המספר הנוסף

אבירם שקד
2036-08-06 03:03:00
2036-08-06 03:03:00

עיריית מודיעין מציעה מלגות לספורטאים מצטיינים תושבי העיר, מועדון הגלגיליות המקומי חזר עטור מדליות מהאליפות הארצית, יוני ניר סיכם לעוד עונה בהפועל רמת גן ובן שהר נפרד מאוהדי הפועל באר שבע

(צילום: סחלבים)

1 – השבוע פרסמה עיריית מודיעין "קול קורא" המזמין ספורטאים מצטיינים להגיש בקשה למלגה. "עיריית מודיעין מכבים רעות רואה חשיבות רבה בקידום פעילות ספורטיבית בקרב תושביה, ובכלל זה פעילות ספורטיבית הישגית. לצד השקעות עירוניות רבות בתחום זה, הקימה העירייה קרן מלות לספורטאים מצטיינים על מנת לסייע לספורטאים יחידים או לקבוצות, להשתתף באירועים ברמה הארצית והבינלאומית", כך נמסר. המלגה מיועדת לעודד ולסייע לספורטאים מצטיינים, תושבי מודיעין, על ידי קידום הכשרתם והישגיהם של מקבלי המלגה בענף בו הם מצטיינים. המלגה בסך של עד 2,500 שקלים, מיועדת, בין השאר, לסיוע במימון עלויות בהשתתפות בתחרויות בארץ או בחו"ל, השתתפות בקורסים או השתלמויות מקצועיות, אימונים מיוחדים, רכישת ציוד וכיו"ב. הקריטריונים? להיות תושב העיר וספורטאי העוסק בענף ספורט המוכר כענף אולימפי, ועדיף ענף ספורט המוכר כענף אולימפי שגם קיבל עדיפות במסגרת תכנית האב היישובית לספורט. ועכשיו לכו תמצאו את תכנית האב היישובית לספורט. בהחלטה על מתן המלגה יינתן משקל להישגיו של המבקש בעבר ותינתן עדיפות למלגה שתאפשר השתתפות באירוע ספציפי על פני סיוע לפעילות שנתית שוטפת, תוך התחשבות במצבו הסוציו אקונומי של המבקש. ספורטאים מצטיינים העומדים בקריטריונים זכאים להגיש מועמדות לקבלת המלגה עד ליום ראשון 27.8.20. את הקריטריונים והטפסים להגשת המועמדות ניתן למצוא באתר העירייה תחת לשונית "חינוך והשכלה". חבר מועצת העיר ומחזיק תיק הספורט, אלעד שמעונוביץ, אמר: "המלגות הללו הן הדרך שלנו להוקיר ולתמוך בספורטאים הצעירים שלנו שמגיעים להישגים מרשימים ומביאים כבוד גדול לעיר מודיעין מכבים רעות. אני מזמין את הספורטאים שלנו, העומדים בקריטריונים להגיש בקשה למלגה כדי שנוכל לסייע לכם להמשיך להתפתח ולהצליח".

11 – מי אמר שאין ספורט בקורונה? או בכלל בקיץ? מסתבר שלא רק אופ"א יכולים, וגם באיגוד הגלגיליות ידעו לארגן בועה א-ללה אדם סילבר. אליפות ישראל לסולני מתנ"סים 2020 נערכה בהיכל הספורט "גולדה" בחולון, בתנאים לשביעות רצונו של יולי אדלשטיין, כולל קפסולות, מסכות ואלכוג'ל. למרבה המזל, שום דבר לא נשפך על הרצפה ואף אחד לא החליק ונפצע. 250 מחליקים בגילאי 5 עד 16 לקחו חלק באירוע, כולל 21 מחליקות ומחליקים ממועדון הגלגיליות המקומי, בהדרכתה של חלי בן שושן, הפועל במסגרת עמותת סחלבים. יעל תורג'מן, כלנית צ'רני ודורון אבירן התייצבו בראש הפודיום. ענבר יובל, הילה הדס והדס גוטקובסקי זכו לענוד מדליית כסף, והללי גורודנצ'יק, נועם קרסנובסקי, שי קרפ, דניאל אלבס (שלא רואה ממטר את המגן הימני של נבחרת ברזיל) והילה שחר התגלגלו למדליית ארד. 11 מדליות בסך הכל אספו 21 השגרירים, שזה אומר, מבחינה מתמטית, מעל לחמישים אחוזים שחזרו עם צוואר תפוס, כלומר, מבחינת נראות. הווה אומר, או דורה אומרת, הצלחנו, הצלחנו, הצלחנו. תיק גב. המאמנת חלי בן שושן סיכמה באושר:  "אני גאה במחליקות שלנו שהצליחו להגיע להישגים יפים באליפות שכללה את טובי המחליקים בישראל. בימים אלה אנו נערכים לפתיחת שנת הפעילות בחוגים ובנבחרות".

34 – "יוני עשה קריירה ארוכה גם בליגת העל וגם בליגה הלאומית", צוטט אורי קוקיה, מאמן עירוני ר"ג. "בכל הקבוצות שהיה בהן הוא היה דומיננטי. הוא גם מוסיף המון בחדר ההלבשה ובאווירה. הוא היה העוגן של הקבוצה, במיוחד העונה שהייתה לנו קבוצה צעירה. הוא הוסיף לנו המון בקטע של רוגע וניסיון, לדעת מתי להיות רגוע ומתי להרים את הקול כשצריך, ואין ספק שהוא נכס לכל קבוצה". יוני ניר סופר כבר 34 אביבים, אבל ליחו לא נס. אפשר והוא הולך ומשתבח עם השנים, ביחס הפוך לשירות הלקוחות של חברת החשמל. אין הנחתום מעיד על עיסתו, אין בכך צורך כשאורי קוקיה מעיד במקומו. אחרי שתלה את הנעליים הוא קיבל את ההזמנות להתפקד לקווים של עירוני רמת גן. "לא בנינו ולא כיוונו לעלות ליגה", הוא מודה. אז איך זה קרה? במילה אחת – יוניר. העוגן. הדבק, הנעץ, הניילונית שהחזיקה את הכל כדי שלא יתפזר על הפרקט ברעש מחריד. השניים, המאמן והעוגן, שיתפו פעולה בהפועל רמת גן כשקוקיה עוד שיחק כדורסל, אבל הציוות שלהם בפורמט החדש מוציא מהם אפילו יותר. אליפות נגד הציפיות, הפסד אחד בלבד בעונת הקורונה, כולל את מפעל הגביע. אם הנגיף לא היה עוצר אותם, זה היה נגמר גם בדאבל. שנה הבאה בלאומית, מקומו הראוי של יוני, אם לא למעלה מכך, אבל בכדורסל הישראלי טוב להיות חכם מצודק. עובדה. עירוני רמת גן מיהרה להכריז על כך שהוא ממשיך בקבוצה, ככל הנראה כדי למנוע מאחרות לרחרח. בסופו של דבר, ספינה בלי עוגן היא סתם חסקה. הוא בן 34, נכון, אבל לברון ג'יימס בן 35, וזה עוד כלום לעומת קופיקו, שמפאת כבודו נגיד שהגיח לאוויר העולם ב-1951. שלא יפסיק לעולם. כלומר, יוני. לכל הפחות, לא לפני שהוא סוגר מעגל במכבי מכבים רעות מודיעין. אגב מכבי מכבים רעות מודיעין, חבל שממר"ם כבר תפוס, אולי בכל זאת אפשר לדבר שם עם מישהו.

83 – ביום ראשון האחרון, יומיים לאחר שחתם על חוזה לשנתיים באפואל ניקוסיה, ערך בן שהר מסיבת עיתונאים וענה על כל השאלות, להוציא את השאלה: האם מקדם ההדבקה באמת יורד או שגמזו מחזיק את הדף הפוך?

"אם הייתי נשאר בבאר שבע יכול להיות שהייתי הופך לגדול הכובשים של המועדון. זאת הייתה החלטה קשה, להעביר את המשפחה עם שני ילדים", אמר השהר. 83 שערים כבש הבן במדי הפועל באר שבע, שישי בכל הזמנים, שניים פחות מרפי אליה החמישי, עשרים מהשני מאיר ברד ושלושים ושלושה משלום אביטן, גדול כובשי המועדון. הממוצע של שהר עומד על 16 שערים לעונה, כך שהוא לא מגזים. סטטיסטית, תוך שנתיים הוא אמור היה לשבת בכיסא הנהג בקטגוריה היוקרתית. "בבאר שבע נגענו בכל התארים, והגביע עם השער בגמר היה המתנה הכי מרגשת. כשהגיעה הצעה כזאת מניקוסיה הבנתי שזה הפתרון הכי טוב לכולם. עזרתי לבאר שבע מבחינת התקציב, בגלל זה גם דחיתי את המענק שאני צריך לקבל. אני מקווה שעכשיו השחקנים הצעירים יותר יובילו. אם יבנו נכון תהיה קבוצה טובה, אני סומך על האנשים שם". שהר נמנע מלדבר על סכומים, אבל אין ספק שהכסף היווה מרכיב מרכזי בשיקול לעשות את הדרך לקפריסין. 340 אלף יורו לא הולכים ברגל, ויש גם בונוסים. מתחילת המו"מ הרעיפו על שהר מחמאות וההערכה, הזכירו את צ'לסי, שמרו לו את המספר 14, ראו בו גואל ההתקפה. לצורך ההשוואה, אחרי חמש שנים בבאר שבע אפשר לכם שהמחמאה הגדולה ביותר שהוא קיבל הייתה שהוא נלחם בהגנה. דו ספרתי כל שנה, ועשו ממנו האיש שסוחב לברדה ולמליקסון את הגלימה. "ברדה ומליקסון הם אגדות בבאר שבע ומגיע להם להיות כאלה", הוא התחמק באלגנטיות במסיבת העיתונאים. למרבה הפרדוקס, דווקא כשהוא עוזב הוא מקבל מהאוהדים את ההערכה והאהבה שייחל להן. כשהוא אומר שיחזור עוד שנתיים, הוא באמת מתכוון לזה. אבל צריך להודות, אם הכל יילך כמתוכנן והוא יבקיע וירגש באי השכן, אפואל ירצו אותו גם לשנה שלישית ורביעית. אבל כנראה שזה מסוג המקרים בהם צריך להגיע לקו השער לפני שחוצים אותו.

כתבות נוספות

משוגעים עליכם

גם על במת התיאטרון מצליח הצמד עמיר את סביון להפגין כשרון גדול בקומדיה המשובחת "משוגע עליה". משחק מעולה של כל הקאסט. שאפו.

חגיגה או הסתרה?

את האווירה החגיגית באירוע הגאווה העירוני העכירו טענות מצד עיתונאי הארץ וחברי סיעת מודיעין חופשית, שטענו כי המשטרה הורתה להסתיר את האירוע מהעוברים ברחוב וכי העירייה לא פרסמה מספיק את האירוע, מה שהביא למיעוט משתתפים • העובדות: פריסת בד אטום מאחורי בימת ההופעות היא אחת מהדרישות לקיום אירועים המוניים, והעירייה פרסמה את האירוע בשלטי חוצות ובפלטפורמות הדיגיטליות

משוגעים עליכם

גם על במת התיאטרון מצליח הצמד עמיר את סביון להפגין כשרון גדול בקומדיה המשובחת "משוגע עליה". משחק מעולה של כל הקאסט. שאפו.

המשך קריאה »

חגיגה או הסתרה?

את האווירה החגיגית באירוע הגאווה העירוני העכירו טענות מצד עיתונאי הארץ וחברי סיעת מודיעין חופשית, שטענו כי המשטרה הורתה להסתיר את האירוע מהעוברים ברחוב וכי העירייה לא פרסמה מספיק את האירוע, מה שהביא למיעוט משתתפים • העובדות: פריסת בד אטום מאחורי בימת ההופעות היא אחת מהדרישות לקיום אירועים המוניים, והעירייה פרסמה את האירוע בשלטי חוצות ובפלטפורמות הדיגיטליות

המשך קריאה »