דרוש: נס ספורטיבי

אבירם שקד
2018-05-02 01:00:00
2018-05-02 01:00:00

הסיכויים היו טובים אבל לא התממשו: עוצמה מודיעין בעטה בדלי והחמיצה את ההזדמנות לעלות לליגה הארצית • המסמר הכואב במיוחד היה הפסד ביתי לאליצור גבעתיים, עם מאיר טפירו שהגיע לכאן ולא לקח שבויים

זה לא נגמר עד שזה נגמר, אבל במקרה הזה הבה לא נשלה את עצמנו: עוצמה מודיעין חלמה לעלות לליגה הארצית, אבל אחרי שני הפסדים כנראה שהחלום נגוז מוקדם מהצפוי. רק נס יסדר לאשר חגי ושחקניו את הכרטיס הנכסף: זה לא רק שהם יצטרכו לנצח פה את רמלה בלמעלה משלוש הפרש, וזה לא רק שהם יצטרכו לצאת לגבעתיים ולחזור משם עם ניצחון בהפרש של למעלה מ-12. גם אם שני הדברים האלה יקרו – עוצמה עדיין תהיה תלויה בתוצאת המשחק בין יריבותיה. צריך מחשבון יצירתי במיוחד כדי להוציא בו את התוצאה הרצויה. ככל הנראה, ניצחון של גבעתיים, באלוהי הכדורסל יודע כמה.

"הקבוצה עשתה סיבוב שני מצוין, ואנחנו מוכנים לנסות ולכבוש את היעד" אמר אשר חגי ערב פתיחת שלב הפלייאוף "המטרה שלנו היא לעלות ליגה". אבל מטרות לחוד ומציאות לחוד. בעוצמה מודיעין ראו את רמלה מנצחת את גבעתיים אחרי שהייתה בפיגור במרבית שלבי המשחק. ובכל זאת, הם נפלו באותו הפח ממש.

המקומית יצאה לרמלה וירתה את כל התחמושת כבר בפתיחה. 28 נקודות קלעה האורחת כשהיא ממעטת להחטיא, בדרך ליתרון 28:21 בתום הרבע הראשון. ברבע השני שמרה עוצמה מודיעין על הפער שיצרה ושמרה על דומיננטיות, גם כאשר המארחת רצה ואיימה לנגוס בהפרש. לוח התוצאות הראה 43:35 לעוצמה מודיעין עם הירידה למחצית, אבל לא היה צריך להזכיר לאנשים מה קרה לטפירו בסיטואציה דומה.

"מהירות זה טוב, פזיזות זה מהשטן". על הציטוט – אשר חגי. ונכון שהקו בין השניים דק כקור עכביש. אז התברר שלא רק שלרמלאים מהארצית יש שמונה נשמות, יש להם גם שמונה רגליים. עם פתיחת החלק השני רצה הרמלאית 0:8 ולא הביטה לאחור בדרך ליתרון ראשון שתפח עד 49:54 בתום הרבע השלישי. התעוררות של עוצמה ברבע האחרון סידרה למשחק סיום אפי. שלשות קלאץ' של ארטיום קפול ועודד יולזרי, שכבר ראו דבר או שניים בקריירה שלהם ולא התרגשו מן המעמד, זרעו ביריבה פאניקה. אבל ככל שנקפו הדקות המארחת התעשתה, החזירה לעצמה את היתרון וידעה לשמור עליו היטב, כדי להראות לנציגת ליגת א' איך עושים את זה נכון, 67:70 בסיום.

27 נקודות וארבע חסימות של יוסי סביה לא הועילו, ארטיום קפול עם 15, 6 אסיסטים ו-8 ריבאונדים (וגם שלושה איבודים) ניסה ולא הספיק. דני בלנקי עם 12 נקודות היה השלישי והאחרון לקלוע עבור עוצמה מודיעין בספרות כפולות.

ההפסד המינימלי לא אמור היה לשבור את רוחה של המקומית, שכן משחק בית מול אליצור גבעתיים יועד לה ימים ספורים לאחר מכן, והכרוזים שהזמינו את הקהל למגרש העידו שכולם עדיין מאמינים. אבל כגודל הציפייה, כך גודל האכזבה. וכגודל הטבעת, כך גודל הכלה.

מאיר טפירו התייצב למודיעין והאוהדים הנרגשים התפקדו בהמוניהם. גם כשהוא כל כך מעבר לשיא שנראה והשיא עוד לפניו, גם כשהוא כל כך עתיק עד שנדמה שבר כוכבא חדיש ממנו, מאיר זה עדיין מאיר, ואנחנו זה רק אנחנו. אוהדי עוצמה מילאו את היציעים עד אפס מקום. שחקנים, שחקניות, מאמנים, מאמנות, הוריהם של השחקנים, הוריהם של השחקניות, הוריהם של המאמנים ואפילו הוריהם של ההורים. הוכחה שכולם משפחה אחת גדולה, או שכולם פשוט מאד אוהבים פופקורן, שהתקבל חינם אין כסף באדיבות נותני החסות של המועדון, "ניצת הדובדבן" סניף מודיעין. ובמחצית אף נערכה הגרלה של רמקול נייד ושלוש ארוחות בחסות ה"מורדן בר". אה, והיה גם משחק. ואולי חבל שכך.

כמו מול רמלה, והפעם בחסות הקהל המשולהב, עוצמה מודיעין נטלה את רסן המשחק, הכתיבה את הקצב ואימללה את טפירו בדרך ל-9:14. בניגוד למשחק מול רמלה, שאז סיימה הקבוצה את הרבע הראשון עם 28 נקודות, עוצמה מודיעין הכתיבה קצב איטי בהרבה. ההיגיון הגיוני, אם מהירות זה טוב, ופזיזות מהשטן, והקו ביניהם בלתי נראה, עדיף לאט וזהו.

ואולם גבעתיים הסתגלה במהירות, לקהל ולקצב, ולאט זה הרי שמו של טפירו מימים ימימה. גבעתיים נגסה בהפרש עד כדי שוויון כמעט וכפתה 27:29 עם השריקה למחצית. ברבע השלישי היא כבר הבינה את הפרנציפ ולא מן הנמנע שהאוהד שזכה ברמקול כבר הלך, עם ההורים שלו, כמובן. האורחת ראתה את המפרצים ביציעים והתעודדה, ומאיר זה מאיר, גם כשהוא אומר שהוא פורש, הוא לא באמת פורש. גבעתיים עלתה ליתרון ראשון ולא עצרה בדרך ל-44:40 בסוף הרבע השלישי.

אפשר לציין שאליצור גבעתיים סיימה כסגנית בליגה א', המקבילה לליגה שבה סיימה עוצמה מודיעין כסגנית. הקבוצה שהאפילה עליה הייתה לא אחרת מהיריבה העירונית של עוצמה מודיעין – מכבי מכבים רעות מודיעין. הקבוצה של נמרוד כהן ידעה לנצח אותה בביתה בהפרש של 13 נקודות ולשמור על עקביות לאורך העונה כולה, כשבמשחק המכריע, בחוץ, היא הפסידה לה בחמש בלבד. אולי היו צריכים בעוצמה מודיעין להיעזר מעט בכמה רעיונות שיישם נמרוד בצמד המפגשים ההוא, אבל מאד ייתכן וכבודם לא עמד להם.

בשורה התחתונה – הרבע האחרון עמד בסימן אליצור גבעתיים, שעשתה על הפרקט ככל העולה על רוחה כשהיא מצרה את צעדי שחקני עוצמה מודיעין ומחזיקה את המארחת על 53 נקודות בלבד בדרך ל-15 הפרש, שירד ל-12 לקראת סיום. אבל התוצאה, 65:53, לא משאירה לעוצמה מודיעין הרבה תקוות להמשך והים נראה קרוב מתמיד.

דניאל בלנקי, 12 נקודות, וארטיום קפול, 11 נקודות, היו היחידים לקלוע בספרות כפולות. אוהד מזרחי, עם 9 נקודות, רק התקרב. עודד יולזרי עשה קצת מהכל, 4 נקודות, 5 אסיסטים, 2 ריבאונדים, 2 חטיפות, אבל קצת מדי. לעוצמה מודיעין נותרו כאמור שני משחקים במסגרת הבית המשולש, מול רמלה בבית, ומול גבעתיים בחוץ, אבל ככל הנראה מדובר בשירת הבירבור.

אשר חגי, מאמן הבוגרים והמנהל המקצועי של המועדון: "זו אכזבה גדולה, למרות שעשינו עונה טובה עם כדורסל איכותי. הספורט לפעמים אכזרי אבל נזכור שדווקא ברגעים כאלה אנחנו נמדדים". שמעון סלל רוה רודריגז, מנהל המועדון: "למרות התוצאה המאכזבת הוכחנו אתמול שאנחנו מועדון גדול, שמצליח לחבר בין הקהילה אלינו. הוכחנו אתמול עוצמה ענקית שלא הייתה מביישת מועדונים אחרים. זו רק תחילתו של מועדון שיוצר היסטוריה. הכל לטובה. על התוצאה אני מבטיח שנתגבר ונשתפר".

כתבות נוספות

עוד דירות קטנות במרכז העיר

ועדת המשנה לתכנון ובניה של עיריית מודיעין אישרה להפקדה את התכנית להקמת 42 יחידות דיור חדשות במקום מבנה בזק ההיסטורי, כאשר 60% מהן יהיו בגודל של עד ל-80 מ"ר

עברו למרכז

חברת פירספוט, המספקת סקירות וחוות דעות על מוצרים טכנולוגיים לחברות ענק בעולם, העבירה לאחרונה את משרדיה מהפארק הטכנולוגי לבניין דונה 2 במע"ר

ברחה וניגחה

תושבת רחובות שהייתה מעורבת בתאונת דרכים קלה באזור מודיעין נמלטה מהמקום, פגעה במספר רכבים, ביניהם גם ניידת משטרה, ונעצרה לבסוף רק בכביש 6

צפירת אמת

פרשת החיילות-סוהרות שהוקרבו בידי שירות בתי הסוהר כדי להשיג "שקט תעשייתי" היא מהחמורות שידעה המדינה

עוד דירות קטנות במרכז העיר

ועדת המשנה לתכנון ובניה של עיריית מודיעין אישרה להפקדה את התכנית להקמת 42 יחידות דיור חדשות במקום מבנה בזק ההיסטורי, כאשר 60% מהן יהיו בגודל של עד ל-80 מ"ר

המשך קריאה »

עברו למרכז

חברת פירספוט, המספקת סקירות וחוות דעות על מוצרים טכנולוגיים לחברות ענק בעולם, העבירה לאחרונה את משרדיה מהפארק הטכנולוגי לבניין דונה 2 במע"ר

המשך קריאה »

ברחה וניגחה

תושבת רחובות שהייתה מעורבת בתאונת דרכים קלה באזור מודיעין נמלטה מהמקום, פגעה במספר רכבים, ביניהם גם ניידת משטרה, ונעצרה לבסוף רק בכביש 6

המשך קריאה »

צפירת אמת

פרשת החיילות-סוהרות שהוקרבו בידי שירות בתי הסוהר כדי להשיג "שקט תעשייתי" היא מהחמורות שידעה המדינה

המשך קריאה »