בדרך למעלה

אבירם שקד

העונה הראשונה של קבוצת הנוער של עירוני מודיעין בליגה הלאומית הייתה מוצלחת באופן מפתיע במיוחד, ומאמן הקבוצה מקסים טריקי מסביר מה זה אומר שאף שחקן לא ביקש השנה לעזוב למועדונים גדולים יותר

(צילום: סחלבים)

אשתקד קבע בית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל שהפועל ירושלים אאוט, ועירוני מודיעין הפכה אין בן רגע. ליגה לאומית לנוער, בפעם הראשונה בתולדות המועדון. "אני שמח להיות חלק ברגע היסטורי", אמר אז מאמן הקבוצה, מקסים טריקי. "השאיפה שלנו היא לשמור על המקום בלאומית".

ההתחלה לא בישרה טובות. כדי להדביק את הפער עירוני מודיעין נאלצה לשחק שני משחקים בארבעה ימים, כאילו הבועה של דייוויד סילבר. ועוד איזה משחקים: מ.ס אשדוד שנחשבה לאחת מקבוצות הנוער המוכשרות בארץ, ובני יהודה, ובכן, שגם. זה נגמר בקבלת פנים אכזרית ועשרה חורים ברשת. אחר כך הגיעה קביליו יפו, דפקה עוד שלושה, ועירוני מודיעין נראתה כמו השטיח ששמים כדי לנקות נעליים. איך זה נגמר? מקום רביעי, 30 נקודות ב-21 משחקים, כמעט חמישים אחוזי הצלחה ותואר מאמן העונה.

"תמיד כיף לקבל מחמאות, אני שמח על ההערכה ועל המעמד, אבל יש לי בבית תעודות וגביעים בארגזים סגורים. מה שהיה היה וקדימה", סיפר השבוע טריקי למודיעין NEWS.

יש לך שאיפות לאמן בוגרים?

"אם הייתי רוצה לאמן בוגרים, כבר הייתי מאמן בוגרים. לקחתי החלטה לקדם ולחנך, אני נהנה. לאומית נוער, מבחינת יוקרה, לא נופלת מליגה ארצית בוגרים, לפחות. בני בן זקן מאמן בקטמון, סתיו אלימלך מאמן באשקלון. אלו מאמנים נהדרים, עם רזומה עשיר. זה כבוד גדול להיות חלק מרשימה כזאת".

טל לוי כבש שליש משערי הקבוצה אשתקד, 11 במספר, אבל הוא ברמת השרון בוגרים. מתוך 22 שחקני סגל, שישה בלבד ימשיכו גם העונה. שנתון 2002 עלה על מדים והפז"ם דופק. חמש שנים הוא ליווה אותם, בערך מאז שהתפקדו לחטיבה, אבל טריקי לא מודאג, להיפך. לראשונה תהנה הקבוצה משירותיהם של שלושה חריגי גיל, וטל לוי מוכיח שאפשר להגיע מפה מספיק רחוק כדי להישאר עד הרגע האחרון. מי שייכנסו לנעליהם של העוזבים העלו אשתקד את נערים א' ליגה, והזימו אי אלו חששות. הוא מחזיק בשלושה שמות שהוא מאמין שישולבו במקביל בקבוצה הבוגרת, אחד מהם, כך הוא צופה, יהפוך גם לתגלית העונה של פיני עייש.

"פיני בנה קבוצה חזקה שתרוץ למעלה, ובעזרת השם נעלה ליגה ונעוף קדימה. קבוצת בוגרים בליגה א' תעשה פה שינוי. עירוני מודיעין זה מועדון שראוי לליגה לאומית לפחות, ואלי סבח עושה לילות כימים כדי שזה יקרה".

כבר עשור אנחנו שומעים שעירוני מודיעין צריכה להיות בליגה הלאומית.

"אמרת בעצמך, עשור, עשר שנים זה כלום בכדורגל. לקח למועדונים שלושים וארבעים שנה. הפוטנציאל פה מדהים, והוא כבר ממומש. הייתי בליגה המחוזית לנוער, היום אני בליגה לאומית. שלוש קבוצות נערים עלו לליגה הארצית. קרה דבר נדיר השנה, שני שנתונים למטה, אף אחד לא ביקש לעזוב. יש פה דרך והכיוון נכון, זאת עובדה. אם השחקנים רואים את זה, עשינו עבודה טובה". 

מה המטרות שלכם השנה?

"בגלל הקורונה יש פורמט משחקים אחר. סיבוב אחד, שמונה ראשונות הולכות לפלייאוף עליון, שמונה אחרונות פלייאוף תחתון, שלוש יורדות. זה המון. זאת ליגה קשה, קבוצות נהדרות, אבל הוכחנו שאנחנו מספיק טובים לרמה הזאת. אני תמיד רוצה לנצח, פלייאוף עליון זאת המטרה כרגע. אם נעשה את זה, נציב מטרות חדשות". 

איך מתאמנים בקורונה?

"קפסולות, מדידות חום, מסיכות לפני אימון, אחרי אימון, הכל. אין חדר הלבשה, מתלבשים ביציע, שני מטרים אחד מהשני. עכשיו חזרו להתאמן רגיל. היה קשה, אבל מתרגלים להכל. עבדנו הרבה על טכניקה, טקטיקה על יבש וכושר. מה שבטוח, השחקנים בכושר".

