הולך, אבל נשאר

אבירם שקד

לאחר עונת הירידה מהליגה הלאומית, המאמן נמרוד כהן מפנה את מקומו ועובר לאמן בפתח תקווה השאפתנית, אבל נשאר חלק ממועדון מכבי מכבים רעות

(צילום: פרטי)

מכבי מכבים רעות הקולעת ירדה ליגה, אבל נמרוד כהן נשאר בארצית. האיש שעמד בראש בשבע השנים האחרונות זז הצידה. שלומי עמר קיבל את המושכות ונמרוד מנפנף לו לשלום מהסקודה. במכבי פתח תקווה דורשים ממנו אחד עד ארבע, במכבי מכבים לא דרשו ממנו כלום. שלוש שנים הוא החזיק אותה בארצית עם התקציב הנמוך בליגה, כולל מקום רביעי אדיר בעונת הקורונה. אשתקד הוא היה רחוק סל אחד בלבד מהישרדות, אבל על הקלף האחרון שהוא שלף מהשרוול היה כתוב שהוא עוד יחזור. עובדה כי הוא עדיין דואג, גם עכשיו, שיהיה לו לאן.

"זאת לא הייתה הפתעה שירדנו. הקבוצה עם התקציב הנמוך בליגה, על סל אחד, אבל מכבי מכבים רעות עוד תהיה בליגה הלאומית. צריך סבלנות".

כמה סבלנות?

"כמה שצריך. העירייה תמצא כסף, נותני חסות יצטרפו, אנחנו בונים את הבסיס, זאת ההתחייבות שלי. לא עזבתי את מחלקת הנוער. אני המנהל המקצועי של הקבוצה הבוגרת. מכבי מכבים תמיד תישאר במקום הראשון אצלי. הלב שלי מושקע כאן".

הלב מושקע, אבל הגוף בפתח תקווה.

"הגוף עכשיו באולם הספורט במודיעין, באימון של הבוגרים".

אז נמרוד כהן עדיין המנהל הכללי של מחלקת הנוער, והמנהל המקצועי של קבוצת הבוגרים. הוא כאן, חוץ משלושה אימונים בשבוע ומשחק. את הכישרון שלו, או אחד מהם, הוא לקח לסאות' ביץ', או אם המושבות. אחרי שהמכבית הוכתרה כהפתעת העונה החלו לחזר אחריו. שנה וחצי לאחר מכן, כשנחתמה הירידה שלה חזרה לליגה א', הוא החליט ללכת על זה. הכבלים שקשרו אותו לקבוצה, הבייבי שלו, הוסרו, האתגר המקצועי קרץ לו, החלום לאמן על במות גדולות יותר הוא חלום שחלם כבר מזמן. אז אמנם הוא נמנע מלפרסם את דבר המעבר, אבל עץ שנפל ביער ואיש לא שמע ככל הנראה כן השמיע קול.

"בפתח תקווה יש לנו חתיכת קבוצה. התחרות בליגה מטורפת. אין קבוצה עם תקציב נמוך. העבירו אלינו גם את כפר קאסם, שהיא קבוצה נהדרת, אבל אנחנו נהיה מהטובים, זה בטוח. המטרות הן לסיים בין המקומות הראשון והרביעי, בשביל זה הביאו אותי".

דאגת שיהיו במקום החדש גם פרצופים מוכרים.

"סתיו אהרון ותומר כהן ממשיכים איתי לפתח תקווה. יוחאי צוקרמן, שהיה אצלי שנתיים, הצטרף. זה מה שמאמנים עושים, הם מביאים שחקנים שהם מכירים וסומכים עליהם".

סומך עליהם שיעזרו לך לעלות ליגה?

"אנחנו נתחרה על העלייה. היה קשה לשכנע אותי להגיע לפתח תקווה, אבל האתגר משך אותי. יש לי מטרות, לקבוצה יש מטרות, אם לא הייתי מאמין בשחקנים האלה, לא הייתי מביא אותם".

מה המטרות של מכבי מכבים רעות?

"אני רוצה קודם כל לאחל לשלומי עמר המון בהצלחה, אני בטוח שהוא יעשה עבודה נהדרת. אנחנו לא מכוונים לעלייה, אנחנו כן מכוונים לצמרת ונחכה להתפתחויות. נהיה חכמים יותר בהמשך. איבדנו הרבה שחקנים שהחליטו להישאר בליגה הארצית. השנה יש עולה אחת בלבד, אין שנייה שתקבל הזדמנות במבחנים. גזר נען, נצר סירני, עוצמה מודיעין ואנחנו, אני מאמין שמהארבע האלו אחת תעלה ליגה".

מה מצב הסגל?

"הרוב סגור, בנינו בערך תשעים אחוז. יש שמות מעניינים, גם כאלו ששיחקו בליגה הארצית. אלון ניניו, הקפטן, שחקן מקומי ממכבים, ממשיך. רועי דרום ממשיך. נדב בלש שעלה עם אדומים לליגה הלאומית הגיע. בן שוהם, שעלה עם חבל מודיעין ללאומית, גם בא אלינו. שחקני הבית ממשיכים, אנחנו רוצים גם לפתח את הנוער, להעלות שלושה או ארבעה שחקנים להתאמן עם הבוגרים ולצבור ניסיון ודקות משחק".

 

המכבים הקולעים נהנו משלוש שנות ליגה ארצית, אבל כנראה שזה לא הספיק כדי לפתוח את התיאבון. המאבקים האינטנסיביים בתחתית, למרות עונת הכוכבית, כנראה הותירו חותם. כשנמרוד כהן מדבר על היום שבו הקבוצה תמצא את עצמה בליגה הלאומית, זה נשמע כמו מדע בדיוני. כשהוא מדבר על סבלנות, אפשר והוא מתכוון לסבלנות שבה ממתינים ליום שבו האנושות תתיישב בכוכב חדש. ואולי הוא מאמין באמת ובתמים, באמונה בזוסית כזאת, שהיום הזה מעבר לפינה. למענו הוא מכין את הקרקע, שחקני מחלקת הנוער, שיישבו בשורה הראשונה של החללית.

"עלינו לנוער לאומית, כותרת. זאת פעם ראשונה מאז הקמת המועדון מחדש. קבוצת נערים א' ארצית שלנו מאד חזקה, אנחנו שואפים לעלות ליגה. קבוצת נערים ב' ארצית הגיעו שנה שעברה ל-16 הגדולות בארץ, ואנחנו מצפים ממנה לעשות אפילו קפיצת מדרגה. קבוצת ילדים א' לאומית שלנו תנסה לשחזר את ההישג מהשנה שעברה. אנחנו מקווים שכולן יתבססו חזק ויהפכו לקבוצות מובילות ברמה הארצית".

הם מגיעים לקבוצה הבוגרת?

"שלושה-ארבעה עולים כבר השנה, ומי שממשיך הלאה יודע שפה זה הבית שלו. הרבה חוזרים. אחרי צבא, אחרי הטיול, אחרי הלימודים. כמה זה יפה שמועדון פותח קבוצה נוספת בדיוק בשביל השחקנים האלה. שנה שעברה קבוצת הבת סיימה את העונה הראשונה שלה אי פעם בצמרת ליגה ב'. השנה אני חושב שהיא תעשה עוד צעד קדימה. אנחנו מחפשים לה נותן חסות בדיוק בשביל זה".

מתי יגדל פה שחקן נבחרת?

"אחד השחקנים הבכירים שלנו, דניאל גורן, בן שש עשרה, החליט לעבור לראשון לציון. נתנו לו את ברכת הדרך. אני מאמין שהשנה הוא ייכנס גם לנבחרת".

אז כדי להתקדם הבכירים שלך עוזבים?

"כל מה ששחקן צריך, יש לנו לתת. המועדון הזה הוא אחד הטובים בארץ. אין אנשים יותר מדהימים מישראל פרץ, יושב ראש המועדון. עובדה שיש עוד שחקנים, טובים לא פחות, שנשארים פה. יש אולי מעבר אחד, פעם בשנתיים-שלוש, החוצה. יותר באים מאשר עוזבים. מכפר אורנים, משוהם, מירושלים. אנחנו לא מחזיקים אף אחד בכוח".

בעוצמה מודיעין, אגב, לא שיחררו שחקנים כל כך בקלות.

"אני לא מתערב".

העתיד?

"אנחנו גדלים, אנחנו מתפתחים. במחלקת הנוער נוספו לנו שתי קבוצות. השנה אנחנו מכניסים את מערכת "מיי פליי", שמצלמת ועורכת את כל האימונים והמשחקים. נשדרג את רמת האימון ואת החוויה של ההורים. בית הספר לכדורסל, בניהולי ובניהול אייל מזרחי, גדל משנה לשנה. אם בשנה שעברה היינו 250, השנה אנחנו מצפים ל-400 ילדים. יש עוד הרבה עבודה, אבל המועדון בכיוון הנכון לצמרת הכדורסל בארץ".

2037-09-09 04:13:00
2037-09-09 04:13:00

כתבות נוספות

למה? ככה!

מה אומרים לאלפים, ויתכן אף שמדובר ברבבות, שריצו עונשי מאסר על פרומיל מהאישומים נגד ביבי?

נשארים בצמרת

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה את נתוני מכירות הדירות החדשות בחודשים ספטמבר-נובמבר, מהם עולה כי מודיעין ניצבת במקום ה-4 בארץ עם מכירה של 842 דירות

תנו ללמוד בשקט

סטודנטים תושבי העיר שרכשו מנוי לתקופת המבחנים במתחם חללי העבודה של העירייה הופתעו לגלות כי שעות הפעילות השתנו ללא התראה: "הבטיחו לנו משהו ופתאום החליטו לשנות"

למה? ככה!

מה אומרים לאלפים, ויתכן אף שמדובר ברבבות, שריצו עונשי מאסר על פרומיל מהאישומים נגד ביבי?

המשך קריאה »

נשארים בצמרת

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה את נתוני מכירות הדירות החדשות בחודשים ספטמבר-נובמבר, מהם עולה כי מודיעין ניצבת במקום ה-4 בארץ עם מכירה של 842 דירות

המשך קריאה »

תנו ללמוד בשקט

סטודנטים תושבי העיר שרכשו מנוי לתקופת המבחנים במתחם חללי העבודה של העירייה הופתעו לגלות כי שעות הפעילות השתנו ללא התראה: "הבטיחו לנו משהו ופתאום החליטו לשנות"

המשך קריאה »

שעתם הקשה של המנהלים

הגל הנוכחי של הקורונה מעמיד את מנהלי בתי הספר במצב בלתי אפשרי, בו מלבד המאומתים והמבודדים נעדרים מהלימודים גם תלמידים רבים שהוריהם חוששים לשלוח אותם ללימודים • מנהלי בתי הספר במודיעין מספרים איך בכל זאת מצליחים לשמור על שגרת לימודים כאשר רבע מהמורים נעדרים

המשך קריאה »

הפתרון למחסור בסייעות?

עיריית מודיעין תשיק בקרוב קמפיין פרסומי לגיוס חיילים משוחררים כתומכי הוראה בגני הילדים והצהרונים, ותעניק להם מלגה של עד ל-8,000 שקל בתום שישה חודשי עבודה

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך