בלי להפעיל מונה

יהודה גולן
2018-09-05 01:00:00
2018-09-05 01:00:00

רשימת הצעירים "הדור הבא" של אלעד שמעונוביץ הודיעה: "נפעל להכנסת מוניות שירות לעיר"

רשימת הצעירים "הדור הבא" בראשות שמעונוביץ הציבה לעצמה יעד שאפתני בתחום התחבורה הציבורית בעיר: הקמת מערך מוניות שירות בעיר. בסוף השבוע האחרון פרסם שמעונוביץ סרטון ברשתות החברתיות שהגיע ל-20 אלף צפיות וזכה לתגובות רבות בשל המצב הבעייתי של התחבורה הציבורית במודיעין – שהופך לאחד הנושאים החמים במערכת הבחירות הזו.

בפוסט שהעלה כתב שמעונוביץ: "פעם שאלתם את עצמכם למה בראשל״צ, פתח-תקווה וכמובן ת״א וירושלים יש מוניות שירות ובמודיעין אין? למה אנחנו סובלים מאוטובוסים שלא מגיעים, נהגים שמדלגים על תחנות כי בא להם, מסלולים ארוכים וצפיפות בשעות השיא?".

בסרטון עצמו מסביר שמעונוביץ: "גם לנו מגיע מערך תחבורה ציבורית יעיל וזול, עירוני ובינעירוני, שייצר תחרות וייתן אלטרנטיבה לחברת קווים. מסלולים קבועים וישירים, מחירים נוחים, נקודות הורדה ועלייה גמישות, תדירות גבוהה והפעלה באופן חלקי גם בסופי שבוע למקומות הבילוי ולים כמו בכל עיר גדולה בישראל".

שמעונוביץ מזכיר כי מוניות שירות הן התחבורה הציבורית היחידה בישראל הפועלת בם בסופי שבוע, והפתרון ייתן מענה לצעירים המעוניינים להגיע למקומות הבילוי בשישי בערב ולים בשבת בבוקר.

"נמאס לנו מחברת קווים, מהתירוצים ומההבטחות להשתפר ושום דבר לא קורה" אומרת נילי, צעירה ממודיעין בת 17 וחצי. "אני משתמשת בתחבורה ציבורית בשביל להגיע לבית הספר וזה פשוט בלתי אפשרי לסמוך עליהם ולהגיע בזמן. אז מתלוננים, ואומרים לנו לרכז פניות, ולהעביר תלונות למשרד התחבורה אבל בסוף הכל נשאר אותו דבר. אולי אם תהיה כאן חברה נוספת ומערך מקביל, יהיו לנו עוד אפשרויות ולא נהיה תלויים רק בחברת קווים". 

ברשימת הצעירים טוענים כי בדקו לעומק את הנושא, ובחודש יוני האחרון פרסם משרד התחבורה מכרזים להפעלת קווים של מוניות שירות בפעם הראשונה ב-21 ערים חדשות בישראל, ובניהן קריית אונו ויהוד, חולון ובת ים, רעננה והוד השרון, ראש העין ועוד. מודיעין אינה ברשימה. 

יש לציין כי בעבר היה קו מונית שירות בין מודיעין לירושלים שבוטל, וצפוי לחזור בחודשים הקרובים, במסגרת הריפורמה בענף המוניות שמכניס משרד התחבורה, אך הקו יהיה חלק מאשכול ירושלים והערים הסובבות אותה, ולא חלק מאשכול מודיעין.

"כולנו יודעים מקרוב מה מצב התחבורה הציבורית בעיר, ואף אחד לא מציע פתרון ואלטרנטיבה אמיתית", אומר שמעונוביץ. "מוניות שירות זה מערך תחבורה שייתן אלטרנטיבה לחברת קווים ולא ישאיר אותנו שבויים בידיים שלהם באופן בלעדי. איך זה יכול להיות שפורסמו מכרזים ל-21 ערים בישראל ומודיעין לא אחת מהן? יש ברשימה ערים קטנות מאתנו ואנחנו לא שם. זה פתרון קיים, שעובד ונותן מענה לצעירים בפרט, ולכלל תושבי העיר ואין שום סיבה לא להביא אותו גם לכאן".

אז מדוע בעצם עד היום זה לא קרה?
"יש הרבה דברים שלא קרו בתחום התחבורה הציבורית, וההצהרה של ראש העיר אצלכם בעיתון לפיה ייקח את תיק התחבורה לידיים שלו יכולה להביא סוף סוף לשינוי המיוחל ולשיפור התחבורה הציבורית בעיר, שהכנסת מוניות שירות זה אחד מהמהלכים. אולי זה לא קרה עד היום, כי בבסיס מוניות שירות גם עובדות בשישי ושבת ויש מי שהעדיף שהן לא יהיו כאן".

כתבות נוספות

לחגוג את חייו, אחרי מותו

לפני חודש וחצי הלך לעולמו גדי אייזקס, חייל בן 19 ממודיעין, ובמוצאי שבת יקיימו חבריו מסיבה לזכרו: "כשדיברנו לפני הגיוס מה יקרה אם ניהרג בצבא, גדי רצה שאחרי האבל נחגוג"

משוגעים עליכם

גם על במת התיאטרון מצליח הצמד עמיר את סביון להפגין כשרון גדול בקומדיה המשובחת "משוגע עליה". משחק מעולה של כל הקאסט. שאפו.

לחגוג את חייו, אחרי מותו

לפני חודש וחצי הלך לעולמו גדי אייזקס, חייל בן 19 ממודיעין, ובמוצאי שבת יקיימו חבריו מסיבה לזכרו: "כשדיברנו לפני הגיוס מה יקרה אם ניהרג בצבא, גדי רצה שאחרי האבל נחגוג"

המשך קריאה »

משוגעים עליכם

גם על במת התיאטרון מצליח הצמד עמיר את סביון להפגין כשרון גדול בקומדיה המשובחת "משוגע עליה". משחק מעולה של כל הקאסט. שאפו.

המשך קריאה »

חגיגה או הסתרה?

את האווירה החגיגית באירוע הגאווה העירוני העכירו טענות מצד עיתונאי הארץ וחברי סיעת מודיעין חופשית, שטענו כי המשטרה הורתה להסתיר את האירוע מהעוברים ברחוב וכי העירייה לא פרסמה מספיק את האירוע, מה שהביא למיעוט משתתפים • העובדות: פריסת בד אטום מאחורי בימת ההופעות היא אחת מהדרישות לקיום אירועים המוניים, והעירייה פרסמה את האירוע בשלטי חוצות ובפלטפורמות הדיגיטליות

המשך קריאה »