מוכנים?

"ביקשתי מאלי סבח להתחיל את האימונים מוקדם. קבוצה חדשה, צריך זמן. אלי לא חשב פעמיים ונתן לי את ברכת הדרך. אם כל הקבוצות התחילו להתאמן בסוף יולי, תחילת אוגוסט, אנחנו בחמש עשרה כבר היינו על הדשא. עשינו משחק אימון אחד מול שוהם, ניצחנו 3:7, אנחנו נראים בסדר. יש לי את הדרך שלי , יש לי את השיטות שלי. עם כמה שינויים אני מאמין שנהיה בסדר".

מה הדרך שלך?

"מי שמכיר ורואה יודע שאני דוגל במשחק התקפי, מהיר, כמה שיותר מהר להגיע לשער היריב. זאת הפילוסופיה בגדול. מהר וקדימה".

מקסים טריקי, בן 49, מאמן בעירוני מודיעין כבר 11 שנים, והוא גר בכלל בעיר היין. הוא אימן בראשון לציון, בבני יהודה ובהפועל תל אביב, שם הכיר את אלי חייט שהביא אותו לכאן כשהתמנה בזמנו למנהל המקצועי במועדון. הרבה דלק עבר בכביש מאז, אבל הוא מבסוט מכל רגע. אלי חייט התחלף באחר, והאחר התחלף באחר אחר, וכן הלאה, ועוד הלאה. שלושה יושבי ראש עברו בסך, לכו תנסו לספור מנהלים מקצועיים, אבל יותר מכל הוא ידע שחקנים.

"אני אוהב את המקום, אני אוהב את האנשים. הילדים מדהימים, אין בעיות משמעת. תענוג לעבוד איתם. גם ההורים מבינים עניין, מעולם לא נתקלתי בבעיה מול הורה".

אבל אתה מלמד אותם כדורגל ובסוף הם הולכים לשייטת.

"לא אגיד לשחקן אל תלך, תמשיך כדורגל. חשוב לשרת את המדינה. כשמדובר בילדים כל כך איכותיים, המדינה מרוויחה פי כמה. אני גם חלק מהמדינה. מי שרוצה ללכת, אני אמחא לו כפיים. מבחינתי, כשאני מאמן, קודם כל, לפני שייצא שחקן, חשוב לי שייצא בן אדם. דרך ארץ קדמה לתורה, פה זה גם קל. אני נותן את הכלים שיש לי והם מחליטים מה טוב בשבילם. מבחינה מקצועית לא חסר להם פה כלום. מאמנים, מגרשים, ציוד".

מתי נראה שחקן שלנו על הבמות הגדולות?

"טל לוי ברמת השרון, ליגה לאומית, זה כבר קורה. הליגה שלנו זאת מקפצה לבמות שאתה מדבר עליהן. יש שחקנים ששיחקו מולנו בשנה שעברה והיום הם בליגת העל. השחקנים שלנו מבינים את זה, בגלל זה אף אחד כבר לא רוצה ללכת למקום אחר. אנחנו עוד נראה אותם מככבים בעירוני מודיעין ומובילים אותה קדימה לבמות הגדולות. השנה הצטרף מנהל מקצועי חדש, ניסים כהן, שיחד עם אלי כהן השריף, ויושב ראש המועדון אלי סבח, מכניסים רוח חדשה ושמים את מחלקת הנוער וההשקעה בשחקנים הצעירים של המועדון כיעד מרכזי".  

2036-08-20 04:28:00
2036-08-20 04:28:00

כתבות נוספות

מוניות השירות יגיעו לעיר?

משרד התחבורה מקדם תכנית שתאפשר לרשויות כמו מודיעין להפעיל את השירות באמצעות מפעילים שייבחרו במכרז, כאשר השירות צפוי לפעול גם בשבתות • אור גרינפלד: "אין ספק שהפיתרון הנכון הוא להעביר את הסמכויות לידי הרשויות המקומיות"

הדרך לגימלים קלה יותר

לאחר שנים של תלונות מצד חיילי מודיעין על השירות הלקוי לו הם זוכים בסניף ביקורופא המקומי, מסתמן כי עידן חדש בפתח: הסניף יוגדל, שעות הפעילות יורחבו ותתאפשר הזמנת תור מראש

מוניות השירות יגיעו לעיר?

משרד התחבורה מקדם תכנית שתאפשר לרשויות כמו מודיעין להפעיל את השירות באמצעות מפעילים שייבחרו במכרז, כאשר השירות צפוי לפעול גם בשבתות • אור גרינפלד: "אין ספק שהפיתרון הנכון הוא להעביר את הסמכויות לידי הרשויות המקומיות"

המשך קריאה »

הדרך לגימלים קלה יותר

לאחר שנים של תלונות מצד חיילי מודיעין על השירות הלקוי לו הם זוכים בסניף ביקורופא המקומי, מסתמן כי עידן חדש בפתח: הסניף יוגדל, שעות הפעילות יורחבו ותתאפשר הזמנת תור מראש

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך