"הגענו עם המאמן שרון חיטמן להסכמה על פרידה"

אבירם שקד

חמישה מחזורים מפתיחת העונה המאמן שרון חיטמן עוזב את עירוני מודיעין. זה  פשוט לא היה יכול ללכת למקום אחר: תיקו אחד וארבעה הפסדים, יחס מחפיר של שערים ופתיחת עונה שהכל יסכימו כי התיאור הנכון עבורה הוא "מזעזעת" . את המחיר משלם המאמן הטרי, שהשיב בהודעה פומבית: "אני מודה להנהלה ולשחקנים על התקופה במועדון ומאחל להם הצלחה". את המסמר בארון המתים נעצה מ"ס באר שבע, שיצאה מהפארק הטכנולוגי עם 4:0 על הקבוצה המקומית. בתמונה הקבוצה עם המאמן חיטמן, צילום: עירוני מודיעין

"מה שהיה הוא שיהיה ומה שנעשה הוא שיעשה ואין כל חדש תחת השמש". יש הטוענים ששלמה המלך ידע על מה הוא מדבר, ויש הגורסים כי שלמה המלך אינו אלא רוכל יהודי פסימיסט וחובב אופיום, ובכלל – אולי קהלת היה בכלל מישהו אחר? אכן יש מקום לתהות האם האופי הדטרמיניסטי מטריאליסטי של דבריו עולה בקנה אחד עם נקודת המוצא התאיסטית של ספר הספרים. עד היום נמצאו כתשעה כוכבים דמויי שמש, כולל את אלפא קנטאורי A וכן את הכוכב מספר 18 במזל עקרב.

בהקשר זה כדאי לציין שהכוכב מספר 18 בעירוני מודיעין הוא נאור אגאיאן, ושהוא בכלל מזל טלה. אין אלא להניח שמי שלא היה שלמה המלך – הוא התכוון לכל השמשות בנמצא. או לכל הפחות לגרסת הממוצע שלהן.

השקפה הפוכה לגמרי הציג, למשל, שרון חיטמן, מאמן עירוני מודיעין. כלומר, לשעבר, שהסביר בתחילת העונה, מעט לאחר שמונה לתפקיד הנשחק (זו לא טעות) "אין לי מושג מה היה, אני יכול לדבר על מה יהיה. אתה לא תצליח לגרור אותי למה שהיה, כי אני לא בקיא ולא יודע. זה גם לא חשוב לי. חשוב לי מה עכשיו ומה יהיה".

אפשר להגיד בפה מלא גרעינים: 0:1 לשלמה המלך. אם היה חיטמן יודע מה היה, אולי היה יודע גם מה יהיה, על פי שיטת מה שהיה הוא שיהיה. או, לפחות, שיש אפשרות כזאת. שאז אולי היה חיטמן מוסיף לעצמו בחוזה סעיף פיצויים גבוה יותר במקרה של פיטורין. מקרה לא מופרך, כאמור, בהתבסס על מה שהיה. נותר רק לקוות שהמאמן הבא יידע קצת יותר פרטים על מה שהיה, בכדי שמה שהיה, הפעם לא יהיה, כמובן, בהקשר לסעיף הפיצויים במקרה של פיטורין.

 

* * *

 

 

בית קברות למאמנים? ספק אם נשאר עוד שטח. את גופתו של הבא בתור כבר יישרפו, מקסימום יספרו שהוא היה בכלל מנכ"ל. רשימת העוברים בסך מוסיפה להתארך, והקבוצה המדשדשת מעיר העתיד, שהכל מספרים בה שהיא ראויה לליגה לאומית, נראית ראויה בהרבה לליגה האחרונה. היום יכולים להתגעגע לימים שבהם שוריין לקבוצה המקום החמישי. ממעמקי תחתית הטבלה, אפילו המקום השישי נראה כמו הישג. ולחשוב שבמחזור הבא לרעה ממתינה לקבוצה השוקעת ממודיעין האשדודית הבלתי מנוצחת מהמקום הראשון.

"מאמן עירוני מודיעין שרון חיטמן והנהלת המועדון", כך נמסר, "הגיעו להסכמה על פרידה". חיטמן הגיב בנימוס: "אני מודה להנהלה ולשחקנים על התקופה במועדון ומאחל להם הצלחה". ואילו יושב ראש המועדון, משה אשכנזי, פירגן לו: "אני מודים לשרון חיטמן על עבודתו ומקווים שדרכינו יצטלבו שוב בעתיד. חיטמן ג'נטלמן אמיתי".

מרוב תודות אפשר בקלות להתבלבל ולחשוב שמישהו פה זכה בתואר. למעשה, אם אשכנזי באמת מקווה שדרכו תצטלב שוב עם זו של חיטמן, הוא בהחלט יכול למנות אותו למאמן. המשרה הזאת פנויה. אבל כנראה שלא מספיק להיות ג'נטלמן אמיתי, כי אולי מה שעירוני מודיעין באמת צריכה זה איזה באד אס שיעשה שם סדר.

"אני לא חושב שיש הרבה תהפוכות בעירוני מודיעין", גרס אלעד שמעונוביץ', מחזיק תיק הספורט במועצה, בראיון שהתפרסם כאן אך לפני שבועות מספר. "לא מכבר נפרדנו ממאמן שהיה פה שנתיים, מאמן מקומי שגדל וצמח במועדון, אימן במחלקת הנוער הרבה שנים, אימן את קבוצת הנוער שנתיים, ואחרי זה אימן את הקבוצה הבוגרת עוד שנתיים. ועכשיו הבאנו מאמן חדש. אני לא חושב שאפשר לקרוא לזה הרבה תהפוכות". אולי כעת הוא יסכים שיש הרבה תהפוכות בעירוני מודיעין. בכל זאת, להיפרד ממאמן חדש אחרי חמישה מחזורים, כן מדובר בסוג של שיא תהפוכתי. אפילו במועדון רווי תהפוכות כעירוני מודיעין.

