דירקטוריון לאומי

אלי דנון
2036-05-06 04:57:00
2036-05-06 04:57:00

טוב יעשו נבחרינו אם לא ימתינו לגל השני של הקורונה, בתקווה שלא יהיה כזה, ויקימו אתמול מטה לאומי לשעת חירום שיהיה מוכן לתרחישים בסדר גודל כזה

אני מדמה את מגפת הקורונה לאסטרואיד שפגע בכדור הארץ, במובן הזה שמלמד את אלה שעוד לא יודעים שכל היושבים על הכוכב שלנו הם רקמה אנושית אחת וטוב יעשו אם ישלבו ידיים ויפעלו כקבוצת אינטרס אחת.

נגיף הקורונה אינו יודע להבדיל בין מין, גזע או לאום. אין לו גבולות וכמעט שגם אין לו אלוהים. זה נגיף שהולך על כל הקופה. נכון לעכשיו יצאנו יחסית בזול מהמגפה העולמית, אף כי הלב כואב על כל מי שאיבד את חייו בגלל הנגיף.

בשורה התחתונה נראה שהתנהלנו נכון מהבחינה הבריאותית עם כל הביקורת, שבחלקה מוצדקת אבל זו חוכמה של בדיעבד שגם היא חוכמה אבל קטנה.

הקורונה היא אירוע שהיה צריך לנהל אותו. לא היה צריך ידע מוקדם ברפואה, זיהום או כלכלה. בכל אחד מאלה יש לנו מומחים מהמעלה הראשונה אבל מישהו או יותר נכון מטה אחד היה צריך לנהל אותו בדיוק כמו שמנהלים חברה פרטית. אם תרצו, דירקטוריון או סנהדרין לאומי בעל ניסיון ושכל ויכולת ביצוע. ומאלה יש לנו למכביר. אבל בפועל זה לא קרה.

אנחנו האזרחים מילאנו את חלקנו ובסך הכל היינו ממושמעים וצייתנים ואין זה משנה אם הפכנו את דפוס ההתנהגות הלא ממושמע שלנו בגלל הפחד או בגלל שאנחנו רגילים במצבי חרום אחת לכמה שנים.

האירוע הדרמטי הזה לא נוהל נכון. יצאו ממנו קולות רבים ומגוונים שלעתים קרובות סתרו זה את זה ומכאן הבלבול העצום שחווינו ואשר עדיין קיים. טוב יעשו נבחרנו אם לא ימתינו לגל השני של הקורונה בתקווה שלא יהיה כזה, ויקימו אתמול מטה לאומי לשעת חרום שיהיה מוכן לתרחישים בסדר גודל כזה. אין הכוונה לממשלת חרום, שטוב שקמה גם אם מאוחר מדי או לקבינט שרים שבדרך כלל יכולת הניהול שלהם נמוכה מאוד בהשוואה לנדרש. רבים מהם מעולם לא ניהלו דבר כיון שהשקיעו את כל מרצם וכישוריהם בתחום הפוליטי/מפלגתי.

נכון לעכשיו נראה כי המגיפה ברובה מאחורינו אולם לפנינו מגיפה כלכלית בסדר גודל שלא ידענו כמוהו. 1.1 מיליון אזרחים וראשי משפחות בחל"ת או מפוטרים זהו פיגוע כלכלי/חברתי שלא ידענו כמוהו.

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »