הדברת התיקן הגרמני: כל מה שחשוב לדעת

תוכן פרסומי

התיקן הגרמני קפץ לביקור בבית שלכם? לא מצליחים להיפטר מהתיקנים במטבח? זה הזמן להזמין מדביר מקצועי שימגר את התופעה אחת ולתמיד

(צילום: Freepik)

במאמר הבא נסביר מה זה תיקן גרמני, איך מדבירים אותו וגם, מה חשוב לדעת לפני שמזמינים מדביר? מתחילים.

תיקן גרמני – מה זה?

בניגוד לתיקן האמריקאי הנפוץ והגדול, התיקן הגרמני הוא מקק קטן ובהיר, והוא נפוץ במיוחד במסעדות ומפעלי מזון, שכן כל המטרה שלו בחיים הוא לחפש אוכל ומקום מסתור.

בבית שלכם סביר להניח שהתיקן הגרמני יתמקם במטבח, במיוחד מאחורי בר המים, המקרר ומכונת הקפה. מכשירי חשמל אלה יכולים לספק לו המון מזון וחום, מה שאומר ששם הוא ירגיש ממש נוח.

אגב, התיקן הגרמני מגיע ברוב המקרים באמצעות הקרטונים של המזון. לכן, סביר להניח שאליכם הביתה הוא חדר באמצעות קרטונים שקיבלתם בשליחות מהסופר שממנו עשיתם את הקניות.

כך מדבירים את התיקן הגרמני

התיקן הגרמני נחשב למזיק עיקש במיוחד ובניגוד לחברו האמריקאי, הוא יגרום למדביר שלכם לעבוד קשה ויאתגר אותו.

מכיוון שהריסוס לא משפיע על התיקן הגרמני, המדביר שלכם יצטרך להשתמש בפיתיונות רעילים. מדובר למעשה בפיתיונות רעל מג'ל, שאותו המדביר יפזר במקומות בהם התיקן הגרמני עשוי להסתתר, כמו מהחורי המקרר ובר המים.

איך זה עובד בפועל? התיקן הגרמני יאכל את פיתיון הג'ל וימות. התיקנים האחרים שינסו לאכול את המקק המורעל יורעלו גם הם וכך גם הם ימצאו את מותם.

אופציה נוספת שעומדת בפני המדביר היא הדברה באמצעות מדבקות מיוחדות שמכילות פרומון. הפרומון הוא למעשה הורמון של התיקן הגרמני וברגע שהוא מריח אותו, הוא נמשך אליו ונדבק אל המדבקה.

אגב, מדביר מקצועי יתחיל את עבודת ההדברה במטבח, שהוא המקום המרכזי בו התיקן הגרמני מתמקם. רק לאחר שהוא יסיים עם המטבח, הוא יעבור לחדרים אחרים בבית.

טיפים חשובים לפני הזמנת מדביר

כפי שציינו, בניגוד להדברת תיקנים אמריקאים רגילים, הדברת התיקן הגרמני מהווה אתגר גדול עבוד המדבירים. לכן, מעבר לעובדה שאתם צריכים לבחור מדביר מנוסה, עליכם לבחור מדביר עם ניסיון בתחום הספציפי של התיקן הגרמני.

חשוב לציין – על הדברת התיקן הגרמני מקובל לתת 6 חודשי אחריות. לאור העובדה שמדובר במזיק עיקש שעלול לחזור, ודאו שאתם אכן מקבלים אחריות כזו.

בנוסף, בניגוד להדברת תיקנים אמריקאים, הדברת התיקן הגרמני מספר ביקורים, כך שעליכם לוודא שהם כלולים בהצעת המחיר.

מכיוון שהטיפול מצריך מספר ביקורים, הקפידו להזמין מדביר מהאזור שלכם. לדוגמא, במידה ואתם גרים במודיעין למשל, חפשו בגוגל מדביר במודיעין בזול.

כך תמנעו את חזרת התיקן הגרמני

כפי שציינו, התיקן הגרמני מגיע אלינו בדרך כלל באמצעות הקרטונים של משלוחי המזון. לכן, במידה ואתם מזמינים משלוח מהסופר, הקפידו שלא להכניס אותם הביתה. פשוט פתחו אותם מחוץ לבית או בחדר המדרגות, הוציאו את המזון וזרקו אותם בקרטוניה הקרובה.

הקפידו על סביבת עבודה נקייה במטבח, שהוא המקום המרכזי שבו התיקן יתמקם. אל תשאירו שאריות של אוכל, נקו את השיש ופנו תמיד את הכיור מהכלים. בנוסף, הקפידו לייבש את השיש ואת האזור שנמצא מאחורי המקרר, על מנת שלא לספק לתיקן הגרמני מים.

2037-01-07 02:28:00
2037-01-07 02:28:00

כתבות נוספות

סופסוף יש להם בית

לאחר עיכוב בן חצי שנה נפתח מתחם הדיור לצעירים על הרצף האוטיסטי במודיעין, בו יתגורר 24 דיירים בשלוש דירות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך