הדבר הבא

כתבי מודיעין NEWS
2018-12-16 00:00:00
2018-12-16 00:00:00

בתום שש שנות לימוד במגמת המוזיקה של עירוני א' הלכה מאיה ליפשיץ להיות רועת צאן • הגיטריסטית המוכשרת ממודיעין, שמחכה עכשיו לסוף השירות בצה"ל, מפתיעה את הקהל בהופעותיה עם "לופר" שמכפיל את הריפים והאקורדים שלה לכדי להקה שלמה • זכרו איפה קראתם עליה לראשונה

מאיה ליפשיץ, בת עשרים ממודיעין, מתכוונת להיות הכישרון הבא שיפרוץ בשמי המוזיקה הישראלית. הגיטריסטית והזמרת המוכשרת למדה במגמת המוזיקה של תיכון עירוני א'  ואחר כך יצאה לשנת שירות ב"שומר החדש" שבה היתה בעיקר רועת צאן (!). עכשיו היא משרתת בחטיבה 7 ומתעננת את העתיד.

"יש הרבה מוזיקאים במשפחה שלנו אז גדלתי לעולם הזה", היא מספרת. "מאז שהייתי קטנה אבא שלי דאג שאכיר ואוהב להקות רוק לועזיות ישנות שכבר לא כל כך שומעים היום, כמו יס, ג'טרו טול, ג'נסיס ועוד המון. התאהבתי במוזיקה וידעתי שאלמד גיטרה כדי שאנגן כמוהם".

מתי בפועל נכנסת לעניינים?

"לא נדרשו ממני הרבה שכנועים. בגיל שמונה בערך קיבלתי את הגיטרה הראשונה שלי, קלאסית 'רגילה' והלכתי לשיעור ניסיון אצל יואל רודובסקי. בהתחלה הוא אמר לי שזה גיל צעיר מדי כדי להתחיל ללמוד ואז הוא שאל מה אני אוהבת לשמוע. אחרי שדיקלמתי לו את הלהקות שהזכרתי למעלה התחלתי ללמוד אצלו מיידית".

ואיך זה התפתח?

"יואל עזר לי להתקבל למגמת המוזיקה והתחלתי ללמוד שם מכיתה ז'. בלי המגמה לא הייתי מגיעה לרמה שאני בה היום. למדתי תיאוריה ברמה גבוהה, ולמדתי איך ליישם אותה על הכלי. התנסיתי בעוד כלים מלבד הגיטרה כמו קלידים, כלי נשיפה וקונטרבס. בכיתה י"ב התכוננתי לבגרות המעשית. הלכתי ל'כלי זמר' כדי לקבל עזרה בסאונד. הם אהבו את הקטע שלי לבגרות, צילמו ושיתפו את הסרטון בעמוד שלהם. בעקבות הסרטון חברה של אמא שלי פנתה אלי וביקשה שאלמד את הבת שלה גיטרה. אחרי שהדגשתי שאני לא תחליף למורה מקצועי, הלכנו על זה, ומאז הצטרפו עוד כמה תלמידים".

מה כבר יצרת בעצמך?

"אחרי הופעת הבגרות הלכתי לאולפן להקליט את הקטע באולפן בצורה מקצועית ומאז הקלטתי עוד כמה קטעים מקוריים. הכתיבה והעיבוד שלי מושפעים מאוד מהלהקה האהובה עלי שהיא ג'טרו טול. בשנים האחרונות התחלתי להתעניין בלופ סטיישן והשתמשתי באפליקציה בטלפון. לפני בערך שנה התקדמתי ופינקתי את עצמי בפדל של לופר שמאפשר לי לקחת אותו איתי להופעות. זה ממלא לי את ההופעה ומוסיף עניין לקהל, שרואה גיטרה אחת ושומע הרכב גיטרות שלם, בנוסף לשירה".

מה צופן לך העתיד?

"במשך שנים החלום שלי זה ללמוד ולעסוק במוזיקה בתור מקצוע לעתיד ואני בטוחה שזה יקרה. אני לא יודעת באיזה תחום. אם ללמד גיטרה, לעסוק בסאונד, או החלום הגדול של כל אחד שקורא לעצמו מוזיקאי – להופיע. אני פעילה כמה שאני יכולה ושואפת להתקדם למעלה. בסולם מז'ורי 'שמח' כמובן".

חפשו את הערוץ של מאיה באינסטגרם:

https://www.instagram.com/_jack_a_lynn_/

 

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »