המאבק של משפחת צפוני

ערן קמינסקי

מספר ימים לאחר שהבת שני נפצעה קשה בתאונת דרכים בניו יורק, גילו בני משפחתה שהביטוח הרפואי שלה לא יכסה את העלויות הכבדות עבור האשפוז והשיקום ויצאו בקמפיין גיוס תרומות

בתמונה: שני ואביה אפרים (צילום מתוך עמוד הפייסבוק של שני)

מה שהתחיל בריצת בוקר שגרתית הפך את חייה של משפחת צפוני ממודיעין על פיהם. מזה כשבועיים שאפרים צפוני ובני משפחתו שוהים ליד מיטתה של בתם שני בבית חולים בניו יורק, ובמקביל מנהלים קמפיין גיוס תרומות למימון ההוצאות הרפואיות הכבדות בהם ייאלצו לשאת.

הסיפור החל ב-31 למאי כאשר שני צפוני, שסיימה את לימודי התואר באומנות ועיצוב בארצות הברית בשנה שעברה, יצאה לריצת בוקר ברחובות ניו יורק. במהלך הריצה נפגעה שני מרכב והובהלה לבית החולים במצב קשה. צפוני סבלה משברים בגפיים בנוסף לפגיעת ראש ונפיחות במוחה.

לאחר שנותחה הייתה שני מחוסרת הכרה במשך כשבוע, ורק לאחר שבועיים נותקה ממכשיר ההנשמה. כעת ממתינים בני משפחתה והצוות הרפואי לראות מה היו השלכות הפציעה ועד כמה חמור הנזק שנגרם לצעירה ממודיעין. "לאחר שבוע של תרדמת שני החלה לפקוח מעט את העיניים, היא עדיין מבולבלת וחלשה ולא מבינה לגמרי מה קורה איתה לאחר הניתוחים שעברה", דיווח צפוני מניו יורק. "היא נושמת בכוחות עצמה אך עדיין מחוברת לצינורות הזנה והנשמה ליתר בטחון. הדרך להחלמה עוד ארוכה מאד אך כל עוד יש שביב של תקווה אנחנו מרוצים".

מספר ימים לאחר פציעתה של שני המריא אפרים צפוני לניו יורק, שם הוא שוהה ליד מיטתה 24 שעות ביממה. צפוני מספר כי קיבל סיוע רב ממספר גורמים, החל מחברת אל על בה הוא עובד שנרתמה לסיוע ועד לאנשי בית חב"ד ששליח מטעמם הגיע לבית החולים עם חבילת מזון ענקית ויין לקידוש ביוזמתם של וועד עובדי אל-על והקהילה היהודית בקווינס.

צפוני כתב בעמוד הפייסבוק שלו כך: "ערכתי קידוש על יין וחלות למרגלות מיטתה של בתי והרגשתי כל כך בבית למרות הריחוק הרב. כל כך שמחתי לחלוק את האוכל שקיבלתי עם כל הצוות הרפואי במחלקת טיפול נמרץ כשמבחינתי אני מיישם את דבריו של ישעיהו הנביא " הֲלוֹא פָרֹס לָרָעֵב לַחְמֶךָ ".

כאמור, במקביל לשהייה ליד מיטתה של שני בבית החולים "ג'מייקה" בניו יורק, מנסים כעת בני המשפחה לגייס את המימון הדרוש לכיסוי ההוצאות הרפואיות בהם יצטרכו לשאת. לאחר התאונה התברר למשפחת צפוני כי הביטוח הרפואי של שני לא יכסה את ההוצאות הצפויות לעמוד על עשרות אלפי דולרים, ופתחו בקמפיין גיוס תרומות דרך אתר האינטרנט gofundme.

מטרתם של בני משפחת צפוני היא להשיג תרומות בסך 50 אלף דולר לכיסוי הוצאות הטיפול והשיקום שתעבור שני, כאשר נכון לכתיבת שורות אלו גויסו למעלה מ-26 אלף דולר. עד כה תרמו לקמפיין של משפחת צפוני 386 גולשים במהלך תשעת הימים שחלפו מאז פתיחת ההתרמה, אותה מנהלת אריאלה אחותה של שני.

לתרומות: https://www.gofundme.com/shanitsfoni

2018-06-12 01:00:00
2018-06-12 01:00:00

כתבות נוספות

סופסוף יש להם בית

לאחר עיכוב בן חצי שנה נפתח מתחם הדיור לצעירים על הרצף האוטיסטי במודיעין, בו יתגורר 24 דיירים בשלוש דירות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך