האיש השווה מיליארדים

יהודה גולן
2035-12-18 02:33:00
2035-12-18 02:33:00

חברת הנדל"ן המניב "מגה אור" ממשיכה להטיל ביצי זהב והיא מיצבה את בעל השליטה בה – צחי נחמיאס משילת – כמי שחשבון הבנק שלו שווה כעת בסביבות 1.3 מיליארד שקל

נחמיאס. לא מפסיק להרוויח (צילום ארכיון)

בעשר השנים האחרונות זינקה מניית חברת "מגה אור" בשיעור של פי 16.8 מיום הנפקתה. משער של 511 נקודות בינואר 2010 לשער שיא של 8,599 נקודות בדצמבר 2019. עשור שלם שבו החברה מטילה מדי רבעון ביצי זהב ומעניקה ערך לבעלי המניות שלה, הרבה מעבר לממוצעים בשוק ההון הישראלי.

"מגה אור" העניקה את הצפת הערך הגדולה ביותר לבעל השליטה בה צחי נחמיאס ממושב שילת, שמחזיק נתח של 45% מהחברה. שוויו של נחמיאס מגיע כבר ל-1.3 מיליארד שקל, כאשר שווי החברה נושק לכמעט שלושה מיליארד שקלים. נחמיאס מושקע עמוק מאד באיזור מודיעין. באמצעות "מגה אור" מחזיק נחמיאס בבעלותו מספר לא מבוטל של מבנים ומגרשים, בעיקר באזור הפארק הטכנולוגי ובאזור התעסוקה בצמוד למתחם עינב.

גם מי שנכנס למניית "מגה אור" בחלק השני של העשור הצליח לתפוס גל לא קטן. כך למשל בשנת 2019 החברה הניבה כבר תשואה של 122% כשרק בשלושת החודשים האחרונים היא מניבה 20% תשואה למשקיעים בה ובשלוש השנים האחרונות 220% אחוזי רווח.

איך הגיעה "מגה אור" למספרים המרשימים האלה? בעיקר בגלל מדיניות מאוזנת של השקעות ללא סיכונים מיותרים ומינוף נמוך. החברה לא נוטה לקחת הלוואות "מעיקות" ולשלם ריביות ועלויות מימון שמכבידות על שורת הרווח שלה. גם בחירת נכסים להשקעה היא בצורה סלקטיבית מאד ולאחר בחינה כלכלית מדוקדקת.

החברה גם יודעת לבצע פעולות כניסה לפרוייקטים בתימחור נכון ומדוייק לגבי מכרזים לקניית מגרשים, במחירים מדויקים של שווי מול עלות. הדבר בלט מאד בשורת מכרזים לרכישת מגרשים בפארק הטכנולוגי של מודיעין. נחמיאס ידע להעריך בדיוק את מחיר המכרז ואת הנקודה שבה ל"מגה אור" יש יתרון. בשלוש השנים האחרונות הוא גרף כך כעשרה מגרשים לסל הנכסים של החברה.

נחמיאס ידע גם לגוון את תיק ההשקעות של החברה לא רק בנכסים לוגיסטיים אלא גם בתחום הנדל"ן המניב, המסחר ואפילו הקמעונאות. בשנים האחרונות "מגה אור" רכשה חבילת שליטה ב"אפי נכסים"-  חברת בת של "אפריקה ישראל" שהתפרקה למעשה. רכישה זו העניקה ל"מגה אור" נכסי נדל"ן משמעותיים מאד מחוץ למודיעין. גם רכישת שוק שרונה מרקט בתל אביב בסכום של 160 מיליון שקל היווה חידוש מרענן עבור "מגה אור", כך גם רכישת מחצית ממפעל "קרגל" בלהבים תמורת קצת יותר מ-60 מיליון שקל. החברה גם ידעה למכור נכסים. במודיעין היא מכרה לאיש העסקים רמי אונגר את בניין דואר ישראל בסכום של כמעט חצי מיליארד שקל, כסף ששימש לרכישת נכסים נוספים.

השבוע, אגב, התבשרו המשקיעים כי "מגה "אור השלימה עסקה רכישה של חברת "ארנה גרופ", המחזיקה קניונים באשדוד ובנהריה תמורת כ-470 מיליון שקל (בכפוף לבדיקות פיננסיות).

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »