האם עדיין צריך סוכן ביטוח בשנת 2018?

זאב נחמנזון
2018-09-04 01:00:00
2018-09-04 01:00:00

עם ההתקדמות הרגולטורית והקדמה הטכנולוגית, אחד המקצועות שלא השתנה כמעט עם השנים הוא סוכן הביטוח. מעבר לפרסומות מצחיקות – גם הלקוחות השתנו. האם עדיין יש לנו עוד צורך בסוכן ביטוח, או שמדובר במקצוע מיותר?

עד לפני קצת יותר מ-20 שנה על תפקידו של סוכן הביטוח לא הייתה מחלוקת. הוא היה זה שאמון על עתידנו, עתיד ילדינו, בריאותינו ותקינות רכבנו. ואז נכנסו לתמונה חברות הביטוח הישירות שעבדו באופן בלתי מתווך מול הלקוחות עצמם. בסופו של דבר, כמו הסוכנים, גם חברות אלו הציעו פוליסות רבות ומגוונות אך יותר חשוב מכך – פרמייה ללא החלק של הסוכן בעוגה. הדבר הוביל לירידה משמעותית במחירי הפרמיות, ובכמות הסוכנים, ולפתע היה הרבה יותר משתלם לרכוש ביטוח חיים, ביטוח רכב, ביטוחי בריאות וביטוחים פנסיוניים ישירות מהחברה המפתחת אותם. הצמיחה ברכישת פוליסות ישירות מחברות הביטוח לא רק הוזילה את הפרמיות, אלא הובילה ליצירה ולפיתוח של פוליסות מותאמות יותר לסקטורים ומאפיינים חברתיים, מגדריים וגיליים. אנשים אמרנו?

מתי אומרים כן לסוכן?

בהרבה מאד מקרים עבודה מול סוכן ביטוח מיותרת כיום, אם בסופו של דבר הוא מוכר לכם את אותה פוליסה שתוכלו לקנות בעצמכם וגוזר את שכרו מכם או מסנן לכם הצעות כי הן לא משתלמות עבורו. עדיין יש מצבים בהם בהחלט כדאי לשקול רכישת פוליסה מסוכן, בזכות היכולת שלו להקדיש לכם את זמנו ולמי שמעדיף את השיטה המסורתית. עבור חלק מהמבוטחים, ההתנהלות מול סוכן מוכר שהם מכירים זמן רבמרגישה נוחה יותר, ובהנחה ואכן בחרתם לעבוד עם סוכן אמין וטוב – זה יכול להיות לכם לעזר רב.

עמלה לבטלה

לבד מביטוחי בריאות, פנסיה וחיים – רוב הביטוחים האחרים הם אלמנטריים, ויש עליהם פיקוח ותנאים ברורים ושקופים גם בהיבט התמחורי שלהם. משמעות הדבר היא שביטוח רכב חובה, מקיף או צד ג' לצורך העניין, יעלה כמעט אותו הדבר בחברות הישירות, בהינתן אותם מאפיינים המשפיעים על העלות הכוללת (לדוגמה גיל הנהג, נסיונו, עברו הביטוחי, מגדרו ועוד). ההבדלים במחירי הפוליסה ייגזרו בעיקר משינויים בהיקף הכיסוי, הריידרים הנכללים בפוליסה, גובה ההשתתפות העצמית והטבות ארעיות נוספות, כגון מבצעים והנחות. ככל שזה נוגע לביטוח רכב, חשוב גם לקחת בחשבון את אלמנט הנוחות – אתם רוצים ליצור קשר מהיר ונוח עם החברה המבטחת אם נקלעתם לתאונה, במקרה הזה – חברות ישירות מספקות ערוצים מגוונים, דיגטליים ופשוטים.

אותם הדברים חלים לגבי ביטוח דירה, ביטוח נסיעות לחו"ל וביטוחי תאונות אישיות למיניהן. בכל המקרים האלו באמת שאין סיבה לשלם לסוכן עמלה של 3-7% נוספים.

בכל מקום, מכל מקום

אם לפני שני עשורים עזבנו את טלפון החוגה ועברנו לשוחח עם סוכן הביטוח בטלפון הסלולארי, הרי שכיום אנחנו יכולים לפנות באופן מיידי ומקוון לביטוח, לערוך השוואת מחירים לביטוח אונליין, לקבל את כל המידע הדרוש לנו באופן ברור ושקוף באתר ולבצע עסקה נכונה לנו בקלות ובפשטות. אין צורך בידע מקצועי בכדי לבצע פעולות באינטרנט – הכל נגיש ונוח לשימוש, כך שאפילו אנשים עם הבנה בסיסית ביותר יוכלו להתמצא בקלות בממשקים.

כתבות נוספות

לחגוג את חייו, אחרי מותו

לפני חודש וחצי הלך לעולמו גדי אייזקס, חייל בן 19 ממודיעין, ובמוצאי שבת יקיימו חבריו מסיבה לזכרו: "כשדיברנו לפני הגיוס מה יקרה אם ניהרג בצבא, גדי רצה שאחרי האבל נחגוג"

משוגעים עליכם

גם על במת התיאטרון מצליח הצמד עמיר את סביון להפגין כשרון גדול בקומדיה המשובחת "משוגע עליה". משחק מעולה של כל הקאסט. שאפו.

לחגוג את חייו, אחרי מותו

לפני חודש וחצי הלך לעולמו גדי אייזקס, חייל בן 19 ממודיעין, ובמוצאי שבת יקיימו חבריו מסיבה לזכרו: "כשדיברנו לפני הגיוס מה יקרה אם ניהרג בצבא, גדי רצה שאחרי האבל נחגוג"

המשך קריאה »

משוגעים עליכם

גם על במת התיאטרון מצליח הצמד עמיר את סביון להפגין כשרון גדול בקומדיה המשובחת "משוגע עליה". משחק מעולה של כל הקאסט. שאפו.

המשך קריאה »

חגיגה או הסתרה?

את האווירה החגיגית באירוע הגאווה העירוני העכירו טענות מצד עיתונאי הארץ וחברי סיעת מודיעין חופשית, שטענו כי המשטרה הורתה להסתיר את האירוע מהעוברים ברחוב וכי העירייה לא פרסמה מספיק את האירוע, מה שהביא למיעוט משתתפים • העובדות: פריסת בד אטום מאחורי בימת ההופעות היא אחת מהדרישות לקיום אירועים המוניים, והעירייה פרסמה את האירוע בשלטי חוצות ובפלטפורמות הדיגיטליות

המשך קריאה »