בחירות 2018: המנצח הגדול – אבי אלבז ומודיעין חופשית

ערן קמינסקי
2018-10-31 00:00:00
2018-10-31 00:00:00

"הלוחם בהדתה" גרף יותר מששת אלפים קולות ו-3 מנדטים • ביבס מאוכזב עם ארבעה מושבים במועצה • שמעונוביץ עם הישג יפה מול בן סעדון שנחלש • מירב פלג מחוץ למועצה בעוד שבוכניק הצליח להיכנס

לאחר מערכת בחירות מנומנמת באופן יחסי הגיעו הבוקר (רביעי) תוצאות הבחירות ואיתן כמה בשורות מעניינות במיוחד. לפניהן, כצפוי חיים ביבס לא נתקל בבעיות מיוחדות בדרך לקדנציה השלישית בכיסא ראש העיר, כשזכה ביותר מ-90% מהקולות (30,784) מול 3,269 פתקים ירוקים. יש לציין כי התוצאות אינן סופיות, כאשר קולות החיילים יגיעו בהמשך. עוד נוסיף כי מודיעין רשמה אחוזי הצבעה גבוהים – 61% (36,080 מצביעים מתוך למעלה מ-62 אלף בעלי זכות בחירה).

על פי התוצאות המעודכנות (נכון לנתוני משרד הפנים ברביעי בבוקר), המנצח הגדול של הערב ושל מערכת הבחירות הוא דווקא אבי אלבז. יו"ר תנועת מודיעין חופשית, שהצהיר לפני מספר שבועות בריאיון למודיעין NEWS כי תוצאה של 4-5 מנדטים היא ריאלית עבורו, לא היה רחוק מזה. באופן לא פחות ממדהים גרף אתמול אלבז 5,919 קולות שיקנו לו שלושה מנדטים במועצת העירייה. בכך הופכת מודיעין חופשית בתוך ערב אחד מסיעת יחיד לרשימה השלישית בגודלה במועצה. למועצה ייכנסו מלבד אלבז גם גלעד ביהרי ואיתי אלמוג בר.

סיעת חיים במודיעין של ראש העירייה רשמה אתמול תוצאות מאכזבות עבורה, כשסיימה את הלילה עם 7,764 קולות ששווים לה ארבעה מנדטים. בכך נחלש למעשה כוחו של ביבס לעומת הבחירות הקודמות, גם אם צפוי לו גיבוי מאלעד שמעונוביץ.  יו"ר הדור הבא הצליח להשיג 3,776 קולות וייכנס למועצה עם שני מנדטים, כשבנוסף לאלעד תשב לצידו עדי בן אברהם שמוקמה במקום השני ברשימה. עם ביבס ייכנסו למועצה שלמה פסי, הילה בן אליעזר ולוטם גל.

הלאה אל מויש לוי ושחר עושים חינוך: אור גרינפלד שוויתר על הריצה העצמאית למועצה, מצא את עצמו ככל הנראה מחוץ לה. שחר עושים חינוך זכתה אתמול לתמיכת 5,900 תושבים שיקנו לה שלושה מנדטים. מי שייכנסו עם מויש למועצה יהיה עדי מן ועמיחי זליג.

סגן ראש העירייה השני – אילן בן סעדון – רשם אתמול ערב מאכזב כאשר זכה אמנם לתמיכת 5,064 מהמצביעים, אולם תוצאה זו תקנה לו רק שלושה מנדטים שמשמעותם החלשות כוחו במועצה. עם בן סעדון יישבו לשולחן המועצה גם אלי סבח וגבי אדרי.

מאוכזב נוסף הוא עמיעד טאוב, יו"ר סניף הבית היהודי במודיעין, שזכה רק ב-2,877 קולות שיקנו לו ככל הנראה שני מנדטים.

מי שיכול להיות מרוצה מתוצאות הבחירות הוא ברוך בוכניק, יו"ר סיעת גשר, שימשיך לכהן במועצה עם מנדט בודד לאחר שזכה ל-2,085 קולות. גם שחר מי און, יו"ר סיעת יש עתיד במודיעין, ימשיך לקדנציה נוספת עם מנדט בודד, לאחר ש-1,658 מצביעים בלבד העניקו לו את קולם.

לא נכנסו: מירב פלג שפרשה מסיעתו של מויש לוי לטובת ריצה עצמאית, זכתה לקולותיהם של רק 946 מתושבי העיר ולא תכהן במועצת העירייה הקרובה. כמו גן ג'קי פינטו שקיבל 91 קולות.

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »