.6 שערים למשחק. מי שיודע דבר אחד או שניים על שערים הוא כמובן כפיר מלול, מלך שערי עירוני מודיעין בכל הזמנים, שכבש כאן מעל לחמישים שערים בארבע עונות, כולל עונה של 25 שערים ב-25 משחקים, בהם גם ארבעה שערים תוך שבע דקות בלבד.

איך אתה מסביר את העובדה שמלך שערי הטורניר הוא כרגע 'שער עצמי'?

"אנחנו רואים שהחלוצים, התשע הקלאסי, לא בדיוק פוגעים. ז'ירו, ז'סוס, פלקאו, מנדזוקיץ', לבנדובסקי, אפילו קוסטה, שהתחיל בסדר, זה לא ממש זה. כן, לוקאקו וקיין נתנו כמה גולים, אבל הם לא שיחקו מול קבוצות מספיק טובות. שלושער מול פנמה זה לא בדיוק מדד. ברור שקיין חלוץ טוב, בכושר שיא, אבל המבחן שלו זה עכשיו. חוץ מאמבפה, שהוא בטח לא תשע קלאסי, אין סטארים במונדיאל הזה. יש ניצחונות של קבוצה על יחידים".

יכול להיות שהבשורה הטקטית החדשה היא שהתשע הקלאסי מת?

"לא ראיתי בשורה טקטית חדשה. ראיתי דבר אחד, שהפערים הצטמצמו. כמעט ואין פייבוריטיות. אתה רואה ברזיל קוסטה ריקה, ספרד רוסיה, ואתה לא יכול לנחש כמה ייגמר. נבחרות למדו לסגור, כולן יודעות לצאת למתפרצות. אותי זה מעצבן שנבחרות פחות טובות מצליחות לעבור שלבים. אבל זה היופי המכוער של הכדורגל".

רשמיך מאמבפה?

"אמבפה מפחיד. להגיע במעמד כזה של שמינית גמר ולשחק בכזאת קלילות, והוא מחייך, ורץ ועובר. והוא משחק מול קרנפים. אוטאמנדי זה לא פראייר. גווארדיולה אומר עליו שהוא השחקן הכי חשוב בקבוצה שלו, נתווכח איתו? והבן אדם בן כמה? שמונה עשרה? תשע עשרה? יש לו מספרים יותר טובים משל מסי ורונאלדו בגיל שלו. רונאלדו לא כבש בנוקאאוט במונדיאל מעולם. מסי סופר כבר נצח בלי גול בנוקאאוט. בא אמפבה, בום, צמד".

החלוץ הכי מרשים בינתיים?

"אמבפה וקבאני. קבאני זה חיה, לא ראיתי בחיים שלי בן אדם עם כזאת תשוקה לכדורגל. עקף את סוארס מזמן בקטע הזה. הוא משחק עם טירוף בעיניים. כל אורגוואי ככה, אבל אצלו זה בולט. תשוקה מטורפת. חד משמעית החלוצים שלי בטורניר זה אמבפה וקבאני. קבאני מעל אמבפה, שעשה משחק אחד בטורניר, אבל כן, אלה השניים".

ומי החלוץ המאכזב?

"תומאס מולר צריך לעבור ענף. הייתי במשחק גרמניה שבדיה, שלחתי לחברים שלי בבית הודעה 'אני משוגע אם אני חושב שעדיף שאני אשחק ולא מולר?' לא יודע, מה יש לשחקן הזה שהופך אותו לשחקן הרכב באלופת עולם? נראה כאילו הוא לא שייך. הייתה תקופה שהכל הלך לו אבל עכשיו? אין לו מהירות, אין לו כוח, טכניקה, מה יש לו? לא מצליח להבין איך הוא משחק. הבן אדם זכה במונדיאלים, יורו, הכל, כבש שערים, אני שואל, איך?! היום פס הוא לא מסוגל לתת ועוד הוא באנקר תשעים דקות. הוא רק בן שלושים אבל משחק כאילו הוא חמישים וחמש מינימום".

קפטן עירוני מודיעין לשעבר לא ילד, את הנעליים הוא תלה זה מכבר, והוא מוריד אותן מהוו באירועים מיוחדים בלבד. למשל, כדי לעשות לאוהדים שבדים תמימים סלבדור, בשביל להשיג לעצמו בירה בסוצ'י. אז בסוף ישראל כן הייתה במונדיאל, והיא אפילו ניצחה משחק אחד.

"הייתי בסוצ'י, ראיתי גרמניה שבדיה. נסעתי עם חבר, אוהד של גרמניה שרוף, שהשיג כרטיסים למשחק. ביום של המשחק שכרנו אופנועים, טיילנו באזור של האצטדיון. ראינו שישה שבדים על איזו מדשאה, גבוהים, חתיכים, שבדים. משחקים כדורגל. אני ועוד חבר שלי, שפגשתי שם, ששיחק איתי פעם בנבחרת ישראל בקטרגל, ואח שלו. אנחנו שיכורים מתים, שתינו ארבעים ליטר בירה, אמרנו להם 'בואו משחק. אתם שישה, אנחנו שלושה, עד אחד. מי שמפסיד מזמין לבירות'. ההם צוחקים, בטח הולך. ראו שלושה ערבים, שחורים, גמדים, חשבו 'מה הם יכולים לעשות לנו?' מתחילים לשחק, דאבלים, טיק טאק, ועוברים אותם, הם לא מבינים מה קורה, בום, גול, ישראל אחת, שבדיה אפס".

דווח לנו מרוסיה.

"היה ענק, מזג אוויר טוב, קיץ, ברמודות, תענוג. אווירה מטורפת, עשרים וארבע שבע. יש את הפאן זון, המקום של האוהדים, לא אמיתי מה שהולך שם, עשרות אלפי אנשים ברחובות. פעם ראשונה שלי במונדיאל, טיול הכי טוב שהיה לי בחיים, האנשים, הברים, הרחוב, מדהים, הכל כדורגל, ותפסתי משחק ז'ונגלר, מה צריך יותר מזה?"

תפסת את הניצחון היחיד של אלופת העולם היוצאת…

"היה משחק אדיר. נדיר. הכדורגל, האווירה, הכל. השבדים, לא ראיתי דבר כזה בחיים שלי, כל האנשים, כולם בתלבושות, בצבעים. האוהדים הגרמנים פחות. והיה משחק ברמה גבוהה, הגרמנים החזיקו כדור, נלחמו עד הסוף, והשבדים לא פראיירים. קרוס נתן שער ניצחון בעשרה שחקנים, ניצחון שחשבתי שידביק אותם. הייתי בטוח ירוצו עד הסוף אחרי המשחק הזה, בסוף המשיכו עד המשחק הבא וזהו".

איך אתה מתרשם מהטורניר?

"סך הכל אני לא נופל מהרמה של הטורניר. יש מצב שנראה גמר גם שווייץ נגד יפן. גמר שהשחקנים לא מכירים אחד את השני. אני חושב שברזיל או צרפת יקחו. אם צריך להחליט אז צרפת לדעתי הכי טובים בטורניר, יש להם עליונות ברורה בשחקנים, באתלטיות, בכושר, הם מספר אחת, אבל בתחושה שלי אני עם ברזיל".

VAR בעד או נגד?

"ה-VAR ענק. צריך להכניס אותו דחוף לכל הליגות הבכירות בעולם. תראה מה זה עשה, איזה יופי, אני אומר לך את זה כשחקן. יש משחקים היינו אוכלים את עצמנו מעצבים, דברים שקורים מול העיניים והשופט אומר לשחק. זהו, נגמר. זה צמצם למינימום את הטעויות, הפך את הכדורגל להוגן. אני מאד אוהב את השינוי הזה".

כתבות נוספות

משוגעים עליכם

גם על במת התיאטרון מצליח הצמד עמיר את סביון להפגין כשרון גדול בקומדיה המשובחת "משוגע עליה". משחק מעולה של כל הקאסט. שאפו.

חגיגה או הסתרה?

את האווירה החגיגית באירוע הגאווה העירוני העכירו טענות מצד עיתונאי הארץ וחברי סיעת מודיעין חופשית, שטענו כי המשטרה הורתה להסתיר את האירוע מהעוברים ברחוב וכי העירייה לא פרסמה מספיק את האירוע, מה שהביא למיעוט משתתפים • העובדות: פריסת בד אטום מאחורי בימת ההופעות היא אחת מהדרישות לקיום אירועים המוניים, והעירייה פרסמה את האירוע בשלטי חוצות ובפלטפורמות הדיגיטליות

משוגעים עליכם

גם על במת התיאטרון מצליח הצמד עמיר את סביון להפגין כשרון גדול בקומדיה המשובחת "משוגע עליה". משחק מעולה של כל הקאסט. שאפו.

המשך קריאה »

חגיגה או הסתרה?

את האווירה החגיגית באירוע הגאווה העירוני העכירו טענות מצד עיתונאי הארץ וחברי סיעת מודיעין חופשית, שטענו כי המשטרה הורתה להסתיר את האירוע מהעוברים ברחוב וכי העירייה לא פרסמה מספיק את האירוע, מה שהביא למיעוט משתתפים • העובדות: פריסת בד אטום מאחורי בימת ההופעות היא אחת מהדרישות לקיום אירועים המוניים, והעירייה פרסמה את האירוע בשלטי חוצות ובפלטפורמות הדיגיטליות

המשך קריאה »