 

* * *

 

 

הטבלה, כהרגלה, לא משקרת. ארבעה הפסדים ותיקו אחד בחמישה משחקים, יחס שערים מחפיר של 16:4, נקודה אחת, מקום אחרון. אפילו בחלומות הכי שחורים קשה היה לדמיין פתיחת עונה איומה מזאת. זאת כבר לא ליגה ג', שממנה אפשר רק לעלות. הלו, יש גם לאן לרדת. מצד שני, אם הקבוצה תרד, כן יהיה לה יותר קל לזכות באליפות.

מ.ס באר שבע המגמגמת הגיעה ביום שישי האחרון למודיעין ופתחה שולחן. במקום ששחקנינו המצוינים יעלו עם רעל בעיניים, הם פשוט בלעו אותו דרך הפה. נחמד מצידם לא לתת לאוהדים לשגות באשליות, אז השופט שרק לפתיחה והשער הראשון נפל כאילו קנבסקי תיקל אותו מאחור. מודיעין נלחמה על כבודה. במשך שש דקות. אז נפל השער השני. עד הירידה למחצית המארחים כבר בלעו שתי חתיכות נוספות, ובארבעים וחמש הדקות שנותרו אפילו לאורחים כבר היה לא נעים. התוצאה בסיום (למי שלא טרח לספור) – 4:0 קשה ביותר.

מצופה היה מהמודיעינים להילחם, לכל הפחות, אבל הם כנראה נלחמו להישאר ערים. כרטיס צהוב אחד בלבד נשלף לחובת יוסי ביטון. רבע שעה לסיום. על פניו, מדובר במשחק שמצדיק שחרור סיטונאי של שחקנים וצו שמונה למצטייני קבוצת הנוער. אז בחרו באופציה ב', לפטר את המאמן.

השאלה היא, למה? והתשובה, קשה לשנות הרגלים. אנשים לא משתנים, ומועדונים הרבה פחות. נכון, זה גם יותר קל. אבל אחרי שבע שנים קשות, כבר היה מצופה מהאחראים להשכיל. קל יש רק בלחם. ואף אחד לא אוכל לחם קל. זה לא הקשה.

 

* * *

 

השבוע נאמרו הדברים הבאים: "ברור שציפינו לפתיחה אחרת לעונה, אבל כשמישהו חולה, לא צריך לתת לו כמות כפולה של תרופה אלא לתת לו זמן להחלים". לא מדובר במדע בדיוני. הם באמת נאמרו. על ידי מרקו פאסונה, המנהל הטכני במילאן, אחרי ההפסד השלישי ברציפות של הקבוצה שהשקיעה ברכש יותר מכל קבוצה אחרת בארץ המגף. "מונטלה בטוח ביכולת שלו להצעיד קדימה את הפרויקט, ואנחנו בטוחים שזה יצליח, נקווה שכמה שיותר מהר. אי אפשר להמציא דברים בכדורגל, לוקח זמן לבנות. אנחנו מבריאים, הסימנים מעודדים".

אז נכון, הרמז הגדול ביותר לפיטורי מאמן הוא כשהמנהל הטכני אומר שהמאמן לא יפוטר. סביר להניח שבהפסד הבא מונטלה ילך לבנק שלו להפקיד את צ'ק הפיצויים. אבל איזה עולם זה יהיה אם לא? כנראה שלא עולם הכדורגל. אגב – בעירוני מודיעין אין מנהל טכני. כלומר, עדיין. סתם רעיון. בכל זאת, מנכ"ל כבר המציאו. אז שלמה המלך כנראה צדק, בגדול. בקטן? כן יש חדש תחת השמש – מאמן. בעירוני מודיעין הם מגיעים כמו חצ'קונים. הבא שיתייצב על קווי המגרש החדש בפארק בטכנולוגי, מוטב לו שיצטייד מבעוד מועד בכובע. אולי אפילו כובע טמבל.

 

2017-10-17 01:00:00
2017-10-17 01:00:00

כתבות נוספות

שנת שיא

רגע לאחר סיומה של שנת 2021 חושפים מתווכי הנדל"ן המקומיים את העסקאות הגדולות של השנה: וילה במכבים שנמכרה בקרוב ל-9 מיליון שקל, עסקת השיא לדירת 3 חדרים והדירה הכי יקרה במגדלי דמרי

חותכים את התור

מתחם בדיקות נוסף החל לפעול בעיר, בחניית הספריה העירונית, ובעירייה מקווים כי יחד עם השקת מתחם הדרייב אין בפארק הטכנולוגי יצומצמו העומסים הכבדים שנרשמו בשבוע שעבר

שנת שיא

רגע לאחר סיומה של שנת 2021 חושפים מתווכי הנדל"ן המקומיים את העסקאות הגדולות של השנה: וילה במכבים שנמכרה בקרוב ל-9 מיליון שקל, עסקת השיא לדירת 3 חדרים והדירה הכי יקרה במגדלי דמרי

המשך קריאה »

חותכים את התור

מתחם בדיקות נוסף החל לפעול בעיר, בחניית הספריה העירונית, ובעירייה מקווים כי יחד עם השקת מתחם הדרייב אין בפארק הטכנולוגי יצומצמו העומסים הכבדים שנרשמו בשבוע שעבר

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך