בעיות בריאותיות שיש בגיל ההתבגרות שחשוב מאוד לטפל בהן

תוכן פרסומי

תהליך הגדילה משפיע על הגוף במגוון רחב של אופנים שונים, ולכן חשוב מאוד להביט על בני הנוער המתבגרים בראיה אחרת

(צילום: Freepik)

גיל ההתבגרות הינו גיל מורכב ובעייתי מאוד, גם עבור ההורים אבל גם עבור המתבגרים. השינויים ההורמונליים העוברים על בני הנוער בגיל ההתבגרות יכולים לגרום למצבים נפשיים בעיתיים כמו שינויים במצבי הרוח, התפרצויות זעם וכדומה, אך גם למצבים בריאותיים בעיתיים שחשוב מאוד להיות מודעים להם ולטפל בהם בצורה הטובה ביותר.

תהליך הגדילה משפיע על הגוף במגוון רחב של אופנים שונים, ולכן חשוב מאוד להביט על בני הנוער המתבגרים בראיה אחרת. לא רק להסתכל על השינויים בתסכול או במחשבה שמדובר רק בגיל ובתקופה זמנית שתחלוף, אלא להיות ערים גם לבעיות בריאותיות שיש לטפל בהן, ומוקדם ככל האפשר.

כאבי מחזור חזקים

אצל בנות מתבגרות המחזור החודשי יכול להיות קשה מאוד. במיוחד בשנים הראשונות, כאבי המחזור יכולים להיות קשים יותר משאר החיים, בעיקר בשל העובדה שמדובר בכאבים שהילדה טרם מודעת אליהם ולכן לא יודעת איך להתמודד איתם. יחד עם זאת, יכולים להיות מצבים של כאבי מחזור חזקים במיוחד אשר משביתים ממש את הנערה, מונעים ממנה ללמוד כמו שצריך ואפילו מובילים להתקפי זעם וכעסים בלתי נשלטים.

במקרים כאלו חשוב להעניק לנערה קודם כל תמיכה נפשית ולסייע לה ככל הניתן בהתמודדות עם הכאבים. בין אם זה באמצעות בקבוק מחמם לחימום אזורי של הבטן התחתונה הכואבת או עם משככי כאבים. במידה ומדובר בכאב חריג וממושך מידי חשוב מאוד לפנות לייעוץ רפואי מתאים.

תזונה לקויה

בגיל ההתבגרות בני נוער רבים חווים שינויים אשר יכולים להשפיע על התזונה שלהם. אלו יכולים להיות שינויים חברתיים אשר מובילים להפסקת אכילה, בולמיה או דיאטות רזון מוגזמות, או לחצים קשים בלימודים או בחברה המובילים להתקפי אכילה וכדומה.

בנוסף, בני הנוער מתחילים לצאת עם חברים, לשבת לאכול בחוץ וכדומה, מה שיכול להוביל להגברת הצריכה של מזון שאינו בריא ובשל כך השפעות בריאותיות קשות לגוף. חשוב להיות ערניים לכך ולשמור על בני הנוער ולכך שיצרכו תזונה בריאה ונכונה המותאמת להם. פגיעה בגוף בגילאים הרגישים הללו יכולה ללוות אותם למשך כל חייהם.

הפרעות שינה

בגיל ההתבגרות בני נוער רבים מתחילים שינוי בהרגלי השינה שלהם, דבר אשר יכול להשפיע בצורה ישירה ומשמעותית על בריאות הגוף שלהם. זהו הגיל בו רבים כבר לא הולכים לישון בשעות מסודרות ומוגבלים על ידי ההורים כפי שהיה בגילאים הצעירים ובילדות, ומצד שני מוכרחים להתעורר מוקדם לבית הספר, מה שמוביל לעייפות בשעות הלימודים, חוסר בתיאבון או תיאבון מוגבר דווקא בשעות הלילה, חוסר בריכוז ושינוי משמעותי המשפיע על הגוף כולו. לכן גם בגילאים הללו חשוב מאוד לשמור על שעות השינה של בני הנוער וליצור הרגלים והסברה מתאימה אשר יגרמו להם להקפיד על שינה נכונה ומותאמת.

אקנה ופצעי בגרות

אחת התופעות המעידות יותר מכל על הגיעם של בני הנוער לגיל ההתבגרות הינו אקנה. הופעה של אקנה ופצעי בגרות על העור היא לא נעימה. קודם כל, מדובר בפצעים שיכולים להיות מגרדים ומפריעים אך מעבר לזה, מדובר בתופעה שיכולה ליצור השפעה חברתית שלילית, ובגיל בו ההשפעה החברתית היא חשובה וחיונית, הדבר יכול ליצור השפעה עצומה על בני הנוער הסובלים מכך.

לכן, מיד עם הסימנים הראשונים לאקנה, או אפילו לפני, חשוב להקנות לבני הנוער הרגלי היגיינה מתאימים, לפנות לטיפולים קוסמטיקאים או שימוש במוצרים מתאימים ובמידת הצורך גם לפנות לטיפול מקצועי אצל רופא עור על מנת למנוע צלקות שייווצרו כתוצאה מהתעסקות לא נכונה עם הפצעים הללו.

2037-09-30 02:03:00
2037-09-30 02:03:00

כתבות נוספות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

צפוף פה, צפוף

חודשיים אחרי הפתיחה החגיגית של מועדון הגריי במע"ר ומבקרים רבים במקום מדווחים על צפיפות בלתי נסבלת: "אי אפשר לזוז, אפילו המלצרים לא מצליחים להגיע לשולחנות" • בעלי המועדון: "נמשיך להביא מוזיקה ותרבות איכותית שישמחו את תושבי מודיעין"

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך