המזגן מרעיש? כך תזכו לשינה ערבה

כתבי מודיעין NEWS

רעשים שנובעים מהמזגן יכולים לפעמים להיות מטופלים באופן עצמאי וללא צורך בהזמנת טכנאי. אז איך יודעים מה לעשות? הנה המדריך המלא

מזגן הוא המכשיר החשמלי החשוב ביותר בבית הישראלי. אנחנו זקוקים ליעילות גבוהה של מזגנים כדי לשרוד את הקיץ ומשתמשים בהם גם על מנת להתחמם בחורף. המזגן חסכוני באנרגיה, בטוח לחלוטין לשימוש ומתאים לדירות קטנות או משרדים גדולים כאחד. יחד עם זאת, גם דגמים משוכללים עלולים לסבול מתקלות ואחת מהן מתבטאת ברעשים מרגיזים.

הרעשים מגיעים מהיחידה החיצונית או הפנימית. בשלב הראשון צריך לזהות את מקור הרעשים כדי לדעת כיצד להתמודד איתם, ובשלב השני ניתן לנסות לפתור אותם באופן עצמאי. אם זה לא עוזר, ייתכן ועדיף להזמין טכנאי לפני שייגרם נזק בלתי הפיך.

לפני שמזמינים טכנאי: מה כדאי לבדוק?

כאשר הרעשים מגיעים מהיחידה החיצונית כדאי לבדוק התרופפות בחלקים או במכסה. התרופפות של החלקים שאמורים לקבע את יחידת המדחס למקומה היא בין הסיבות השכיחות לרעשים מהמזגן, מה גם שייתכן שאחת מרגליות הגומי שביחידה החיצונית נפלה או התייבשה. זה גורם לחוסר איזון, טרטורים ורעשים ונפתר בקלות על ידי החלפת הגומיה והחזרת המעמד החיצוני לאיזון.

לחילופין, ייתכן ורעשים מהיחידה החיצונית נגרמים בגלל גורמים זרים שהצטברו על המאוורר עצמו. הפתרון הוא לדאוג לנתק את המזגן מהחשמל, לפרק את המכסה ולנקות חתיכות קרטון או גדמי עץ שנתפסו על המאוורר.

רעשים מהיחידה הפנימית נובעים מסגירה לא תקינה של המכסה ומהגברת עוצמת האוורור. באפשרות הראשונה, הפתרון הוא לסגור את המכסה לפי הנחיות היצרן ולוודא שאין חלקים שמפריעים לו. באותה הזדמנות צריך גם לוודא שהפילטר נמצא במקומו ולהחזיר אותו לתושבת המקורית.

באפשרות השנייה, צריך לבדוק האם המזגן מרעיש בהגברת עוצמת האוורור או שמא הוא משתנה. כל סימן כזה יכול לעזור להסביר לטכנאי על הבעיה, כי סביר להניח שלא תוכלו לפתור אותה לבד. אם בדקתם מקרוב את המזגן וגיליתם מגע רופף בין החלקים הממוקמים מעל התקרה, ניתן לנסות להחזיר אותם למקומם בעדינות ובלי לשבור חלקים רגישים.

היתרונות בהזמנת טכנאי מקצועי

טכנאי מקצועי יכול לטפל בכל הבעיות המופיעות ברשימה וגם בכאלה שנובעות מהמרכיבים הפנימיים במזגן. הטכנאי יפתור את הבעיה במהירות אך יגבה מכם תשלום עבור הביקור, שיגולם בתוך המחיר הסופי במידה ובסופו של דבר אכן תזמינו ממנו את העבודה.

כמו כן, היתרון בהזמנת טכנאי מזגנים הוא שבמקרים מסוימים הרעש שנובע מהיחידה החיצונית מחייב טיפול מקצועי למניעת סיכון. במקרים כאלה הטכנאי הוא איש המקצוע היחיד שיודע כיצד לגשת למזגן, באיזה אופן להגן עליו ואיך לפתור את הבעיה בלי לסכן אותו ואת הסביבה. בסופו של דבר, אין סיבה לקחת סיכון ותמיד עדיף להעביר את האחריות לאנשי מקצוע.

2018-09-02 01:00:00
2018-09-02 01:00:00

כתבות נוספות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

צפוף פה, צפוף

חודשיים אחרי הפתיחה החגיגית של מועדון הגריי במע"ר ומבקרים רבים במקום מדווחים על צפיפות בלתי נסבלת: "אי אפשר לזוז, אפילו המלצרים לא מצליחים להגיע לשולחנות" • בעלי המועדון: "נמשיך להביא מוזיקה ותרבות איכותית שישמחו את תושבי מודיעין"

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך