היער מלוכלך? אנחנו ננקה!

ערן קמינסקי

"שבוע איכות הסביבה" במודיעין ייפתח בהרצאה על "קיימות עירונית" ויסתיים בביקור המוני של הפרפרים בגבעת שר • במוקד השבוע – תלמידי בתי הספר יקחו אחריות על הזבל שעם ישראל עדיין משליך ביער בן שמן

מנקים את היער. זה כבר הפך למסורת (צילום ארכיון: קק"ל)

עיריית מודיעין תציין בשבוע הבא את "שבוע איכות הסביבה" בשלל אירועים ופעילויות לכל הגילאים. המיזם הוא פרי שיתוף הפעולה בין המחלקה לאיכות ותכנון סביבה ואגף תרבות ואירועים בעירייה, יחד עם עמותת סחלבים, מרכז הצעירים "יודה", החברה להגנת הטבע והחווה האקולוגית "חווה ואדם".

האירוע הראשון יתקיים ביום שני ה-1.4 במרכז הצעירים "יודה", שם תיערך הרצאה על קיימות עירונית במודיעין וישראל בשנת 2030. דניאל כץ, מנהלת תחום בתי ספר בחווה האקולוגית, תרצה על סוגיות סביבתיות ועירוניות מרחבי העולם וכיצד צפויה ישראל להיראות בהיבטים אלו בשנת 2030. ההרצאה ללא תשלום ומותנית בהרשמה מראש בדף הפייסבוק של "יודה".

ביום שלישי יצוין "יום הניקיון הלאומי". השנה לוקחים חלק ביום זה 11 בתי ספר יסודיים במודיעין, שזכו בתמיכה של המשרד להגנת הסביבה ומשרד החינוך בסך 8,000 שקלים כל אחד, לאחר שהציגו פעילות שיקדישו לנושא הניקיון ביום זה. בית ספר רעים ייצא לסיור בפארק קנדה, שם ינקה את האזור וישחק במשחק אינטראקטיבי בנושא סביבה; בית הספר קשת יצא לאזור תל חדיד ויער בן שמן ותלמידי בית הספר עידנים ינקו את אזור יער בן שמן הסמוך לפארק הטכנולוגי, ויקבלו הדרכה בנושא חשיבות השמירה על הריאות הירוקות וחשיבות הניקיון בשמירה על הסביבה. 

ביום שלישי בשעה 17:00 תתקיים שעת סיפור "הגינה של סבא" לגילאי 3-6 עם עינת חרוש בגינה הקהילתית שברחוב ראובן פינת יששכר. לאחר מכן הקהל ישתתף בפעילות יצירה בגינה הקהילתית בהובלה והנחייה של צוות מתוך חברי קהילת הגינה. הפעילות ללא תשלום.

יוזמה מיוחדת במהלך השבוע תתקיים בימים חמישי ושישי (5.4-4.4), במסגרתה יוכלו תושבים ומבקרים להתנסות באורח החיים האקולוגי הייחודי בתוך החווה "חווה ואדם". בתכנית סיור בחווה האקולוגית כולל ליקוט, התקנת מדורה ובישול שדה, לינה באוהל משותף (חאן) עם אפשרות להביא אוהלים פרטיים. ביום שישי יתקיימו ארוחת בוקר ומבחר סדנאות כמו צמחי מרפא, חממה ושתלנות, בנייה באדמה, מלאכות ממוחזרות ועוד. מחיר כרטיס – 50 שקלים. לפרטים והרשמה: 08-6225782.

ביום שישי יתקיים הפנינג ירוק לכל המשפחה במרכז המסחרי "מודיעין סנטר", בין השעות 15:30-12:30. באירוע יתקיימו סדנאות בנושאים סביבתיים וגם מופע של "ד"ר מולקולה שומר על כדור הארץ", בו הד"ר עורך תחרויות מיחזור, נלחם בחומרים בלתי מתכלים ומכין עם הילדים "תזמורת זבל". הכניסה חופשית.

במהלך השבוע יועברו בתנועות הנוער פעולות בנושא איכות הסביבה ותתקיים תחרות בין תנועות הנוער בנושא של הקמת מיצג סביבתי. לפני מספר שבועות פירסמה העירייה "קול קורא" לבתי הספר להציע פרויקטים סביבתיים. בשבוע איכות הסביבה יוכרזו בתי הספר הזוכים, אשר יקבלו מענק עירוני להוצאת הפרויקטים אל הפועל.

השבוע יסתיים ביום שבת בסיור של "החוויה המודיעינית" שיתמקד בעולמם של הפרפרים בגבעת שר. בשעה 10 בבוקר, ברחוב ראובן בחניית בית הכנסת החשמונאי העתיק. מחיר: 20 שקלים לכרטיס בודד. 50 שקלים למשפחה. הרשמה במוקד העירוני 106.

הילה בן אליעזר, מחזיקת תיק איכות הסביבה במועצת העירייה, אמרה:  "מודיעין זכתה גם במיקום יוצא דופן שטובל בטבע מרהיב, וגם בתושבים שרואים ערך ואחריות על הסובב אותם. אני מזמינה את התושבים בכל הגילאים לבוא וליהנות מהפעילויות החווייתיות השונות שתתקיימנה במהלך השבוע ברחבי העיר".

2035-03-27 05:58:00
2035-03-27 05:58:00

כתבות נוספות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

צפוף פה, צפוף

חודשיים אחרי הפתיחה החגיגית של מועדון הגריי במע"ר ומבקרים רבים במקום מדווחים על צפיפות בלתי נסבלת: "אי אפשר לזוז, אפילו המלצרים לא מצליחים להגיע לשולחנות" • בעלי המועדון: "נמשיך להביא מוזיקה ותרבות איכותית שישמחו את תושבי מודיעין"

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך