בוטלה הגרלת 75 דירות בשכונת מורשת במסגרת "מחיר למשתכן"

יהודה גולן

הזוכים ההמומים קיבלו את ההודעה ממשרד הבינוי והשיכון, שפסל את המכרז שבו זכתה במקור חברת פפושדו • הזכייה תישמר גם לקבלן הבא, אבל צפוי עיכוב של שנים בהתחלת הבנייה • אלעד שמעונוביץ: "נסייע לזוגות הצעירים בעקבות המצב אליו נקלעו"

הלם, צער ותדהמה בקרב 75 הזוכים בהגרלת "מחיר למשתכן" בשכונת מורשת במודיעין. משרד הבינוי והשיכון הודיע לזוכים בהגרלה כי זכייתם בטלה ומבוטלת לאחר שהמכרז בו זכתה לפני מספר חודשים חברה הקבלנית פפושדו נפסל.

את הבשורה הקשה קיבלו 75 זוגות צעירים ולא רק, חלקם תושבי מודיעין, שניגשו לפני מספר חודשים לשתי הגרלות על מקבצי דירות בשכונת מורשת: הגרלה מספר 384 והגרלה 453 שהתקיימה כעבור זמן. שתי ההגרלות התייחסו לדירות ששווקו במסגרת מסלול "מחיר למשתכן" בשכונת מורשת, בה ייבנו למעלה מאלפיים דירות במסלול מוזל זה.

לפני שבוע בערך קיבלו הזוכים הודעה בכתב ממשרד הבינוי והשיכון כי בעקבות החלטת ועדת המכרזים ברשות מקרקעי ישראל, שהתקבלה ב-2.7.2018, הוחלט לבטל את זכייתו של הקבלן פפושדו שזכה בקרקע בפרוייקט במתחם 48421 במורשת ולפיכך ההגרלה בוטלה. משרד הבינוי והשיכון הודיע באותו מכתב לזוכים המופתעים כי רשות מקרקעי ישראל תפרסם מכרז חדש בנוגע למתחם זה ובשל כך עלול לחול עיכוב בלוח הזמנים לקידום הפרוייקט במתחם.

שלא לציטוט אמרו מספר זוכים כי הדבר היכה אותם בתדהמה. מספר זוכים פנו למחזיק תיק הצעירים בעירייה, אלעד שמעונוביץ (שמקדם את פרוייקט הדיור המוזל לבני העיר). גם שמעונוביץ נדהם לשמוע על ההתפתחות המפתיעה.

כדי לנסות ולמזער נזקים החליט משרד הבינוי והשיכון לאפשר לזוכים המאוכזבים לגשת בינתיים להגרלות אחרות שעדיין פתוחות לרישום, כשמשרד הבינוי והשיכון שומר להם את זכייתם בהגרלה. אם לא יזכו בהגרלה הנוספת הם יוכלו להמתין לקבלן החדש שיזכה במכרז במקום פפושדו ולהיות עדיין בעלי זכאות לקנות את הדירה המוזלת בתעריף "מחיר למשתכן".

רק אם הם יירשמו להגרלה חדשה ויזכו, יוסר שמם סופית מרשימת הזוכים בהגרלה במורשת. המשמעות היא עיכוב נוסף של שנה וחצי שנתיים בקבלת הדירה שכן הליכי שיווק מכרז חדש ובחירת קבלן חדש במקום חברת פפושדו, הינו תהליך שנמשך חודשים ארוכים ולכן הצפי הוא לעיכוב גם בהמשך שרשרת האישורים כולל מתן היתרי בניה לקבלן החדש שייכנס למתחם.

ביטול מכרז נדל"ני בהיקף של עשרות יחידות דיור מלמד על כמה אפשרויות שהבולטות שבהן הן קשיים בהשגת הכספים לתשלום עבור הזכיה במגרש או קשיים בנושא השגת ערבויות להבטחת הבניה. בעיריית מודיעין לא ידעו בשלב זה כיצד לעכל את הבשורה הקשה נוכח המצב המעורפל שנוצר, כאשר הזוכים הפכו בעצם ל"זוכים על הנייר". הם יקבלו את דירותיהם, אם בכלל, רק בעוד כחמש שש שנים.

מספר זוגות צעירים שזכו בדירות מוזלות במסגרת דיור למשתכן פנו כאמור לחבר המועצה אלעד שמעונוביץ, שהסביר להם כי מקור ההודעה היא במשרד השיכון ולא בעיריית מודיעין. שמעונוביץ אמר לעיתון כך: "ההודעה הגיעה מטעם משרד השיכון, ככל הנראה בגלל עניינים משפטיים בתהליך הזכייה בקרקע בין רשות מקרקעי ישראל לקבלן. עד ההודעה ההתנהלות בין העירייה לבין החברה התקדמה באופן רגיל ולא היו בעיות מיוחדות, כפי שתהליכי התכנון מתקדמים בכל השכונה. זה הכניס את הזוגות הצעירים והזוכים בדירות לאי ודאות גדולה, כי ביטול זכיית הקבלן ויציאה למכרז חדש אמנם תשמור על הזכויות של הרוכשים, אבל בוודאות תגרום לדחייה בתהליכי האישור והבנייה עצמה עד לקבלת הדירה. נמתין לראות בימים הקרובים אם מדובר בהחלטה סופית ונסייע לזוגות הצעירים כמה שיותר בעקבות המצב אליו נקלעו".

2018-07-11 01:00:00
2018-07-11 01:00:00

כתבות נוספות

המספר הנוסף

שחק בן שבת, הסקורר של עירוני מודיעין, חתם על חוזה לעונה נוספת, איתמר אינהורן רשם ניצחון בתחרות הרכיבה בפולין, ונערות ב' דרום של עוצמה מודיעין פספסו עליית ליגה בשל הפסד בודד

חוגגים עם הבירה

מודיעין תציין את יום ירושלים בשלל אירועים: יונתן רזיאל ונתן גושן במופע משותף, רבקה זוהר עם הלהיטים מפעם ומופע דגלנות של בנות האולפנה

המספר הנוסף

שחק בן שבת, הסקורר של עירוני מודיעין, חתם על חוזה לעונה נוספת, איתמר אינהורן רשם ניצחון בתחרות הרכיבה בפולין, ונערות ב' דרום של עוצמה מודיעין פספסו עליית ליגה בשל הפסד בודד

המשך קריאה »

חוגגים עם הבירה

מודיעין תציין את יום ירושלים בשלל אירועים: יונתן רזיאל ונתן גושן במופע משותף, רבקה זוהר עם הלהיטים מפעם ומופע דגלנות של בנות האולפנה

המשך קריאה »

שדד את ההיסטוריה

תושב מודיעין נעצר בחשד לסחר בלתי חוקי בעתיקות, ובחיפוש בביתו נמצאו 1,800 פריטים היסטוריים, חלקם נדירים • על פי החשד, החשוד רכש את הפריטים מסוחרי עתיקות מהשטחים ומכר אותם ללקוחות בחו"ל

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך