החלה מכירת קנאביס רפואי במודיעין

ערן קמינסקי

בית המרקחת של רשת סופר פארם בקניון עזריאלי משתתף בניסוי חדש של משרד הבריאות המאפשר לבעלי רישיונות לרכוש קנאביס בקלות

בית המרקחת ברשת סופר פארם בקניון עזריאלי במודיעין החל השבוע במכירת קנאביס רפואי (לבעלי רישיונות) במסגרת פיילוט בו משתתפים 25 בתי מרקחת ברחבי הארץ.

בעקבות הניסוי החדש של משרד הבריאות יכולים כעת 28 אלף בעלי הרישיונות לקנאביס רפואי בישראל לגשת אל בתי המרקחת ולקנות את המוצר, בניגוד למצב עד כה בו הקנייה בוצעה בחנות ייעודית של 'תיקון עולם' בתל אביב או באמצעות משלוח עד הבית.

נכון לעכשיו מרבית בתי המרקחת המשתתפים בפיילוט הם של רשת סופר פארם ורק חמישה בתי מרקחת עצמאיים, כאשר במידה והפיילוט יוכתר בהצלחה צפוי משרד הבריאות להרחיב את מספר בתי המרקחת בהם ניתן יהיה לרכוש קנאביס רפואי ל-100.

רפורמת הקנאביס הרפואי של משרד הבריאות אושרה כבר לפני כמעט שנה וחצי בידי הממשלה, כאשר על פי התכנון יוכלו המטופלים לקבל את מוצרי הקנאביס בבתי מרקחת שיעמדו בתנאי הסף שייקבעו. עד היום חולק הקנאביס הרפואי לבעלי הרישיון בנקודות קבועות או במשלוח לבתיהם. על פי התכנון יאוחסן הקנאביס בבתי המרקחת בכספות ייעודיות.

נכון לעכשיו נמכרים בבתי המרקחת שמני קנאביס מסוגים שונים ותפרחות גרוסות בלבד. עם ההכרזה על הפיילוט החדש עלו בקרב צרכני הקנאביס הרפואי חששות מעליות מחירים, אולם חשש זה התבדה לבסוף כאשר התברר כי המוצרים יימכרו באריזות של 10 גרם, בטווח מחירים שינוע בין 120 ל-140 שקלים כולל מע"מ.

המהלך מתקיים בהנחיית היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות, כחלק מיישום רפורמת הקנאביס, על פי החלטת ממשלת ישראל מחודש יוני 2016 בה נקבע מתווה ל"מדיקליזציה" של מוצרי הקנביס.

 

2018-04-24 01:00:00
2018-04-24 01:00:00

כתבות נוספות

סופסוף יש להם בית

לאחר עיכוב בן חצי שנה נפתח מתחם הדיור לצעירים על הרצף האוטיסטי במודיעין, בו יתגורר 24 דיירים בשלוש דירות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך