החיים ב"מחלקת הקורונה"

ערן קמינסקי

הרב אלי רייף ואשתו משכונת אבני חן מאושפזים במחלקה המבודדת בבית החולים שערי צדק מאז מוצאי שבת: "החולים מנהלים את המקום לבד, הצוות הרפואי כמעט ולא נכנס"

(צילום: פרטי)

מספר החולים במודיעין הולך ועולה מדי יום, זאת לאחר ששכונת אבני חן, שאלפים מתושביה הוכנסו לבידוד, מסתמנת כמוקד ההתפרצות בעיר.

כזכור, החולה הראשונה שאובחנה במודיעין הייתה מורה מחטיבת הביניים של עירוני ה' שהדביקה תלמידים נוספים, וגבר בשנות החמישים לחייו שהדביק עד כה את הרב אלי רייף ואשתו רחל. הרב רייף הוא רב שתי קהילות בשכונה, שעשרות מחבריהן הוכנסו השבוע לבידוד. אותו גבר נדבק ככל הנראה מהרב של ישיבת מקור חיים בגוש עציון.

בני הזוג רייף מאושפזים במחלקה המבודדת בבית החולים שערי צדק בירושלים מיום שבת, כאשר בשיחה עימם השבוע הם מסרו כי מצבם טוב. בני הזוג הותירו בבית ארבעה ילדים, הצעיר שבהם בן 12, כאשר בתם ובעלה אף הם הוכנסו לבידוד.

הרב רייף מספר: "ברוך השם, שלומנו בסדר. במוצאי שבת נשלחנו לאשפוז אחרי שבאנו במגע עם חולה שהיה אצלנו בתפילות ובסעודת פורים. הוא כמובן לא ידע שהוא חולה. הוא נמצא בבית חולים אחר ומצבו טוב".

איך מתנהלת בינתיים הקהילה?

"יש לנו וועדות חסד שגייסנו אליהן עוד מתנדבים, בעזרת הוואטספ אנחנו עונים לאנשים ומנסים לזהות מי צריך איזו עזרה ובהתאם לצרכים שלהם אנחנו מנסים לסייע. זה מורכב יותר כשמדובר במבוגרים".

בטח לא פשוט עבורך כרב הקהילה להיות מבודד ממנה בשעת משבר.

"כן, למזלנו יש היום וואטספ ואני משתדל לסייע מרחוק, אבל יש לנו גם וועדי קהילות. אומרים בתחום הניהול שמנהל טוב נבחן אם הכל מתוקתק גם כשהוא לא נמצא. אני לא מנהל, אבל אם זה ככה בניהול אז כל שכן בתוך קהילה. זה מאתגר ומחשל, אבל זו גם שעה לערבות הדדית".

יש חשש מאז שנדבקתם?

"אנחנו ברוך השם אנשים בריאים וזה אמור להתקבל אצלנו בדומה לשפעת. הבעיה היא אצל המבוגרים יותר".

איך האווירה במחלקה המבודדת?

"פה זה כמו בית האח הגדול. הכל פה וירטואלי, הכל נעשה בשלט רחוק. הצוות הרפואי נכנס למחלקה ממש מעט ואנחנו מנהלים את הכל בעצמנו, מפינוי פחים ועד שטיפת רצפה. הכל מתנהל על ידינו והתקשורת עם החוץ היא במעגל סגור. יש לנו אייפדים שאיתם אנחנו מתקשרים עם הצוות הרפואי. אנחנו מתרגלים למצב הזה. אנחנו לא יודעים כמה זמן נהיה פה ואף אחד לא יודע לענות על זה, אבל בינתיים צריכים להיות אופטימיים".

2036-03-17 02:30:00
2036-03-17 02:30:00

כתבות נוספות

סופסוף יש להם בית

לאחר עיכוב בן חצי שנה נפתח מתחם הדיור לצעירים על הרצף האוטיסטי במודיעין, בו יתגורר 24 דיירים בשלוש דירות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך