הכן פארקך לחורף

יהודה גולן
2018-11-26 00:00:00
2018-11-26 00:00:00

בשבועיים הקרובים יושבתו המתקנים בפארק ענבה כדי לבצע בו עבודות ניקוז • במקביל – הוגברה האכיפה על מי שלא מנקה את תוצרי הכלב שעימו יצא לטיול

בימים הקרובים תחל העירייה בעבודות תשתית ואחזקה בפארק ענבה. העבודות יבוצעו בגן משחקי השעשועים שבפארק והן יכללו שדרוג של מערכת ניקוז מי הגשמים לקראת החורף. כמו כן יוחלף ויתוקן הדשא הסינטטי במתחם.

כתוצאה מעבודות התשתית מושבתים מתקני המשחק שבפארק ובהם הנדנדות, מתקן ספינת הפיראטים והאומגה וכל אזור המשחק לילדים קטנים. המתקן הגדול של הטיפוס והחבלים יישאר פתוח למבקרים. מהעירייה נמסר כי העבודות צפויות להמשך כשבועיים.

העבודות מבוצעות במסגרת תכנית עירונית לשדרוג הפארק, שכזכור לפני כשנה נחנך בו גן המשחקים החדש ובו מתקן משחקים הגדול ביותר בעיר שגובהו כשמונה מטרים, מתקני משחק מודרניים שחלקם מונגשים, מתקני כושר בטבע ומזרקות מים שהותקנו במרכזו של הפארק. לפני כחצי שנה נחנך בפארק המקטע השני של הטיילת וכיום היא משתרעת לאורך של כ-3.5 ק"מ ובצדיה עצי פרי, ברזיות, ספסלים ופינות ישיבה. כעת נערכים במנהלת אופק המנהלת את הפארק לבניית המקטע השלישי והאחרון של הטיילת, שיהווה תוספת של שני ק"מ נוספים, כך שבסופו של דבר אורכה יהיה 5.5 ק"מ של טבע עירוני.

בתוך כך, הפיקוח העירוני מגביר להגביר את פעילות האכיפה כנגד אי איסוף צואת כלבים ברחבי העיר. מתחילת השנה ניתנו עשרות קנסות בנושא ורק בשבוע האחרון נתנו ארבעה קנסות לתושבים. הקנס הראשון ניתן בגינה הציבורית בעמק בית שאן בשעות הצהריים לתושבת שלא אספה. קנס נוסף ניתן על צואת כלבים שלא נאספה על המדרכה ברחוב עמק חרוד. באותו יום, ניתן קנס גם בגינה הקהילתית ברחוב יששכר פינת רחוב ראובן. קנס זה ניתן בעקבות בקשותיהם של חברי הגינה הקהילתית מאגף שפ"ע, להגביר אכיפה בגינה לאחר שבתקופה האחרונה היו מקרים רבים בהם בעלי כלבים סיירו באופן חופשי בגינה עם כלביהם ומבלי  שאספו את צואת כלבם. קנס רביעי ניתן בגן המשחקים ברחוב אבני החושן. גובה הקנס הוא 475 שקלים, כאשר התושבים נדרשו גם לאסוף את צואת כלבם.

פעילות הפיקוח העירוני בנושא מיגור השארת צואת הכלבים מבוצעת על פי תכנית עירונית שמטרתה להילחם בתופעה מטרידה זו. במסגרת תכנית זו, מתבצעת אכיפה של הפיקוח העירוני משעות הבוקר עד שעות הערב המאוחרות על ידי מארבים, מעקבים, סיורים יזומים וצילומים מטווח רחוק, בגינות הציבוריות, הפארקים ורחבי העיר.

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »