"אנחנו מודעים היטב לסבל שעוברים תושבי שכונת אבני חן"

ערן קמינסקי

הילה בן אליעזר, מחזיקת תיק איכות הסביבה בעירייה, הודיעה השבוע על שורות פעולות חירום שננקטו כדי להקטין את זיהום האוויר הנגרם מהקמת שכונת מורשת • אופטימיות גם בהנהגות ההורים: "אנו רואים תזוזה ומקווים לטוב"

שבוע וחצי לאחר הפגנת תושבי שכונת אבני חן מול בניין העירייה במחאה על הסחבת בטיפול במפגע האבק העולה מאתר הבנייה של שכונת מורשת, נראה כי העירייה העלתה הילוך באופן טיפולה בבעייה.

תלונות תושבי השכונה החלו כבר בחודש מאי האחרון. במספר כתבות פירטנו כאן כיצד העבודה באתר מתבצעת בניגוד לנהלי העבודה, דבר שהביא לכך שהשכונה "טבלה" בלבן. בעקבות פעולות המחאה של תושבי השכונה והתגברות הלחץ התקשורתי הבטיח סמנכ"ל העירייה לתושבים כי תבוצע שורת פעולות לטיפול מקיף בבעייה. כעת, קרוב לחודש לאחר אותה פגישה, נראה כי המשבר בדרכו לפיתרון.

הילה בן אליעזר, מחזיקת תיק איכות הסביבה בעיריית מודיעין, הודיעה השבוע על מספר פעולות שננקטו כדי להקטין את המפגע: הכניסה הראשית לאתר הבנייה, הצמודה לתיכון עירוני ה', נסגרה ושתי דרכים חלופיות ומרוחקות יותר הוכשרו. אחת מהן כבר נסללה. בן אליעזר גם הודיעה כי כעת מתבצעת אכיפה קפדנית מול הקבלנים העובדים באתר, הן בקשר להרטבה במתחמי העבודה שלהם והן בקשר לכיסוי המשאיות שיוצאות מהמתחם. עוד מסרה בן אליעזר כי הורחקו מגרסות הסלעים, אלו שתיעדנו כבר בחודש יולי עובדות בניגוד לנהלים במרחק של כמה עשרות מטרים מבתי ספר. לדברי בן אליעזר מבוצעות מספר פעולות בתוך בתי הספר להפחתת האבק, תוגברו שירותי הניקיון של בתי הספר ושטיפת מגרשי הספורט החיצוניים, נוקו מסנני המזגנים בבתי הספר ובגני הילדים ונתלו בדי יוטה סביב לגדרות מוסדות החינוך. כל זאת במטרה להפחית את האבק.

בנוסף, בדיקת ניטור רמת זיהום האוויר בשכונה בוצעה בשבוע שעבר. זאת לאחר שבעירייה סירבו לבקשת התושבים לערוך בדיקה כזאת בתוך השכונה כבר לפני מספר חודשים. בעירייה טענו בזמנו כי ניטור רמות זיהום האוויר באזור בוצע כבר ולא נרשמו חריגות, אולם ככל הנראה התבססה העירייה על בדיקה ממתקן הנמצא בסמוך לגבעת שר, במרחק של 2.5 קילומטר מאבני חן, טווח שספק אם הוא אפקטיבי. הסכמת העירייה לערוך בדיקה בשכונה עצמה הגיעה רק לאחר שתושבי אבני חן אספו בעצמם סכום של 8,000 שק'ל לטובת עריכת בדיקה עצמאית. תוצאות בדיקת הניטור טרם הגיעו.

בהנהגות ההורים של מוסדות החינוך בשכונה הביעו השבוע אופטימיות זהירה ואמרו כי "אנו רואים תזוזה ומקווים לטוב". עם זאת, הדגישו כי גם השבוע הם נאלצו לפנות לעירייה לאחר שהכניסה הראשית לאתר הבנייה (זו שלפי בן אליעזר נסגרה) הייתה פתוחה לתנועת משאיות ונסגרה רק לאחר שהעירייה שלחה למקום פקחים. עוד אמרו כי שטיפת המגרשים לא בוצעה בחמישי שעבר, וכך גם לא תוגבר הניקיון בגני הילדים.

בשונה מהטיפול בנושא עד כה, בן אליעזר קיבלה השבוע אחריות מלאה על המצב והיא אומרת כך: "תושבי שכונת אבני חן מתלוננים, בצדק, על האבק שמגיע לשכונה בתקופה האחרונה בעקבות העבודות בשכונת מורשת. עם ביצוע עבודות פיתוח, ובוודאי כאשר מדובר בעבודות בהיקף נרחב, הן יוצרות אי נעימות רבה לכלל תושבי השכונה ובמיוחד לילדים שלומדים במוסדות החינוך הסמוכים. אנחנו מודעים היטב לסבל שעוברים התושבים שם. אנחנו כעירייה עושים ככל יכולתנו ובשיתוף ועדכון של התושבים כדי להפחית את ההפרעה והאבק שממנו סובלים התושבים. אנו מצויים בקשר שוטף עם נציגי הנהגות ההורים של בתי הספר וגני הילדים בשכונת אבני חן, עורכים יחד חשיבה משותפת על הדרכים להפחית את האבק שמהם סובלים הילדים וכלל התושבים בשכונה ומעדכנים אותם בכל הפעולות שמבוצעות. נמשיך לעשות ככל הניתן כדי להפחית את ההפרעה שנגרמת לתושבים. אני מקווה שעם ביצוע כל הפעולות שעשינו, התושבים יחושו הקלה משמעותית כבר בימים הקרובים".

2035-10-03 03:44:00
2035-10-03 03:44:00

כתבות נוספות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

צפוף פה, צפוף

חודשיים אחרי הפתיחה החגיגית של מועדון הגריי במע"ר ומבקרים רבים במקום מדווחים על צפיפות בלתי נסבלת: "אי אפשר לזוז, אפילו המלצרים לא מצליחים להגיע לשולחנות" • בעלי המועדון: "נמשיך להביא מוזיקה ותרבות איכותית שישמחו את תושבי מודיעין"

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך