גם בגשם גם בחום

יהודה גולן
2018-05-31 01:00:00
2018-05-31 01:00:00

בתי הקפה והקיוסקים שהעיריה בנתה בשדרה המרכזית של המע"ר קיבלו השבוע מתנה מהוועדה המקומית לתכנון ובנייה: אישור לסגור את "אזורי השירות" הצמודים להם מפני פגעי מזג האוויר

 

הקיוסקים ובתי הקפה שכבר הוקמו לאורך השדרה המרכזית של המע"ר יהיו מקורים וסגורים בפני פגעי מזג האוויר לכל היקפם – ולא כפי שתוכנן במקור. כך אישרה השבוע הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, בדרך לקבל אישור מהוועדה מחוזית. הבעלים של המבנים היא מינהלת אופק – כלומר החברה הכלכלית שהיא זרוע של העיריה. במינהלת מעריכים כך השדרוג יאפשר להשכיר את המקום ליזמים תמורת דמי שכירות גבוהים יותר. ראש העיריה חיים ביבס, שיזם את המהלך, סבור שבאי בתי הקפה והקיוסקים יקבלו שירות טוב יותר, בכך שיוכלו לבלות במקום גם בימי השרב וגם בלילות החורף.

לפני השינוי, בתי הקפה והקיוסקים כללו את איזור בית הקפה עצמו ועוד חלל סמוך, מעין "חצר", שתוחם את איזור הישיבה אך פתוח לפגעי מזג האוויר (למרות שהוא מוצל מלמעלה באמצעות בכת עץ). לאחר השינוי המתחמים האלו יוכלו להפוך לסגורים. "התוכנית מוגשת בהתאם לתיקון 101 לחוק התכנון והבנייה", כתב רון ברזני, ראש המינהלת, לחברי הוועדה. "מהות התכנית היא תוספת שטחים לבתי הקפה בשדרה המרכזית ולאפשר להם תפקוד מלא לאורך כל ימות השנה".

במגרש 700 התכנית המאושרת כוללת 40 מ"ר עבור שני קיוסקים ואו בתי קפה,  כשהתכנית המוצעת כוללת תוספת של  50 מ"ר עבור קיוסק ו/או בית קפה אחד.  במגרש 701 התכנית המאושרת כוללת 75 מ"ר עבור 3 קיוסקים ואו בתי קפה כשהתכנית המוצעת כוללת תוספת של  150 מ"ר עבור 3 קיוסקים ו/או בתי קפה. סה"כ 50  מ"ר עבור כל אחד מהקיוסקים ואו בתי הקפה. במגרש  702 התכנית המאושרת כוללת 40 מ"ר עבור שני קיוסקים ו/או בתי קפה, כשהתכנית המוצעת כוללת תוספת של 50 מ"ר עבור קיוסק ואו בית קפה אחד.

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »